Elektronik alışveriş yapma adımları :

          Yeni Üye Kaydı
1. Alışverişlerinizde öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye olabilmek için "Yeni Üye Kayıt" linkini kullanabilirsiniz. Ayrıca "facebook ile bağlan" linki ile daha hızlı kaydolabilirsiniz. Kullanıcı adı, şifre ve E-mail girerek kolayca üye olunmaktadır. 


          fidan sepeti
2. Almak istediğiniz ürünleri belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Daha sonra ürün adedini artırabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.


          
3. Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir; Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir. Ardından "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayın.


          adrese teslim fidanlar
4. Adres bilgilerinizi girin ve "ÖDEME İŞLEMİ" butonuna tıklayın. 


          
5. Sepetinizdeki ürünleri 2 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin ödeme,  havale ile indirimli ödeme. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir.


          
6.Eğer Ödemeyi Havale ya da EFT ile yapacaksanız; "HAVALE/EFT" sayfasından hesap bilgilerini alıp bu hesaplara ödeme yapabilirsiniz. Ardından Havale eft bildirim formu gönderiniz. Ödemeniz alındıktan sonra derhal kargo işlemleri başlatılır.


          
7. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.


          
8. Ürünler hazırlandıktan sonra büyüklüğüne göre  kargo ya da nakliye firması ile en uygun şekilde ÜAAT yöntemiyle(Ücret Alıcıdan Adrese Teslim) gönderilir. Siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.
Not: Adres Aras Kargo dağıtım alanı dışında ise en yakın kargo şubesine yönlendirilmektedir. Gönderi kargo şubesinden teslim edilmektedir. 30 kilo ve üzeri ağırlıklar kata teslim edilmemektedir. Bina önünden teslim alınabilmektedir.


          
9. Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.


          
10.Ürünler fidanistanbul garantisi altındadır. Memnun kalmadığınız ürünü 7 gün içinde iade edebilirsiniz.
İade bilgileri