Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 14 üründen,14 adet listelendi.

% 44 İndirim Saksıda Aşılı
% 25 İndirim Aşılı Yarı Bodur
% 16 İndirim Aşılı İndirimli
% 18 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 25 İndirim Saksıda Aşılı

Trabzon hurmasının anavatanı Çin'dir. Bir subtropik iklim meyvesi olan trabzon hurması ülkemizde en çok Akdeniz Bölgesi'nde yetiştirilmektedir. Bu meyve türü kışın yapraklarını döktüğü için, daha serin bölgelerde de, özellikle Karadeniz, Ege ve Marmara Bölgeleri'nde yetiştiriciliğine rastlanmaktadır. Trabzon hurması bir subtropik iklim meyvesidir. Bununla birlikte sıcak ılıman iklim şartlarına da adapte olmuştur. Ağacı kışın yapraklarını döktüğü için düşük kış sıcaklıklarına diğer subtropik meyve türlerine göre daha dayanıklıdır. Genel olarak -12 dereceye kadar dayanabilmekte, ayrıca -18 dereceye kadar dayanan çeşitler de bulunmaktadır.

Hurma fidanı çeşitlerinden Hachia hurma fidanı ağaçları dik, yarı dik veya yayvan olarak gelişir, çeşitlere göre dallar orta kuvvette veya kuvvetli gelişmektedir. Dikimin  ve üçüncü yıllarında fazla miktarda obur dallar görülür. Obur dallar kuvvetli ve dik olarak büyür, dallanmaz. Fuyu hurma fidanı, ağaçları dik, yarı dik veya yayvan olarak gelişir. Meyveleri iri, turuncu renkte ve sert halde tüketilmektedir. Yaprakların üst yüzü düz, alt yüzü tüylüdür. Genel olarak -12 dereceye kadar dayanabilmektedir. Geç çiçeklendikleri için erken ilkbahar donlarından etkilenmezler. 

 Rojo brillante hurma fidanı, orijni İspanya olan hurma çeşididir. Ağaçları yarı dik ve hızlı gelişme gösteren çok verimli bir çeşittir. Meyveleri oldukça iri (250-300 gr.) hafif uzunumsudur. Olgunlaşma döneminde koyu turuncu-kırmızı renk alır. Meyve eti sert ve lezzetli bir tada sahiptir. Ekim-kasım ayında hasat edilir.Kapaklı Trabzon hurması fidanı ağaçlar orta kuvvette gelişim gösteren verimli bir çeşittir. Meyveler büyük, basık ve köşelidir. Üst kısmı kapak şeklindedir. Meyve kabuğu sert , meyve rengi açık turuncudur. Meyve olgunlaşmadan da tüketilebilir. Ancak olgunlaştığında çok tatlıdır. Ham halde Ağustos ayı içerisinde olgunlaşmış halide Ekim ile Kasım ayları içerisindedir. Taşımaya ve depolamaya elverişlidir.

Trabzon Hurması Çeşitleri; Hachia hurma fidanı, Fuyu hurma fidanı, Açık kök hachia hurma fidanı, Hana fuyu trabzon hurması fidanı, Yetişkin fuyu hurma fidanı, Rojo brillante hurma fidanı, Siyah trabzon hurması fidanı, Hachia trabzon hurması fidanı, Yetişkin hachia hurma fidanı, Kapaklı trabzon hurması fidanı 

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek Trabzon hurması fidanı çeşitleri özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon