Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

İthal Kamkat Fidanı Citrus fortunella Kumquat, 80-100 cm, Saksıda

Mayhoş, Aromalı, Meyveli,Saksıda
%15 İndirim 924,00 ₺ 787,00 ₺
 • Ağaçları dik, taç yapısı geniş ve 3 metre kadar boylanabilen narenciye türüdür.
 • Ev, balkon, teras ve bahçe yetiştiriciliğine uygundur.
 • Meyveleri küçük, uzun eliptik formda, bol sulu ve lezzetlidir.
 • Meyve dış kabuğu turuncu, pürüzsüz ve yenebilmektedir.
 • Kokusu bergamotu andırır ve kokusu uzun süre gitmez.
 • Çiğ tüketimi dışında, reçel, marmelat, meyve suyu, şekerleme, kek, pasta yapımında da kullanılır.
 • Gönderilen İthal Kamkat Fidanı 2 yaşlarındadır.
 • Gönderilen İthal Kamkat Fidanının saksı üzerinde kalan boyu 80-100 cm 'dir.
 • İthal Kamkat Fidanı saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
 • Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
 • Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.
 • Etiketli ve aşılı fidanlardır.
 • Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
 • Gönderilen narenciye fidanlarnın tamamı sertifikalıdır. 
 • Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.
 • SKU: -7
 • Barkod:
 • Stok: Adet

•Gönderilen ürünler kaç yaşındadır?
-Gönderilen İthal Kamkat Fidanı 2 yaşlarındadır.

•Gönderilen ürünler saksı içinde mi geliyor yoksa açık olarak mı?
-Sertifikalı İthal Kamkat Fidanı saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.

•Gönderilen saksılı İthal Kamkat Fidanının saksı üzerinde kalan boyu nedir?
-Gönderilen İthal Kamkat Fidanınısaksı üzerinde kalan boyu 80-100 cm 'dir.

•Gelen fidanları hemen dikmeli miyim? İstediğim zaman dikebilir miyim yoksa dikim mevsimini mi beklemem gerekli?
-Sertifikalı Kumquat Kamkat Fidanı saksılı gönderildiği için istediğiniz zaman dikim yapabilirsiniz. Dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur.12 ay boyunca dikilmeye hazır bitkilerdir.

Kumquat Kamkat Fidanı, kışları soğuk geçen bölgelere dikilebilir mi?
-Kışın çok sert geçtiği yörelerde önerilmez. Kumquat Kamkat Fidanı, genellikle ortancı hasat yapılan yörelerde önerilir.

Kumquat Kamkat Fidanı, fidanını dikerken ve dikimden sonra kullanmam gereken gübreler var mıdır?
-Evet, tüm fidanları dikerken ve dikim yaptıktan sonra kullanmanızı önerdiğimiz gübreler vardır. Dikim sırasında işlenmiş keçi gübresini toprakla karıştırıp açtığınız çukura koymanız ve bu şekilde dikim yapmanız tavsiye edilir. Dikimden sonra ise bitkinin ihtiyacı olan azot,fosfor ve potasyumu karşılayabilmek için 15 - 30 günlük aralarla sadece 1 çay kaşığı kadar NPK 15-15-15 gübresini kullanmanız ve sonrasında bol sulama yapmanız önerilir.

•Aldığım fidanları diktikten kaç sene sonra meyve almaya başlayabilirim?
-Satın aldığınız Kumquat Kamkat Fidanı  2 yaşındadırlar.Kumquat Kamkat Fidanın geneli 3-4 yaş itibariyle meyve vermeye başlarlar. Dikiminizden bir yaz sonra tadımlık da olsa meyvelerinizi alabileceksiniz.

•Satın aldığım saksılı fidanları dikerken dikkat etmem gereken noktalar var mıdır?
-Dikim yapacağınız çukuru yaklaşık olarak saksı boyu kadar açmanız önemlidir. Daha derin çukurlara dikim yapmanızı tavsiye etmiyoruz bunun sebebi fidanın aşı noktasının toprağa değmemesinin gerektiğidir. Ayrıca gelen fidanı dikerken saksısından dikkatlice çıkarmanız gereklidir. Saksı içindeki toprağın dağılmaması ve kökün hava almaması önemlidir.

•Gönderimlerinizi kargo ile yapıyorsunuz, herhangi bir zarar görmezler mi? Saksılı fidanların ambalajı nasıl yapılıyor?
-Tüm siparişlerinizi anlaşmalı kargomuz olan Aras Kargo ile %65'e varan indirimle tüm Türkiye'ye gönderiyoruz. Almış olduğunuz fidanları fidan taşımacılığı için özel tasarlanmış kalın karton kutular içinde özenle yerleştirilerek gönderim yapıyoruz ve bu şekilde hiç bir zarar görmeden evinize kadar teslim ediliyorlar.


Doğu Asya ve Çin’de doğal olarak yayılış gösteren çalı biçiminde ağaçlardır. Kamkat en küçük turunçgil meyvesi olarak da bilinmektedir. Şekli yuvarlaktan ovale kadar değişen meyvenin çapı yaklaşık 2 cm, ağırlığı 10 g civarında, kabuk rengi ise turuncu-sarıdır. Pulp kısmı oldukça ekşidir. Kabuk kısmı ise kendine özgü aromaya sahip olup, tatlıdır. Kamkat meyvesi diğer turunçgillerden farklı olarak kabuğu ile birlikte tüketilebilmektedir
Kumquat Kamkat Fidanı, üç yaprak anaç üzerine göz aşısı yapılarak üretilir. Erkek ve dişi organları aynı çiçek üzerinde olduğundan tek bir Kumquat Kamkat Fidanı her yerde çiçeğe ve meyveye yatabilmektedir.
Meyveleri iri zeytin büyüklüğünde olup Nisan-Mayıs aylarında yeme olgunluğuna erişmektedir. Meyve koparılmazsa bir yıl bitki üzerinde kalabilmekte, aynı lezzetle yenebilmektedir.
 
Kamkat, taze tüketiminin yanında şekerleme, marmelat, likör, şarap gibi ürünlere işlenerek değerlendirilebilmektedir. Kabuğundan elde edilen uçucu yağ ve biyoaktif bileşenler parfümeri, eczacılık ve gıda endüstrisinde kullanılmaktadır
Kumquat Kamkat Fidanı meyveleri Haziran ayı ortalarına kadar olan dönemde toplanıp yenirse bitki yeniden Temmuz ayında çiçeğe yatabilmektedir. Aksi halde bitki zayıf kalır ve çiçek açmaz. Bitki gübre olarak azot, fosfor ve potasyuma ihtiyaç duyar.Toprak İsteği:
 
Kamkat toprak isteği genel bir ifadeyle türüne göre nötr- asitli arasında değişmektedir. Toprağın biraz asitli olmasına dikkat etmek gerekir, bazıları hafif alkalinli toprakları tolere etmektedir. Organik besleyiciliği yüksek olan hem doğal toprak elementleri besleyiciliği yüksek olan ve mineralleri yüksek olan besleyici toprak ister. Toprağın süzek olması çok önemlidir.
 
İklim İsteği
Kamkat ağaçlarının en önemli isteği sıcak bir ortamda yetiştirilmektir. Bu ağacın yetiştiriciliğinin yapıldığı yerde sıcaklıklar -3, -4 derecenin altına düşmemelidir. -9, -10 derecenin altına düşen sıcaklıklarda kamkat ağaçları donup ölebilir. Dayanamayacağı en yüksek sıcaklıklar ise, 45 derece ve üzeridir. kamkat ağaçlarının gelişmesi 12, 13 derece sıcaklıkta başlar; 25-31 dereceler, gelişmenin en hızlı olduğu sıcaklıktır ve 37-39 derecelerde ağaçların gelişmesi durur. Meyve bağlamaları için en uygun sıcaklık 21 derecedir. Soğuk ve sıcak olarak sert esen rüzgârlar kamkat ağaçlarıını kötü yönde etkilediğinden, bulundukları yerde hâkim esen rüzgârlara karşı rüzgâr kıranlar kurulmalıdır. Ayrıca kamkat ağaçlarının meyve dökümü ve meyvelerinin niteliği, havanın nem oranından etkilenir. Düşük nem oranlı hava, ağacın gelişimini ve meyve verimini kötü yönde etkilemektedir.
 
Su İsteği
Genellikle, yaz aylarının sıcak geçtiği Akdeniz ve Ege Bölgelerinde, portakallarda sulama gerekir. Dikimini sağladığınız yıl 2 günde bir mutlaka sulama yapılmalıdır. Sonraki yıllarda toprak tipine göre 10-15 günde bir sulanmalıdır.


Müşteri soruları ve cevapları

26-05-2024

Ürün meyveli bir şekilde geldi şaşırdım açıkcası. Limonları gayet sulu tam da istediğimiz gibi. Paketlemenin son derece başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon