Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Yaprak Arttırıcı Azotlu Gübre 1 kg

Kolay Çözünen, Kaliteli, Paketli
%34 İndirim 262,00 ₺ 174,00 ₺
  • Kolay çözünür olması sebebiyle bitkide hızlı ve uzun süreli etki gösterir.
  • Çok yağışlı bölgelerde tercih edilmez.
  • Çeltik hariç bütün bitkilerde kullanılabilir.
  • Hububat, meyve, sebze, pamuk, mısır, ayçiçeğinde kullanılabilir.
  • Lif bitkilerinde ürün miktarını arttırdığı gibi diğer bitkilerde tane ve meyve verimini arttırır.
  • 50 kilogramlık paketler 1 kilogramlık paketlere bölünerek şeffaf poşet içerisinde gönderilmektedir.
  • SKU: -2
  • Barkod: 060205
  • Stok:FI2926 Adet
Yaprak Arttırıcı Azotlu Gübre
Yaprak Arttırıcı Azotlu gübre bitkiler için çok önemli iki besin maddesini taşıyan, verim ve kalite artırıcı bir gübre çeşididir. Bitkiler tarafından tercih edilen. İçerdiği bütün azot bitkiler tarafından hemen alınabilir. Elektrik yüklü olduğu için diğer besin maddelerinin de  alımını teşvik eder. Gübrelerin harmanlanmasında ve sıvı gübre hazırlanmasında en iyi karışım gübresidir.
Nerelerde Kullanılır?

Yaprak Arttırıcı Azotlu gübre sodyum ve klor içermediğinden güvenli bir şekilde bütün bitkilerde kullanılabilir. Sebzelerde her türlü sulama sistemiyle kullanılabilir. Bol, düzgün ve kaliteli ürün alınmasını sağlar. Narenciyede meyve miktarını ve kalitesini artırır; meyve dökümünü önler. Patateste daha iri ve kaliteli ürün alınmasını sağlar. Depo kayıplarını azaltır. Kuru madde oranını artırır. Sert çekirdekli meyvelerde çiçeklenmeyi, meyve miktarını ve kalitesini yükseltir. Dormantlığı kırıcı olarak da rol oynar. Kavun ve karpuzda yüksek aroma, renk ve şeker oranı sağlar. Kabuk parlaklığını, hastalıklara dayanıklılığı artırır ve erken olgunlaşmayı sağlar. Pamukta koza adedini, ağırlığını ve lif kalitesini artırır. Bütün çiçeklerde güvenli olarak kullanılır. Renk ve düzgünlük gibi unsurlarla çiçek kalitesine doğrudan etki eder. Bağda ürün ve kaliteyi artırır. Şeker miktarını yükseltir ve hastalıklara karşı direnci artırır. Tütünde yüksek ürün ve kaliteli yaprak elde edilmesini sağlar.
Kullanım şekilleri

Yaprak Arttırıcı Azotlu gübre topraktan, yapraktan ve sulamayla birlikte (damla ve yağmurlama) uygulanabilir. 
Pril tipi direkt toprak uygulamaları için uygundur. Makine ve elle serpme yoluyla kullanımı kolaydır. Diğer tanecik veya pril şeklindeki gübrelerle karıştırılabilir. Ekim öncesi veya çapa ve sulamada uygulanır.
Kristal tipi ise damla sulama sistemleri ve yapraktan uygulamalar için uygundur. Düşük pH’lıdır. Suda çabuk ve tamamen eridiğinden bütün sulama sistemlerinde kolayca kullanılır ve sistemlerde tıkanma yapmaz. 1 litre sulama suyunda 200 gr yaprak arttırıcı azotlu gübre eritilebilir. Çabuk sonuç almak için yapraktan tatbik edileceği zaman ilaçla beraber verilebilir. Uygun dozajda bütün ilaçlarla karıştırılıp atılabilir. Yağmurlama sistemiyle sulamada da emniyetle kullanılabilir.

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon