Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 54 üründen,20 adet listelendi.

% 46 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 32 İndirim Saksıda Aşılı
% 16 İndirim Erkenci Saksıda
% 16 İndirim Erkenci 3 Yaş
% 16 İndirim Geççi 3 Yaş
% 29 İndirim Orta Mevsim Sınırlı Sayıda

Elma fidanı, ülkemizde uzun yıllardan beri yetiştiriciliği yapılan, üretim ve alan bakımından öteki ılıman iklim meyvelerinin başında gelen bir meyve türüdür. Türkiye'de elma üretimi yaklaşık 2,5 milyon ton civarında olup, dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Elma fidanı çeşitlerinden fuji kiku elma fidanı, Japonya orijinli ağaçları çok güçlü gelişen bir çeşit olup. bodur ve yarı bodur klon anaçlarda gelişimi mükemmeldir. Meyvesi orta irilikte olup kabuk sarı zemin üzerine mat kırmızı renktir. Meyve eti sulu, sert, lezzetli ve gevrektir. Soğuk hava tesislerinde 7-8 ay süre ile muhafaza edilebilen yeme kalitesi mükemmel, ticari değeri yüksek bir çeşittir. Hasat zamanı Ekim ayının 1. ve 2. haftasıdır. Granny smith elma fidanı, ağaçları kuvvetli ve dik büyüme gösterir. Meyveleri iri ve küresel şekillidir, yeşil yağlı bir kabuğa sahiptir. Sulu, gevrek, yeme kalitesi iyi hafif asitli, mayhoştur. Kendine has iyi bir aromaya sahiptir. Düzenli verim sağlar.

Elma fidanı ılıman, özellikle soğuk ılıman iklim bitkisidir. Akdeniz Bölgesinde 800 m.'den yukarı yerlerde yetişir. Yüksek ışık yoğunluğu elmada çok iyi renk oluşumunu sağlar. Elma fidanı düşük sıcaklıkların olduğu sert kışlara dayanıklı olmasına rağmen , yüksek yaz sıcağından da hoşlanmaz. Çünkü yüksek sıcaklıkta da bitki gelişimi yavaşlar veya durur. Golden delıcıous elma fidanı, orta irilikte, geniş ve bir miktar uzun bir forma sahip ve çekici görünümlüdür. Kabuğu sarı renkte, bazen kırmızı renkle de süslenmiş olup, ara sıra paslanma izleri gösterebilir. Kışlık çeşittir.Eti sıkı, az mayhoş, çok sulu ve hoş kokuludur. Hasat zamanı Eylül ayının 3. ve 4. Haftasıdır. Jersey mac elma fidanı ağaçları çok kuvvetli ve yüksek verimlidir. Meyveler geniş ve şişkindir. Yazlık çeşit olup, beyaz ve sulu meyve etlidir. Her bölgede yetiştirilir. Amerika’da bulunmuş, yüksek verimli bir çeşittir.

Elma Çeşitleri; Arap kızı elma fidanı, Starkrimson delıcıous elma fidanı, Golden delıcıous elma fidanı, Starking delıcıous elma fidanı, Gümüşhane elma fidanı, Red chief elma fidanı, Mondial gala elma fidanı, Açık kök arap kızı elma fidanı, Super chief elma fidanı, Jersey mac elma fidanı, Golden reınders elma fidanı, Amasya misket elma fidanı, Anna elma fidanı, Ekşi pembe elma fidanı, Galaxy gala elma fidanı, Fuji kiku elma fidanı, Summer red elma fidanı, Braeburn elma fidanı, Amasya elma fidanı, Kırmızı erkenci elma fidanı, Spur golden elma fidanı, Scarlet spur elma fidanı, Granny smith elma fidanı, Fujı zhen aztec elma fidanı, Chınega gala elma fidanı, Buckeye gala elma fidanı, Golden chief elma fidanı, Vista bella elma fidanı, Joremını elma fidanı, Rose glow elma fidanı, Galaval elma fidanı, Gül elması fidanı, Williams pride elma fidanı, Yıldız elma fidanı 

Elma fidanı çeşitlerine uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon