Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 18 üründen,18 adet listelendi.

% 29 İndirim Saksıda İndirimli
% 15 İndirim Erkenci Saksıda
% 15 İndirim Geççi Saksıda
% 15 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 15 İndirim Geççi Saksıda
% 15 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 15 İndirim Geççi Saksıda
% 15 İndirim Geççi Saksıda
% 15 İndirim Geççi Saksıda
% 15 İndirim Geççi Saksıda
% 15 İndirim Erkenci Saksıda
% 10 İndirim Geççi Saksıda


Bademin anavatanı Çin ve Orta Asya'dır. Asya ile Avrupa arasındaki İpek yolunda bademin seyyahlar tarafından yendiği bilinmektedir. Seyyahlar bademi bu yol vasıtasıyla Yunanistan, Türkiye ve Orta Doğuya getirilmişlerdir. Uzun yıllardır Akdeniz kıyılarında özellikle İspanya ve İtalya'da badem yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Nonparelle nonpareil badem fidanı, Kaliforniya'da (ABD) mevcut çeşitlerin en iyisi olarak kabul edilir. Ağacı kuvvetli ve verimlidir. Kabuğu ince, iç badem kalitesi yüksektir. İç randımanı % 60-70, çift badem oranı ise % 5-10'dur. Teksas badem fidanı, Kaliforniya'da (A.B.D.) yetiştiricilik açısından Nonpareil'dan sonra gelir. Ağacı çok kuvvetli, dış şartlara dayanıklı ve verimliliği yüksektir. Kabuğu yumuşak, iç badem kalitesi ortadır. İç randımanı %45-50, çift badem oranı ise %15-30'dur.

Tuona tuono badem fidanı, İtalya orjinlidir. Geç çiçeklenir. En önemli özelliği kendine verimlidir. Mahsul verme durumu iyidir. İç randıman %40 civarındadır. İkiz badem oranı %15-30 civarındadır. Çok iri olan iç bademlerinin kalitesi oldukça iyidir. Ferragnes badem fidanı; Fransa orjinli bir çeşittir. Dallanma seyrektir. Çabuk meyveye yatar. Bol ve kararlı ürün verir. Kabuklar serttir. Ne plus ultra badem fidanı, ağacı orta kuvvette, verimliliği orta ile yeterli arasındadır. Kabuğu yumuşak ve açık renkli olduğundan özellikle kabuklu olarak satış için tercih edilen bir bademdir. İç randımanı % 50-60, çift badem oranı ise % 15-30'dur.

Badem Fidanı Çeşitleri; Ferragnes badem fidanı, Teksas badem fidanı, Nonparelle nonpareil badem fidanı, Tuona tuono badem fidanı, Ferraduel badem fidanı, Drake badem fidanı, Cristomorto badem fidanı, Ferrastar badem fidanı, Garrigues badem fidanı, Picantili badem fidanı, Yaltınski badem fidanı, Primorski badem fidanı, Genco badem fidanı, Niltinski badem fidanı, Ne plus ultra badem fidanı, Ferrastar badem fidanı, Garrigues badem fidanı

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek badem fidanı çeşitlerinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon