Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 6 üründen,6 adet listelendi.

% 10 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit
Kokulu Seçkin Çeşit

Melisa Parfüm Çiçeği Cestrum nocturnum, Kolonya Çiçeği, Tüplü, BİR ALANA BİR BEDAVA

324,00 ₺
Haber Ver
% 22 İndirim Kokulu Seçkin Çeşit

Melisa Parfüm Çiçeği, Kolonya Çiçeği Cestrum nocturnum, 80-100 cm, Tüplü

499,00 ₺ 387,00 ₺
Haber Ver

Melisa limon otu fidanı, 100 cm. kadar boylanabilen, dayanıklı çok yıllık otsu bitkidir. Gövdesi dört köşe kesitli, tüylü ve dallara ayrılan yapıdadır. Oval biçimli, kenarları dişli ve tüylü yaprakları limon kokuludur. Yaz mevsiminden sonbahara kadar açan, çok açık sarı ya da beyazımsı küçük çiçekleri vardır. Körpe yaprakları hoş limon kokusunu vermesi için salatalara, bazı yiyecek ve içeceklere katılır. Yaprakları melisa çayı olarak tüketilmektedir. Kış aylarında yaprak döker ve ilkbahar aylarında tekrar yeşerir.

Melisa parfüm çiçeği fidanı 3,5 - 4 m ye kadar boylanabilen, tropik veya subtropik bölgelerde yetişen herdem yeşil bir çalıdır. Çiçekler geceleri çok yoğun bir koku verir. Bitki aşırı rüzgara karşı hassastır. Geceleri verdiği koku yüzünden son zamanlarda aranılan bir bitki türü haline gelmiştir. Melisa oğul otu fidanı ballıbabagiller familyasındandır. Akdeniz havzasının bitkisi olup Güney Avrupa'da yaygın biçimde tarımı yapılmaktadır .Ülkemizde de Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişir. 100 cm. kadar boylanabilen, dayanıklı çok yıllık otsu bitkidir. Gövdesi dört köşe kesitli, tüylü ve dallara ayrılan yapıdadır. Oval biçimli, kenarları dişli ve tüylü yaprakları limon kokulu olur. Yaz mevsiminden sonbahara kadar salkımlar oluşturarak açan, çok açık sarı ya da beyazımsı küçük çiçekleri iki dudaklı koyu kahverengi, minik ve gözyaşı biçimli tohumlan parlaktır. Yaprakları çay yapımında kullanılmaktadır.

Melisa Çeşitleri; Melisa limon otu fidanı, Kolonya çiçeği fidanı, Melisa oğul otu fidanı, Melisa parfüm çiçeği fidanı 

Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncellemektedir. Melisa fidanı çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon