Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Şans Bambusu, Draceana Lucky Bamboo, 80-100 cm

Çok Yıllık, İthal, Dekoratif
%30 İndirim 572,00 ₺ 399,00 ₺

·        Şanslı bambu çekici, popüler ve bakımı kolay bir iç mekan bitkisidir.

·        Kökeni Güneydoğu Asya'dır.

·        Şanslı Bambu’nun ona sahip olan kişiye sağlık, sevgi ve şans getirdiği söylenir, uğurlu bir bitki olarak kabul edilir

·        Afrika'nın tropik yağmur ormanlarına ve Güneydoğu Asya'nın bazı bölgelerine özgüdür.

  • SKU: -12
  • Barkod: 2312542
  • Stok:2658512 Adet

IŞIK

Dracaena familyasına ait çoğu bitki gibi onlar da sert güneş ışığından ve ışıksız ortamlardan hoşlanmazlar. İyi bir büyüme hafif gölgeden gelecektir. Çok fazla veya yetersiz ışık varsa yapraklar zarar görür.


SULAMA

Şanslı Bambu'yu suda yetiştiriyorsanız , kökler her zaman suya batırılmalıdır ve durgunlaşmasını önlemek için suyu birkaç haftada bir değiştirmeniz gerekecektir. Musluk suyunu sürekli kullanmadığınızdan emin olun ve bunun yerine mümkünse şişelenmiş maden suyu, ev tipi su filtresi veya taze toplanmış yağmur suyu kullanmayı deneyin.
Bunun nedeni, gelişmiş dünyada musluktan çıkanların çoğunun florlanmış (insan dişinin çürümesini önlemek için) ve klorlanmış olmasıdır (içme suyu olarak kullanmak üzere saflaştırmak için), ancak bu, bitkinin yapraklarına zarar verebilir
Eğer onu toprakta yetiştiriyorsanız, Dracaena ile ilgili diğer bitkiler gibi sulamalısınız. Büyüme mevsimi boyunca nemli koşulları hedeflemek ve Kış aylarında verilen miktarı azaltmaktır.


NEM

Ortalama ev nemi bambunuz için yeterli ve iyi olacaktır.


BESLEME

Şanslı Bambu suda büyüyorsa beslemeye gerek yoktur. Daha sonra normal bir kompost karışımına aktarmaya karar verirseniz (ya da zaten bu şekilde yetiştiriyorsanız), yılda birkaç kez normal güçte , bir kez İlkbaharda ve bir kez daha Yaz aylarında besleyin.


SICAKLIK

İyi bir büyüme, 16°C - 24°C / 60°F - 75°F arasındaki sıcaklıklarda sağlanır. Bitkinizi 10°C / 50°F'nin altındaki sıcaklıklarda yetiştirmeye çalışmayın.


SAKSI DEĞİŞTİRME

Şanslı Bambu toprak içeren normal bir saksıda yetişmediği sürece saksısını değiştirmenize gerek yoktur , eğer durum buysa muhtemelen bunu her iki veya üç yılda bir yapmanız gerekecektir.
Şanslı bambuların genellikle turuncu kökleri vardır

Su kaplarındaki kökler oldukça uzun ve geniş olabilir, bu nedenle isterseniz onları elbette büyük bir su kabına nakledebilirsiniz, ancak buna gerek yoktur. Ancak taze kalması için zaman zaman suyu değiştirdiğinizden emin olun.


YAYILMA
Olgun
kamış kesimleri suya oldukça kolay girer. Köklendikten sonra kompostun içine koyun veya su kabında yetiştirmeye devam edin.


YÜKSEKLİK / YAYILMA


Ev bitkileri farklı şekillerde yetiştirilebilir ve farklı şekil ve boyutlarda olabilir. Yalnızca bir kılavuz olarak, satın aldığınız/aldığınız bitkinin boyu birkaç yıl iyi bakımdan sonra neredeyse iki katına çıkabilir.

Müşteri soruları ve cevapları

27-10-2023

Görseldeki ürünün aynısı tarafıma gönderildi. Çok güzel paketlenmişti. Bakımı hakkında da bütün bilgileri aktardılar. Bütün ekibe teşekkür ederim. Herkese tavsiye edeceğim bir firma.

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon