Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 64 üründen,20 adet listelendi.

% 23 İndirim Saksıda
% 13 İndirim Saksıda İndirimli
% 22 İndirim Saksıda İthal

Sukulentler, kaktüsler ve etli bitkiler daha çok dekoratif bitkiler olarak kullanılmaktadır. Su depolayan dokuları sayesinde genellikle daha etli oldukları için kuraklığa dayanıklı bitkilerdir. Mavi eşeverya fidanı, damkoruğugillerdendir. Ana vatanı Orta Amerika ile Güney Amerika'nun kuzey bölgeleridir. Tüm dünyaya yayılmış 150 civarında türü bulunmaktadır. Etli ve sulu bitki türlerindendir. Eçeverya türleri çok iyi salon ve balkon bitkileri olup eskiden beri Türk bahçelerinin özellikle havuz kenarlarını süsleyen çiçekler arasında yer almışlardır.Çoğu eçeverya türü gövdesiz ya da çok kısa gövdelidir.Etli yaprakları donuk yeşilden parlak pembeye ve hatta mora kadar renklerde rozetler oluştururlar. Bu rozetin üzerinde uzayan saplarda açan uzun ömürlü çiçeklerinin rengi, eçeveryanın türüne göre kırmızı, pembe yada turuncu olur.

Gün güzeli kaktüsü fidanı, 10 cm kadar boylanabilen bodur sukulent çeşididir. Yaprakları küçük, enginar görünümünde ve açık yeşildir. Günde en az 4-5 saat direk güneş ışığı alan bir konumda bulundurulmalıdır. Yazın 5-7 kışın 15-20 günde bir sulanabilir. Yapraktan ve yavru ayırarak üretilebilir. Zebra derisi kaktüsü fidanı, güneşli ve yarı gölge alanda sağlıklı gelişir. Bol sulama yapılır ve toprak tamamen kuruyana kadar sulama yapılmaz. Toprak geçirgen ve organik maddece fakir olmalıdır.

Sukulentler, Kaktüsler, Etli Bitkiler Çeşitleri; Haworthia fidanı, Orta boy bereket çiçeği fidanı, Büyük boy bereket çiçeği fidanı, Aşkın gözyaşları çiçeği fidanı, Gün güzeli kaktüsü fidanı, Çöl lahanası çiçeği fidanı, Eşeverya fidanı, Saksı güzeli fidanı, Dikenler tacı fidanı, Mini bereket çiçeği fidanı, Mini gelin parmağı fidanı, Zebra derisi kaktüsü fidanı, Bordo saksı güzeli fidanı, Crassula argentea coral fidanı, Alacalı fil azığı fidanı, Crassula lycopodioides fidanı, Kırmızı süt ağacı fidanı, Pembe yeşim çiçeği fidanı, Echeveria agavoides fidanı, Şeffaf yapraklı haworthia fidanı, Sığır dili kaktüsü fidanı, Mor kenarlı saksı güzeli fidanı, Lithops terricolor fidanı, Pembe boyalı echino kaktüs fidanı, Mor boyalı echino kaktüs fidanı, Turuncu boyalı echino kaktüs fidanı, Sarı boyalı echino kaktüs fidanı, Pembe boyalı büyük boy echino kaktüs fidanı, Mavi boyalı echino kaktüs fidanı, Mor boyalı büyük boy echino kaktüs fidanı, Kırmızı boyalı büyük boy echino kaktüs fidanı, Turuncu boyalı büyük boy echino kaktüs fidanı, Kırmızı boyalı orta boy echino kaktüs fidanı, Pembe boyalı orta boy echino kaktüs fidanı, Yeşil boyalı orta boy echino kaktüs fidanı, Mor boyalı küçük boy echino kaktüs fidanı, Lithops fidanı, Taş kaktüs fidanı, Mexicana kaktüs, Kırmızı dikenli kaktüs, Ekino kaktüs fidanı, Aşılı kaktüs fidanı, Crassula perforata fidanı, Aşılı cristata kaktüs fidanı, Aşılı kaktüs çeşitleri, Turuncu boyalı küçük boy echino kaktüs fidanı, Kırmızı boyalı echeveria miranda fidanı, Beyaz boyalı echeveria miranda fidanı, Bordo boyalı echeveria miranda fidanı, Mavi boyalı echeveria miranda fidanı, Mor boyalı echeveria miranda fidanı, Kırmızı boyalı echeveria miranda fidanı

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek sukulentler, kaktüsler ve etli bitkiler özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. 

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon