Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 1 üründen,1 adet listelendi.

% 8 İndirim +120 cm Aşılı

Anadolu birçok meyve türünde olduğu gibi, vişne fidanları da anavatan sınırları içerisinde yer almaktadır. Ülkemizde hemen hemen her bölgede vişne yetiştiriciliği yapılmakta olup, üretilen vişne derin dondurma, kurutma, meyve suyu, konserve ve reçel yapımı şeklide değerlendirilmekle birlikte dış ülkelere dondurulmuş halde ihraç edilmektedir.

Vişne fidanları çeşitlerinden açık kök kütahya vişne fidanı, gülgiller familyasından; Nisan-Mayıs aylarında çiçeklenen orta mevsim vişnesidir. Yaprakları parlak, tüysüz ve kısa saplıdır. Açık veya koyu kırmızı renkli ve ekşi lezzetlidir. Meyvesinde şeker, elma ve limon asidi, A ve C vitamini vardır. Ev ilaçlarında; gövde kabukları, meyvesi ve meyve sapları kullanılır.

Vişne Fidanı Çeşitleri; Açık kök kütahya vişne fidanı

Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler. Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir. Etiketli ve aşılı fidanlardır. Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir. Gönderilen vişne fidanlarının tamamı sertifikalıdır. Vişne fidan çeşitlerine ve daha fazlasına uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon