Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Hatay'da yanan ormanlık alanlara mabet ağacı dikildi

Her yıl onlarca ağaçlandırma projesinde organizasyon görevi üstlenen Fidanistanbul.com; bu kez de Ünlü Yazar ve Sosyal Medya Fenomeni Jale Balcı ile birlikte büyük bir projeye imza attılar.

Geçtiğimiz aylarda Hatay'ın İskenderun ilçesinde çıkan orman yangınında zarar gören alanlar için başlatılan kampanya; fidanistanbul.com personelinin titiz çalışması ile kusursuz bir biçimde tamamlandı.

Hatay Valiliğinin desteği, Orman İşletme Müdürlüğü personelinin özverisiyle gerçekleşen projede Yüzlerce mabet ağacı toprakla buluşturuldu! İskenderun, Belen, Arsuz kavşağında oluşturulan 'Mabet Ağacı Ormanı' ağaç dikim törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, Devlet erkânı ve birçok doğasever de katıldı.

Başka Kampanyalara da ilham vereceği düşünülen bu projede, umudu ve dayanıklılığı simgeleyen mabet ağaçları kullanıldı. Mabet ağacı tarihsel açıdan önemli çok büyük felaketleri atlatmış bir ağaç türü. Türkiye’de İlk defa 10 yaşındaki büyük ağaçlarla kurulan bir orman olma niteliğini taşıyan projede tüm ağaçlara, bağışçılarının isimleri verildi.

Jale Balcı’nın gönüllü girişimi ve fidanistanbul.com tecrübesiyle organize edilen bu kampanya;

Çocukları, ailesi ve sevdikleri adına bir hatıra ormanı planlanabileceğini ve tüm dünyaya örnek olabileceğini, herkese göstermiş oldu.

 

Fidanistanbul.com yönetim kurulu başkanı Berna Doğan kampanyalarınızda tüm organizasyonu üstlenerek projenizin en iyi şekilde sonuçlanması için çalışıyoruz dedi.
 

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon