Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 22 üründen,20 adet listelendi.

% 41 İndirim Sofralık Kurutmalık
% 11 İndirim Sofralık Orta Mevsim
% 11 İndirim Sofralık Orta Mevsim
% 11 İndirim Orta Mevsim Kurutmalık
% 11 İndirim Sofralık Geççi
% 11 İndirim Sofralık Orta Mevsim
% 11 İndirim Sofralık Kurutmalık
% 19 İndirim Sofralık Geççi
% 19 İndirim Sofralık Orta Mevsim

Hem kuru hemde yaş olarak tüketilebilen incir, yüksek oranda lif içermektedir. İncir bitkisi kışları ılık, yazları sıcak ve kurak yerleri sever. Yıllık ortalama sıcaklığın 18-20ºC olmasını ister. Sıcaklığın, Temmuz-Eylül ayları arasında 25-30ºC’nin altına, kış aylarında ise, -9ºC’nin altına düşmemesini ister. Soğuk yerlerde incir ocak şeklinde yetiştirilir. İncir ağacının ortalama yağış isteği 625 mm kadar olup, yağışın Kasım-Haziran ayları arasında olması ve kurutma mevsimi olan Temmuz-Eylül aylarının yağışsız ve bulutsuz geçmesini ister.

İncir fidanı çeşitlerinden dürdane incir fidanı, 2- 7 m. arasında boylanan ağaçlar yapar. Taze tüketim amacıyla yetiştirilen sofralık bir çeşittir. Meyveleri iri yuvarlak şekildedir. Kabuk rengi koyu mor veya morumsu siyahtır. Meyve eti geniş ve dolgun olup, meyve içi boşluğu ya hiç olmamakta yada bazı meyvelerde çok az olarak bulunmaktadır. Meyve eti rengi koyu kırmızıdır. Kabuk yapısı dayanıklı, meyve eti sıkı dokulu, yola dayanımı iyi olan bir çeşittir. Hasat zamanı Ağustos ayı sonudur. Aydın sarı lop incir fidanı, meyveleri yuvarlak, basık şekilli 65-75 gr. ağırlığındadır. Kabuk sarı renktedir ve kolay soyulur. Çekirdekler orta iriliktedir. Meyve içi boşluğu yoktur. Meyveler çok tatlı, hissedilir hoş kokuludur. Aydın sarı lop incir çeşidi kurutmalık olarak üretilir. Taze sarı lop meyveleri bütün ve kabuklu olarak hızlı dondurulmaya uygundur. İlk olgunlaşma temmuz sonu ağustos başıdır.

Morgüz incir fidanı, meyveleri iri, kabuğu yeşil zemin üzerinde mor damarlı, puslu, kalın damarlıdır. İç rengi ise parlak koyu pembe renklidir. Ege bölgesinin son turfada çeşitlerindendir. Hasat zamanı Eylül ayıdır. Yeşilgüz incir fidanı, Ege Bölgesi orijinli olup, yüksek kaliteli sofralık bir çeşittir. Koyu yeşil kabuk rengi ve kırmızı et rengi ile albenisi olan, geç olgunlaşan incir çeşitidir. Meyve ağırlığı ortalama 54-56 gr’dır.Kabuk rengi açık yeşil, beyaz beneklidir. Hasat zamanı periyodu Ağustos başı - Ekim ortası olup hasat sezonu uzun sürer. Yeşilgüz incir fidanı, Ege Bölgesi orijinli olup, yüksek kaliteli sofralık bir çeşittir. Koyu yeşil kabuk rengi ve kırmızı et rengi ile albenisi olan, geç olgunlaşan incir çeşitidir. Meyve ağırlığı ortalama 54-56 gr’dır. Kabuk rengi açık yeşil, beyaz beneklidir. Hasat zamanı periyodu Ağustos başı - Ekim ortası olup hasat sezonu uzun sürer.

İncir Fidanı Çeşitleri; Dürdane incir fidanı, Beyaz incir fidanı, Tüplü dürdane incir fidanı, Aydın sarı lop incir fidanı, Morgüz incir fidanı, Yeşilgüz incir fidanı, Bursa beyazı incir fidanı, Beyaz orak incir fidanı, Bardacık incir fidanı, Yaşlı beyaz incir fidanı, Açık kök beyaz incir fidanı, Siyah orak incir fidanı, Yetişkin aydın sarı lop incir fidanı, Yetişkin yeşilgüz incir fidanı, Büyük yaş aydın sarı lop incir fidanı, Büyük yaş  yeşilgüz incir fidanı

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek incir fidanı çeşitlerine  özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon