Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 4 üründen,4 adet listelendi.

% 28 İndirim Saksıda Aşılı
% 20 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 29 İndirim Orta Mevsim Saksıda

Anadolu birçok meyve türünde olduğu gibi, vişne fidanları da anavatan sınırları içerisinde yer almaktadır. Ülkemizde hemen hemen her bölgede vişne yetiştiriciliği yapılmakta olup, üretilen vişne derin dondurma, kurutma, meyve suyu, konserve ve reçel yapımı şeklide değerlendirilmekle birlikte dış ülkelere dondurulmuş halde ihraç edilmektedir.

Vişne fidanları çeşitlerinden Kütahya vişne fidanı, gülgiller familyasından; Nisan-Mayıs aylarında çiçeklenen orta mevsim vişnesidir. Yaprakları parlak, tüysüz ve kısa saplıdır. Açık veya koyu kırmızı renkli ve ekşi lezzetlidir. Meyvesinde şeker, elma ve limon asidi, A ve C vitamini vardır. Ev ilaçlarında; gövde kabukları, meyvesi ve meyve sapları kullanılır. Afyon vişnesi fidanı, ağaçları yarı kuvvetli gelişme gösteren bir türdür. Meyveleri, yuvarlak, koyu kırmızı renkte, sulu, lezzetli ve aromalıdır. Meyve sapı uzun, meyve kabuğu incedir. Çok verimli bir çeşit olup raf ömrü uzundur. Haziran ayının 2. haftasında hasat edilir. 

Vişne Fidanı Çeşitleri; Yaşlı kütahya vişne fidanı, Kütahya vişne fidanı, Afyon vişnesi fidanı

Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler. Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir. Etiketli ve aşılı fidanlardır. Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir. Gönderilen vişne fidanlarının tamamı sertifikalıdır. Vişne fidan çeşitlerine ve daha fazlasına uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz.

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon