Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 17 üründen,17 adet listelendi.

% 23 İndirim Saksıda Kokulu
% 37 İndirim Saksıda Kokulu

Şakayık Açık Pembe Çiçekli Paeonia Sarah Bernhardt, 20-30 cm, İTHAL, Saksıda

1150,00 ₺ 726,00 ₺
Haber Ver
% 10 İndirim Saksıda Kokulu

Şakayık Pembe Edulis Superba , 20-30 cm, İTHAL, Saksıda

811,00 ₺ 726,00 ₺
Haber Ver
% 10 İndirim Saksıda Kokulu

Şakayık Kırmızı Lactiflora Red Magic, 20-30 cm, İTHAL, Saksıda

811,00 ₺ 726,00 ₺
Haber Ver
% 20 İndirim Saksıda Kokulu

Ağaç Şakayık Koyu Pembe Fidanı Paeonia suffruticosa CHANG ZHİ HONG, İTHAL, Saksıda

1997,00 ₺ 1 597,00 ₺
Haber Ver
% 20 İndirim Saksıda Kokulu

Ağaç Şakayık Beyaz Paeonia suffruticosa FENG DAN BAİ, 30-50 cm, İTHAL, Saksıda

1997,00 ₺ 1 597,00 ₺
Haber Ver
% 20 İndirim Saksıda İthal

Ağaç Şakayık Kırmızı Paeonia suffruticosa Red Grace, 30-50 cm, İTHAL, Saksıda

1997,00 ₺ 1 597,00 ₺
Haber Ver

Şakayık, oldukça dayanıklı ve kanaatkâr bir bitkidir. Dikimi esnasında torf ve gübre ile harmanlanmış toprak kullanılması durumunda, köklerinin güçlenmesi sağlanabilir. Fazla isteği yoktur. Şakayık çiçeği muhteşem güzellikte bir bahçe süs bitkisidir. Bazı cinslerinin çiçekleri güzel kokar. Şakayıkgiller familyasının tek türü olup bilimsel adı Paeonia’dır. Ağaç şakayığı dâhil tüm cinsleri hep bu tek türe bağlıdır. Mayıs haziran aylarında çiçeklenir, baharın geç geldiği yerlerde temmuz ağustos aylarında çiçeklenir. Yaşlı şakayıklar neredeyse hiç bakım gerektirmez.

Şakayık fidanı çeşitlerinden katmerli beyaz şakayık fidanı, anavatanı Japonya ve Çin olan çok yıllık bir süs bitkisidir.150 cm kadar boylanan, oldukça dayanıklı ve kanaatkâr bir türdür. Çiçekleri kokulu, iri, katmerli ve beyaz renklidir. Mayıs haziran aylarında çiçeklenir, baharın geç geldiği yerlerde temmuz ağustos aylarında çiçeklenir.-30 derece soğuğa dayanabilir ve donlardan etkilenmeden güzel gelişip çiçeklenir. Bitkinin toprağı nemli, humuslu ve iyi drenaj yapılmış olmalıdır. Bahçe ve saksı yetiştiriciliğine uygundur.

Çiçekleri dikkat çekicidir. Yalınkat, katmerli ya da yarı katmerli çiçekleri vardır. Çiçekleri, ilk yıl çiçekleri başka şeye benzer, böyle bir ilginçliği vardır. Esas güzel çiçeklerini sonraki yıllarda açar. Uzun dallı, iri çiçekli şakayıklarda dallar değneklere bağlanmalıdır ki rüzgârda yağmurda kırılmasınlar. Eğer normalinden daha iri ve gösterişli çiçekler istiyorsanız, şakayık dallarında her bir çiçek dalında bir tomurcuk bırakın, yanlardakini ilk göründükleri anda yok edin. Solan çiçekler derhal en üstten koparılmalıdır. Tohum oluşturmasına izin verirseniz hem çok kuvvet çekerler hem de bir sonraki yıl daha az çiçeklenmeye sebep olurlar.

Şakayık Çeşitleri; Pembe şakayık fidanı, Sarı çiçekli ağaç şakayık fidanı, Koyu pembe ağaç şakayık fidanı, Beyaz ağaç şakayık fidanı, Kırmızı şakayık fidanı, Mor ağaç şakayık fidanı, Toz pembe şakayık fidanı, Açık pembe çiçekli şakayık fidanı, Kırmızı ağaç şakayık fidanı, Beyaz katmerli şakayık fidanı

Web sitemizden fidanların kök ve gövde kısımlarını inceleyebilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir. Siz de şakayık fidanı çeşitlerini internet adresimizden satın alabilirsiniz.

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon