Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 106 üründen,20 adet listelendi.

% 27 İndirim Saksıda Özel Koleksiyon

Yaprak döken ağaçlar, genellikle gölge ağaç olarak bilinir. Yoğun yapraklılar yazın koyu gölge sağlarken; kışın yaprağını dökenler ılık güneşin zemine ulaşmasına izin verir. Yaprak döken ağaç çeşitlerinden biri olan mabet ağacı fidanı 20-35 metre arasında yüksekliğe varan ,orta ile geniş arası boyutlarda yaprak döken ağaçlardır. Zirveleri çoğu kez köşeli, yaprakları uzun ve dağınıktır. Kökleri genelde derine iner ve rüzgar ve karın sebebiyet verebileceği hasarlara karşı dayanıklıdırlar. Ağaç yaşlandıkça tepe kısmı genişler. Sonbaharda yapraklar parlak sarı renge döner ve hemen sonra (1-15 gün arasında) dökülürler. Yaprak döken beyaz manolya fidanı, İlkbahar aylarında çiçeklenir. Ilıman iklimlerde yetişir. Soğuk iklim şartlarında korunmaya ihtiyaç duyan bir manolya türüdür. Tohum olgunlaşma zamanı eylül-ekim aylarıdır.

Erguvan ağacı fidanı, baklagiller familyasından 10 metre boya, 1.5 metre gövde çapına ulaşan bir ağaçtır. Yapraklar karşılıklı dizilmiş, yuvarlak yürek biçimindedir. Yeni çıktıklarında pembemsi yeşil, daha sonraki dönemlerde üst yüzleri koyu, alt yüzleri açık yeşildir. Çiçekleri pembemsi eflatun renklidir ve yapraklanmadan önce açar. Çiçekler ana gövde üzerinde ile açabilmekte ve gruplar halinde bulunup, tüm ağacı sararlar. Tohumları tazeyken yeşil-kırmızı, olgunlaştıklarında kızıl-kahverengi, yassı bakla biçimindedir. Salkım söğüt fidanı, yapraklan şerit şeklinde olup her iki yüzü tüysüzdür. Dallar aşağıya doğru sarkar. Su isteği fazladır. Hızlı büyüyen bir türdür. Dalları ince ve esnek yapıdadır. En iyi yetişeceği yerler sulak bölgelerdir. Bataklık gibi yerlerde çok iyi gelişir. Kökleri suya doğru yayılır. 

Yaprak Döken Ağaç Çeşitleri; Ihlamur ağacı fidanı, Pembe çiçekli erguvan fidanı, Erguvan fidanı, Pembe çiçekli ılgın ağacı fidanı, Pembe yaprak döken manolya fidanı, Yaprak döken beyaz manolya fidanı, Açık mor çiçekli çin kavağı fidanı, Mor pavlonya fidanı, Paraşüt keçi söğüdü fidanı, Şeker akçaağacı fidanı, Pembe kenarlı akçaağaç fidanı, Kıvrık kenarlı akçaağaç fidanı, Sarı gövdeli akçaağaç fidanı, Dişbudak yapraklı akçaağaç fidanı, Kırmızı yapraklı akçaağaç fidanı, Amerikan sığla ağacı fidanı, Mabet ağacı fidanı, Huş ağacı fidanı, At kestanesi ağacı fidanı, Pembe oya ağacı fidanı, Doğu çınarı fidanı, Londra çınarı fidanı, Dağ akçaağaç fidanı, Pembe çiçekli süs eriği fidanı, Amerikan dişbudak ağacı fidanı, Çınar yapraklı akçaağaç fidanı, Yaprak döken sofora ağacı fidanı, Tesbih ağacı fidanı, Salkım söğüt fidanı, Yeşil gülibrişim fidanı, Sesbanya fidanı, Lila çiçekli çin kavağı fidanı, Beyaz çiçekli çin kavağı fidanı, Jakaranda fidanı, Huş ağacı fidanı, Beyaz oya ağacı fidanı, Japon akçaağaç fidanı, Kırmızı çiçekli at kestanesi fidanı, Yalancı akasya fidanı, Kırmızı amerikan meşesi fidanı, Yeşil duman ağacı fidanı, Aslan bıyığı fidanı, Katalpa sigara ağacı fidanı, Güvey kandili fener ağacı fidanı, Doğu çınarı fidanı, Süs taş armudu fidanı, Bordo yapraklı duman ağacı fidanı, Meşe ağacı fidanı, Japon süs kirazı fidanı, Kayın ağacı fidanı, Gürgen ağacı fidanı, Lale ağacı fidanı, Keçi söğüdü fidanı, Mabet ağacı fidanı 

Web sitemizdeki fotoğraflar sayesinde kök ve gövde kısımlarını inceleyebilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir. Siz de yaprak döken ağaç fidanlarını internet adresimizden satın alabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon