Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 9 üründen,9 adet listelendi.

% 20 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda

Ateş Dikeni bitkisi Sarı Pyracantha Soleil dor, Saksıda

437,00 ₺ 349,00 ₺
Haber Ver

Gülgiller ailesinin bir üyesi olan ateş dikeni, yıl boyu yapraklarını koruyabilen bir bitkidir. Tıpkı çam ağaçları gibi her mevsim yeşil olan ateş dikeni, hem görünümü hem de bu özelliği dolayısıyla bahçe süsleme sanatında da oldukça sık kullanılmaktadır. Ateş dikeni meyveleri hem hayvanlar hem de insanlar tarafından direk olarak tüketilebilmektedir. Tadında hiçbir burukluk yoktur. Türkiye’nin neredeyse her yerinde yetişir. Bitki yaprakları ve meyvelerinin güneş ısısıyla gölgede kurutulmasının ardından çayı elde edilebilir. 

Ateş dikeni fidanı çeşitlerinden turuncu bodur ateş dikeni fidanı 2-4m uzunluğunda ve genişliğindeki büyük boylu çalıdır.Mayıs-Haziran aylarında çiçeklenir.Bezelye büyüklüğünde,sarı-turuncu meyveleri vardır. Dekoratif amaçlı kullanılabilir.Alacalı ateş dikeni fidanı, herdem yeşildir. Oval ve mızraksı şekillidir. Parlak koyu yeşil rengi vardır.Kışın yeşil-siyah renklerini alır. Yüzlek köklere sahiptir. Hassas değildir. Yarı gölgeli yerleri sever. Az çiçeklidir, ısıya dayanıklıdır, soğuğa karşı hassastır. Güçlü yapısı vardır. Yarı nemli toprak sever, kuraklığa ve tuza dayanıklıdır. Organik madde miktarınca zengindir.

Ateş Dikeni Çeşitleri; Turuncu bodur ateş dikeni fidanı, Yaprak dökmeyen kırmızı ateş dikeni fidanı, Boylu turuncu ateş dikeni fidanı, Sarı ateş dikeni fidanı, Alacalı ateş dikeni fidanı 

Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncellemektedir. Ateş dikeni fidanı çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.


fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon