Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 90 üründen,20 adet listelendi.

% 22 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 33 İndirim Saksıda Bodur

Cezayir Menekşesi Küçük Beyaz Çiçekli Vinca minor Alba, Saksıda

299,00 ₺ 199,00 ₺
Haber Ver
% 26 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Turuncu Tekomarya Çiçeği Tecomaria capensis Orange, 60-80 cm, Saksıda

387,00 ₺ 287,00 ₺
Haber Ver

Dış mekân bitkileri kentlerde iklim yönünden etkili olurken, yeşilin ruhsal yönden olumlu etkisi nedeniyle insanları hem ruhen hem de bedenen sağlıklı kılmaktadır. Ayrıca dış mekân bitkilerinin gürültüyü, tozu ve rüzgârı önleme yönünden de büyük katkıları vardır. Herhangi bir alanda peyzaj çalışması yapılırken, öncelikle tabi bitki ortamının tanınması ve kullanılacak bitkilerin ekolojik isteklerinin bilinmesi büyük önem taşır. Böylece o bölgeye iyi adapte olabilecek kültür bitkilerinin seçilmesi ve çalışılması olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bir bahçenin yeşil örtüsünü oluşturmaya yarayan bütün bitkiler, dış mekân bitkileri sayılır. Bahçenin canlı dekorunu oluşturanların başında sarmaşık, sarılıcı ve tırmanıcı bitkiler gelmektedir.

Sarmaşık, sarılıcı ve tırmanıcı bitki çeşitlerinden biri olan alacalı büyük yapraklı duvar sarmaşığı, herdem yeşil, tırmanıcı ve yerde sürünücü bir bitkidir. Yaprakları büyük, sarı-yeşil, sarmal dizilmiş ve tek lopludur. Meyveleri siyah renkli  salkım şeklinde ve içerisinde 3–5 tohum bulunur. Güneşli ve gölge alanların tamamında gelişme gösterebilen dayanıklı bir türdür. Havadaki zehirli gazları çekmede en usta bitkidir. Hava kirliliğinden etkilenmez. Soğuğa çok dayanıklı, hızlı uzayan bir türdür. Yaban asması fidanı 3-4 metre boylanabilen bir çeşittir. Beyaz renkte açan çiçekleri yalın kat ve 7-10 cm boylarındadır. İlkbahar başından yaz sonuna kadar çiçeklenme görülmektedir. Yarı gölge alanlarda çok iyi gelişme gösterir. Toprak bakımında seçici değildir. Kışın tamamen yapraklarını döker. Kökü gölge sever, bitki güneşe doğru uzar. Sarı kanarya gülü fidanı, bahçenizi güzelleştirmek için en güzel çiçeklerdendir. Hemen hemen tüm toprak çeşitlerinde sağlıklı gelişim gösterirler. Doğrudan güneş alan veya yarı gölge alanlarda yetiştirilebilir. Nisan ve mayıs aylarında çiçek açar. Katmerli sarı çiçekleri hoş bir manzara yaratır.

Sarmaşık, Sarılıcı ve Tırmanıcı Bitkiler Çeşitleri;  Turuncu acem borusu bitkisi fidanı, Kokulu hanımeli fidanı, Alacalı büyük yapraklı duvar sarmaşığı fidanı, Amerikan sarmaşığı fidanı, Kokulu mor salkım fidanı, Kırmızı çiçekli hanımeli fidanı, Himalaya hanımeli fidanı, Kokulu hanımeli fidanı, Beyaz kenarlı küçük yapraklı orman sarmaşığı fidanı, Açık lila yaban asması fidanı, Açık pembe yaban asması fidanı, Beyaz yaban asması fidanı, Süs meyveli çarkıfelek çiçeği fidanı, Passiflora çiçeği fidanı, Küçük yeşil yapraklı orman sarmaşığı fidanı, Beyaz kenarlı küçük yapraklı orman sarmaşığı fidanı, Sarı kanarya gülü fidanı, Arap yasemini fidanı, Sarı kenarlı küçük yapraklı orman sarmaşığı fidanı, Arapsaçı bitkisi fidanı, Pembe yaban asması fidanı, Mandevilla sarmaşığı fidanı, Turuncu tekomarya çiçeği fidanı, Mor çiçekli hanımeli fidanı, Açık yeşil dam koruğu fidanı, Sarıkız sarmaşığı fidanı, Beyaz çarkıfelek çiçeği fidanı, Beyaz begonvil fidanı, Pembe salkım fidanı, Arap yasemini fidanı, Papağan gagası çiçeği fidanı, Turuncu karagözlü suzan sarmaşığı fidanı, Sarı kırmızı karagözlü suzan sarmaşığı fidanı, Pembe karagözlü suzan sarmaşığı fidanı, Beyaz karagözlü suzan sarmaşığı fidanı, Kısa salkımlı mor salkım fidanı, Mor salkım fidanı, Bahçe kurdelesi fidanı, Arapsaçı bitkisi fidanı, Mor çarkıfelek çiçeği fidanı, Bordo mor yaban asması fidanı, Koyu mor yaban asması fidanı, Lila yaban asması fidanı, Pembe acem borusu fidanı, Mor suzan sarmaşığı fidanı, Ok başı sarmaşığı fidanı, Avustralya sarmaşığı fidanı, Mandevilla sarmaşığı fidanı, Beyaz çiçekli küçük cezayir menekşesi fidanı, Alacalı büyük cezayir menekşesi fidanı, Kırmızı hanımeli fidanı, Bordo yaban asması fidanı, Sarı salkım sarmaşığı fidanı, Katmerli mavi yaban asması fidanı

Sarmaşık, sarılıcı ve tırmanıcı bitki çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon