Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 10 üründen,10 adet listelendi.

% 56 İndirim Erkenci 3 Yaş
% 31 İndirim Saksıda Aşılı
% 17 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 11 İndirim Erkenci 3 Yaş
% 11 İndirim Geççi 3 Yaş
% 11 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 22 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 23 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 22 İndirim Erkenci Saksıda
% 7 İndirim Erkenci Saksıda

Eşme ayva fidanı, ülkemizdeki kapama ayva bahçelerinin büyük çoğunluğu bu çeşit ile kurulmuştur. Bazı bölgelerde renginden dolayı Limon ayvası olarak ta isimlendirilmektedir. Meyveleri yuvarlak, sapa doğru biraz uzunca, bol sulu ve mayhoş tatlıdır. Ağaçlar orta kuvvette bir gelişme gösterir ve meyveler eylül sonu ekim başında hasat edilir.

Ekmek ayva fidanı, meyvesi iri sap tarafı dar, karın tarafı geniş , meyve eti gevrek, sulu, mayhoş ve az tüylüdür. Limon ayva fidanı, pazar değeri yüksek, meyvesi küresel sap tarafına doğru uzun ve verimli bir çeşittir. Kabuk limon sarısı renkte, meyve eti sarımsı renkte, sert, sulu ve mayhoştur. Ege 22 ayva fidanı meyve şekli oval olup piyasa değeri yüksektir. Kabuk yüzeyi dalgalı, orta parlak ve yeşilimsi sarıdır. Ekim ayı ortasında hasat edilir.

Ayva çeşitleri; Eşme ayva fidanı, Amerikan ayva fidanı, Ekmek ayva fidanı, Ege 22 ayva fidanı, Limon ayva fidanı

Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilir. Budamaları yapılmış olarak gönderilir ve önemlisi etiketli ve aşılı fidanlardır. Fidanlarınızı evinizde, balkonunuzda veya terasınızda saksı içerisinde yetiştirebilirsiniz. Bu sayede çok lezzetli meyvelere siz ve aileniz en sağlıklı şekilde fidanistanbul farkıyla ulaşabilirsiniz!

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon