Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Adenium Çöl Gülü Bonsai, Saksıda

Kuraklığa Dayanıklı, Bodur, Saksıda
%25 İndirim 440,00 ₺ 330,00 ₺
  • Adenium; sukkulent yapıda bir bitkidir.
  • Kuraklığa uzun süre dayanabilir. Bunu gövdesinde depoladığı su ile yapar.
  • Türkiye'de bilinen adıyla Çöl Gülü hızla gelişip, büyüyen, gövdesi şekillenebilen ve baharla başlayıp yaz dönemince çiçeklenen succulent türü bir bitkidir.
  • Dış mekanda çiçeklenen bitki, iç mekanda da yaşayabilir.
  • Çabuk yetişmesi, kolay şekillenmesi ve daha ekildiğinin yılına çiçek açması nedeni ile hem teras ve bahçelerde, hem de bonsai olarak saksılarda kolaylıkla yetiştirilebilir. Bonsai ile yeni tanışanlar ve tanışmak isteyenler için ideal ve kolay bir bitkidir.
  • Çiçekleri kırmızı-beyaz, beyaz, kırmızı renkte olabilir.
  • Plastik üretim saksısında gönderilmektedir.
  • SKU: 10
  • Barkod: 0301053
  • Stok:F5981 Adet
Işık İsteği
Bonsai türleri bol ışık sever. Ancak direk gün ışığından uzak tutulmalıdır. Işık alan bölge ışık aldığı yöne doğru eğildiği için haftada bir kez bitkinin yönü ışık almayan tarafı, ışık yönüne çevrilmelidir. Bonsai çiçeği, az ışıkta kaldığı zaman yeteri kadar beslenemez dolayısıyla yaprakların ölmesine ve sararmasına neden verir.

Rüzgar Hassasiyeti
Rüzgara karşı hassas olduğu için rüzgar akımına maruz kalacak yerlere koyulmamalıdır, aksi takdirde yapraklarını döker. 

Sulama
Kış aylarında düzenli olarak haftada 1 kere, yaz aylarında ise hava sıcaklıklarının artmasından dolayı düzenli olarak haftada 3 kere sulanmalıdır. Sulamada kullanılan su kabı ve ölçek değiştirilmemelidir. Sulama yaparken en önemli nokta suyun ısısının oda sıcaklığında olmasına dikkat edilmelidir, aksi halde çiçeğin kökleri ve yaprakları zarar görür. Sulanmalar esnasında toprakta azalmalar olacağından, bitkinin saksısına azaldığı dönemlerde üst taraftan toprak ilave etmek bonsai çiçeğimizin daha sağlıklı yetişmesine katkı sağlayacaktır. Sulamadan sonra saksının altındaki kapta biriken su, böceklenme ve koku olmaması için dökülmelidir.

Budama
Bonsai çiçeği, uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Yaprakları solup gittikten sonra bitkinin tekrar yapraklarını tazelemesi ve yenilemesi için ana dal hariç çok uzun olan dallar kesilerek şekillendirilmelidir. Budanan dalın hava almaması için üzeri soğuk silikon, mum yada yakıcı olmayan yapıştırıcılar ile kapatılabilir.

Saksı Değişimi
Bonsai çiçeğinin toprak değişimi Nisan aylarından yapılmalıdır.Toprak değiştirirken dikkat edilmesi gereken husus, değiştirmek istediğiniz çiçeğin saksısının en fazla bir numara büyüğüne dikilmelidir.

Gübreleme
Çiçeğimizin çiçekleri solmuş ve budamasını yapmış isek bu dönemde bitkimizin hem çiçek açması hemde gelişmesi için Bonsailer İçin Sıvı Bitki Besinini kullanma koşullarına uyarak bitki toprağına uygulamanız gerekmektedir.

Müşteri soruları ve cevapları

25-08-2015

Bu gercek bonsaimi yoksa bonsai adayimi ? Orjinal guncel resimleri neden yok gorebilirmiyim ?

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon