Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 44 üründen,20 adet listelendi.

% 33 İndirim Saksıda Aşılı
% 33 İndirim Erkenci Saksıda
% 46 İndirim Orta Mevsim +120 cm
% 17 İndirim Geççi Saksıda
% 16 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 14 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 17 İndirim Orta Mevsim Saksıda

Kayısı fidan çeşitlerinden hacı haliloğlu kayısı fidanı, Malatya’nın en önemli kurutmalık kayısı çeşididir. Ağaçları yüksek boylu, dik, dalları yayvan çok kuvvetli ve çabuk büyüyen bir çeşittir. Kuraklığa, dona ve hastalıklara hassastır. Soğuklama ihtiyacı 850-1000 saattir. Meyvesi orta irilikte 25-35 gr ağırlığında oval ve simetriktir. Meyve et rengi sarıdır ve sert dokuludur. Meyve az sulu, yüksek oranda tatlı ve aromalıdır. Güneş gören kısımlarında kırmızı yanak yapar. Malatya şartlarında Temmuz ayının 2. haftası olgunlaşır. Hasanbey kayısı fidanı, Malatya’nın en önemli sofralık kayısı çeşididir. Ağaçları yayvandır ve kuvvetli olarak gelişir. Meyve eti sert dokulu ve tatlıdır. Meyve kabuk ve et rengi sarıdır. Yola dayanımı iyidir. Ağaç verimliliği orta düzeydedir. Malatya şartlarında Haziran sonu Temmuz başında olgunlaşır.

Şekerpare kayısı fidanı, hem sofralık hem kurutmalık özellikleri olan yerli çeşitlerimiz arasında yer alır. Ağaç şekli yayvan olup kuvvetli büyür. Ağaçları yüksek verimlidir. Meyve eti sarımtırak turuncu, sulu, tatlı ve aromalıdır. Yarma bir çeşit olup çekirdek orta iri ve uzundur. Hasat zamanı temmuz ayı başıdır. Kendine verimli bir çeşittir. Tozlayıcı ihtiyacı yoktur. Tokaloğlu kayısı fidanı, Ağaçları yayvan gelişme göstermektedir. Meyvesi uzun, beyazımsı sarı renkte, karın çizgisi belirgin ve meyveyi simetrik böler. Çok sulu aromalı, şekeri yüksek az lifli, Malatya'da Temmuzun 2. ci haftasında olgunlaşır. Orta irilikte sofralık bir çeşittir. Çekirdek orta iri, uzunca, meyvesi tatlıdır. Ağacın yaprak rengi açık, gövdesi siyaha kaçan renktedir. Hasat zamanı Haziran ayının 4. haftasıdır.

Kayısı Fidanı Çeşitleri; Tokaloğlu kayısı fidanı, Malatya kayısı fidanı, Roxana kayısı fidanı, Ninfa kayısı fidanı, Şekerpare kayısı fidanı, Zaza kayısı fidanı, Bebeco kayısı fidanı, Çataloğlu kayısı fidanı, Hacı Haliloğlu kayısı fidanı, Hasanbey kayısı fidanı, Proyma kayısı fidanı, Orange ruby kayısı fidanı, Aurora kayısı fidanı, Vitillo kayısı fidanı, Iğdır kayısı fidanı, Precoce de tyrinthe kayısı fidanı, Yetişkin şekerpare kayısı fidanı, Perfect red kayısı fidanı, Büyük yaş roxana kayısı fidanı, Yetişkin vitillo kayısı fidanı, Mogador kayısı fidanı, Yetişkin zaza kayısı fidanı, Büyük yaş bebeco kayısı fidanı, Büyük boy roxana kayısı fidanı

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek kayısı fidanı çeşitlerine  özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon