Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 31 üründen,20 adet listelendi.

% 34 İndirim Kokulu Çok Yıllık
% 31 İndirim Kokulu Çok Yıllık
% 40 İndirim Çok Yıllık Paketli
% 23 İndirim Kokulu Seçkin Çeşit
% 7 İndirim Seçkin Çeşit Çok Yıllık
% 7 İndirim Çok Yıllık Paketli

Tıbbi aromatik bitki çeşitlerinden defne fidanı, 10 metreye kadar boylanabilen, çok hızlı gelişme göstermeyen bitkilerdir. Kışın hafif don olayları görülen iklime sahip yerler defne yetiştirmeye uygundur. En fazla -12 derece soğuğa kısmi zararlarla dayanabilir. Organik maddece zengin ve süzek topraklarda iyi gelişme gösterir. Çiçekleri açık sarı renkte ve kokulu, meyveleri yuvarlak, rengi siyahtır. Yaprakları yemeklerde, parfüm sanayisinde ve çay yapımında kullanılmaktadır.

Mercanköşk tohumu, İtalyan, Meksika mutfaklarında hem kuru hemde yaş yapraklarından faydalanılan bitkinin bakımı oldukça kolaydır. İsterseniz bahçenizde isterseniz iç mekan içerisinde kolaylıkla yetiştiriciliğini yapabilirsiniz. Saksıda yetiştiriciliğe uygundur. Çiçeklenme döneminde suyu daha fazla ister. Kışın ise yaza göre sulama miktarınızı azaltmalısınız. Güneşli , yarı güneşli bölgelerde yetiştirilebilir. Çok soğuk geçen bölgelerde bitkinin iç mekana alınması tavsiye edilir. Kudret narı tohumu, tek yıllık, sarılıcı aromatik bir bitkidir. Sıcak ve nemli iklim bölgelerinde adaptasyonu güçlüdür. Uygun sıcaklık 20-25 0 C‘dir. Nisan–Mayıs aylarında tohum veya fide olarak tarlaya ekimi yapılabilir. 1-1,5 ayda hasat olgunluğuna gelen meyvelerin taze olarak saklama süresi çok uzun olmadığından 1-2 hafta içerisinde tüketilmesi gerekir. Ham meyve rengi yeşil olup hasat olgunluğunda turuncu renk almaktadır. Bahçe yetiştiriciliğine uygundur. Saksı içerisinde de yetiştiriciliği sağlanabilir. Meyveleri dışında yaz aylarında sarılıcı özelliği iile çardak vb olarak değerlendirilebilir.

Tıbbi Aromatik Bitki Tohumları; Kokulu akdeniz defnesi fidanı, Kekik ceylan 2002 tohumu, Nane geniş yaprak tohumu, Top fesleğen tohumu, Mor reyhan tohumu, Adaçayı tohumu, Limon kokulu fesleğen tohumu, Tarçın kokulu fesleğen tohumu, Anason tohumu, Biberiye tohumu, Melisa oğul otu tohumu, Mercanköşk tohumu, Pelin otu tohumu, Hodan otu tohumu, Kedi otu tohumu, Spearmint kıvırcık nane tohumu, Karahindiba tohumu, Zahter kekiği tohumu, Kış kekiği tohumu, Geniş yapraklı tatlı fesleğen tohumu, Kuşburnu tohumu, Marul yapraklı fesleğen tohumu, İri çiçekli lavanta tohumu, Fresh nane tohumu, Stevia tohumu, Şeker otu tohumu, Kudret narı tohumu, Bodur İngiliz lavanta çiçeği tohumu, Yaz kekiği tohumu, Sarı civanperçemi tohumu, Mavi kantaron tohumu 

Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir. Siz de tıbbi aromatik bitki tohum çeşitlerini internet adresimizden satın alabilirsiniz. 

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon