Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 13 üründen,13 adet listelendi.

% 13 İndirim Saksıda İndirimli

Yeni Zelanda Keteni Bordo Phormium tenax Atropurpureum, 20-40 cm, Saksıda

774,00 ₺ 674,00 ₺
Haber Ver
% 11 İndirim Saksıda İndirimli

Yeni Zelanda Keteni Koyu Bordo Yapraklı Phormium tenax Purpureum, 40-60 cm, Saksıda

774,00 ₺ 687,00 ₺
Haber Ver
% 12 İndirim Saksıda İndirimli

Yeni Zelanda Keteni Yeşil Çizgili Phormium tenax Yellow Wave, 40-60 cm, Saksıda

812,00 ₺ 712,00 ₺
Haber Ver
% 8 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Yeni Zelanda Keteni Yeşil Kenarlı Pembe Phormium tenax Jester, Saksıda

837,00 ₺ 774,00 ₺
Haber Ver
% 8 İndirim Saksıda İndirimli

Yeşil Kahve Yeni Zelanda Keteni Phormium tenax Platts Black, 40-60 cm, Saksıda

837,00 ₺ 774,00 ₺
Haber Ver

Phormium bitkisi ana vatanı Yeni Zelanda’dır. Çok yıllık bir bitki olup yapraklarını dökmez. Drenajı çok iyi, geçirgen ve hafif killi bir bahçe toprağı ister. Aksi takdirde biriken su yüzünden kökleri çürüme meydana gelir. Yazların kurak geçtiği yerlerde düzenli sulama yapılmalıdır. Toprağının kuru kalması büyüme hızını keser. Ilıman sonbaharlarda gelişmesini sürdürür. Phormium fidanı çeşitlerinden bodur phormium fidanı her dem yeşil kalan oldukça dekoratif ve göz alıcı renklere sahip phormium çeşitidir. Yaprakları yeşil zemin üzerine bordo renkli, ince yapılıdır. Rutubetli ama su birikmeyen topraklarda iyi gelişim gösterir. Drenajı çok iyi, geçirgen ve hafif killi bir bahçe toprağı ister. Yarı gölge ve tam güneş alanları sever. Kışları sert geçen iklimlerde güney cephesine bakan, poyraza kapalı duvar önlerine ekilmelidir. Havuz kenarlarında, dev saksılarda, bina girişlerindeki yükseltilmiş bahçeciklerde kullanılabilir. 

Phormium bitkisi nemli tutulduğu sürece kireçli toprağı kaldırır. En ideal karışım, hafif, kumlu ve yaprak gübresi ile zenginleştirilmiş topraktır. Deniz kenarlarını ve denizden gelen nemi sever. Hava kirliliğine, denizin getirdiği tuza dayanabiliyor. Bakım için, ilkbaharda kışın etkilenmiş dalları dipten kesilmelidir. Yaz aylarında dişi bitkilerde açan küçük çiçekleri sonradan üretim yapabileceğiniz tohumları hazırlar. Esas üretimi ilkbaharda kökten ayrılmayla olacaktır. Senede bir nitrojen ağırlıklı gübre vermeniz yeterli olacaktır. Phormium bitkisi renk armonisi için ideal bir bitkidir. 

Phormium Çeşitleri; Yeşil çizgili yeni zelanda keteni fidanı, Kırmızı phormium fidanı, Bodur phormium fidanı, Sarı yeşil çizgili phormium fidanı, Pembe kenarlı phormium fidanı, Pembe çizgili phormium fidanı, Yeşil sarı yapraklı phormium fidanı, Yeşil phormium fidanı, Kırmızı yapraklı phormium fidanı, Pembe yeşil yapraklı phormium fidanı, Yeşil kahve yeni zelanda keteni fidanı 

Fidanlık arazimizde özenle yetiştirilen fidanlar ziraat mühendislerinin gözetimi altında büyümektedir. Üstelik fidanların her biri sertifikalıdır. Titizlikle bakımı yapılan phormium fidanları saksılar içinde alıcılara ulaştırılmaktadır. Saksı içinde oldukları için kargo sırasında fidan kökleri sarsılmadan ve hasar görmeden alıcı adresine ulaşılmaktadır. Yola çıkmadan sulanan fidanlar yolda stres yaşamadıkları için dikildiği toprağa kolayca adapte olur. Kaliteli phormium fidan çeşitleri fidanistanbul ayrıcalığı ve kalitesiyle en uygun fiyat seçenekleriyle bir tıkla kapınızda!

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon