Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Sinameki Bitkisi Cassia acutifolia, 120 cm, Saksıda

Tıbbi , Aromatik , Çayı yapılan
450,00 ₺
  • Sinameki bitkisi baklagiller familyası ailesinden gelen ve 100 ile 150 cm arası uzayabilen şifalı bir bitki kaynağıdır.
  • Çoğunlukla sıcak tropikal bölgeler de yetişen bu bitki 260 farklı çeşidi ile insan sağlığı üzerinde birçok etkisi bulunmaktadır.
  • Ülkemizde ise Güney Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişmektedir.
  • SKU: -18
  • Barkod: 458456512
  • Stok:FI4384 Adet
Sinameki (Cassia) Bitkisi Genel Özellikleri
 
Baklagiller familyasından; bütün sıcak bölgelerde yetişen, sarı çiçekli otsu veya ağaçsı bir bitkidir.  Havanın serbest azotunu toprağa bağlar. Az bakım gerektiren bir bitkidir.  Sinameki yaklaşık 50–150 cm boylanır Yapraklar yaprakçık seklinde ikiye parçalanmıştır. Çiçekleri, yapraklarının dibinden çıkar. Uzun salkım şeklindedirler. Çalı, canlı renkli çiçekleri genellikle sarı, ve uzun tohum kutucukları üretir. Meyvesi, baklaya benzer. Basık silindirimsi, odunsu ve sert kabukludur. Meyveleri fasulye meyvesi gibi esmer, yeşilimsi veya siyahımsı renklidir. İçlerinde 6–10 kadar tohum bulunur.
 
İklim İsteği
Tam güneş alan yerlerde yetiştirilir. Cassia ağaçları sıcak iklimlerde çok yüksek büyür. Düşük sıcaklıklarda bitki ölebilir ancak yeni büyüme sezonunda gelecek yıl bitki tekrar canlanır.
 
Toprak İsteği
Kumlu-tınlı iyi drene olmuş topraklarda yetişir.
 
Yetiştirme Tekniği 
Üretimi tohumla yapılmakta olup gövdesi boş olduğu için aşılamalara uygun olmayıp daldırma üretime de cevap vermemektedir. Standart formda tohum ürettiği için her tohum kendi biyolojik ve genetik özelliklerini ileriye taşır. Uygun ortamlardan tohum toplanarak oluşturulan 1,5 m enli tava ve tahtalarda fide üretimi yapılır. Elde edilen fideler 50-75 cm sıra arası ile ister yalın isterse grup şeklinde dikim yapılır. 
 
Peyzajda Kullanımı
Cassia ağacının sonbahardaki sarı canlı çiçeklerle oluşturulan görüntü zenginliği geniş peyzaj alanlarında da diğer bitkilerin yaprak ve çiçeklerinin dökme döneminin başında devreye girerekten dikildiği yerde görüntü zenginliği oluşturarak ayrı bir hava katar. 
 

Müşteri soruları ve cevapları

14-07-2017

Çok sağlıklı ulaştı. Paketleme güzeldi. Güvenilir. Teşekkürler.

14-09-2023

Sinameki fidanımı Fidanistanbuldan aldım ve sonuçtan çok memnunum Bu bitki sadece görsel açıdan harika değil, aynı zamanda sağlık için de harika bir seçenek. Fidanistanbul, sağlıklı ve kaliteli fidanlar sunma konusundaki uzmanlığıyla güven veriyor. Fidanımın sağlıklı olması ve hızla büyümesi beni gerçekten mutlu ediyor.

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon