Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Kil Bilyesi, Hidrokültür Taşı , 3-8 mm , Paketli, 3 Litre

Paketli
%37 İndirim 299,00 ₺ 187,00 ₺
  • Özel nitelikli killerin 1200˚C sıcaklıkta genleştirilmesiyle üretilen bir malzemedir.
  • Seracılık, sebze yetiştiriciliği, fidecilik, çiçekçilik, peyzaj ve topraksız tarım ortamında kullanılır.
  • Tanelerinin içerisinde büyük oranda hava boşluğu olduğu için toprak içinde havalanma ve su geçirgenliğini yüksek oranda tutar. 
  • Topraktan buharlaşma ile su kayıplarını azaltır.
  • Hastalık taşımaz, barındırmaz. 
  • pH 6.5
  • SKU: -5
  • Barkod: 4554454554
  • Stok:4555 Adet

Yetiştirilen bitkiler toprakta olduğundan %50 daha hızlı büyürler, Kil topu ile besin ve suya daha kolay ulaşırlar. Bitkilerin tüm yıl boyunca kapalı mekanlarda yetiştirilmesine olanak sağlar. Özellikle yaşam alanları, ofisler, alışveriş merkezleri, havaalanları ve hastaneler gibi büyük iç mekanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. %100 hijyenik bir yetiştirme ortamı sağlar. Topraksız tarımda kullanılır. Hijyenik bir üründür. Yabancı madde barındırmaz ve hastalık taşımaz. Toprağın havalanmasını sağlar. Bitkiler gece-gündüz sıcaklık farklarından daha az etkilenir. Süs bitkileri ve meyve fidanlarında, toprağın fiziksel özelliklerini arttırır. Çelik köklendirmesinde kullanışlı ve avantajlıdır. Suyun buharlaşmasını azaltır ve sulamada tasarruf sağlar. Kullanımı sınırsızdır yeniden kullanılabildiği için ekonomiktir. 
Çatlama, şişme, göllenme yapmaz. Kaymak tabakası ve balçık oluşturmaz. Homojen bir drenaj sağlar. Gözenekli yapısı ve suda çözünmemesi uygun bir drenaj ortamı sağlar. Gözenekler arasında köprü olmadığından dolayı gözenekler, ortamdaki partiküller nedeniyle kapanmaz. Malzemelerin gözeneklerinin kapanması drenajı engellediği gibi balçıklanmaya da sebebiyet vermektedir. Yağmur sularının ve sulama suyunun bir kısmını bitkinin kullanabileceği biçimde biriktirmekte ve suyun fazlasını drenaj kanalına iletmektedir. Uzun vadede tekrar tekrar kullanıma uygun ve sağlıklı malzemedir. Fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır. Su tutma kapasitesi yüksektir. İç mekan ve dış mekan süs bitkilerinde dekoratif anlamda estetik görünüm sağlar. Ayrıca bitkinin günlük sıcaklık değişimlerinden zarar görmesini önler ve su kayıplarını en aza indirger.

Müşteri soruları ve cevapları

05-02-2024

Paketli versiyonu, bahçe işlerimi daha düzenli hale getirdi. Bitkilerim sağlıklı ve büyümeye devam ediyor.

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon