Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 8 üründen,8 adet listelendi.

% 9 İndirim Yeni Ürün Seçkin Çeşit
Seçkin Çeşit Çok Yıllık

Kokulu Akasya Tohumu Robinia pseudoacacia, +-20 Adetli

112,00 ₺
Haber Ver
Seçkin Çeşit Çok Yıllık

Erguvan Tohumu Cercis siliquastrum +-15 Adet, Paketli

124,00 ₺
Haber Ver
İndirimli Seçkin Çeşit

Kırmızı Yapraklı Akçaağaç Acer palmatum, Tohumu, +-3 Adet

137,00 ₺
Haber Ver
İndirimli Seçkin Çeşit

Mavi Sevgi Çiçeği Agapanthus africanus Blue Tohumu, +-20 Adet

137,00 ₺
Haber Ver
İndirimli Seçkin Çeşit

Beyaz Sevgi Çiçeği Agapanthus umbellatus Alba, Tohumu, +-20 Adet

137,00 ₺
Haber Ver

Ağaç ve çalı tohumları çeşitlerinden turuncu sesbanya tohumu, turuncu çiçekler açan bir süs ağacıdır. Yaklaşık 3,5 ila 5 metreye kadar boylanma gösterir. Genelde sulak ve yüksek nem oranlı alanlarda büyür. Karşılıklı dizilmiş, sık dokulu, küçük, oval yapraklara sahiptir. Çiçekleri yaz ve sonbahar boyunca açmaya devam eder. Kışın yapraklarını döken çalının üzerindeki tohum keseleri rüzgarla birlikte çıngırak sesine benzeyen bir ses çıkardığından tıngırtı kutusu adı ile de anılır.

Erguvan tohumu, yaprak döken, orta büyüklükte, güzel çiçekler açan bir ağaçtır. Kökleri yardımıyla havanın serbest azotunu bağlayabilen bir bitkidir. Kendisi ve yakınındaki bitkiler bu azotu kullanır. Güney Avrupa, Batı Asya ve ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde makiliklerde, Kuzey Anadolu'da Karadeniz kıyılarında, Marmara ve Ege Bölgeleri'nde yetiştirilmektedir. Hava kirliliğine karşı dayanıklı olan erguvan fidanları soliter veya küçük gruplar halinde peyzaj düzenlemelerinde kullanılır. Mavi sevgi çiçeği tohumu, nergisgillerdendir. Anavatanı Güney Afrika olan yarı dayanıklı bitkiler saksılarda en az bahçedekiler kadar iyi yetiştirilir. Bu bitki 60 cm kadar uzayabilen hep yeşil, kılıç biçimli, ucu aşağı doğru sarkan koyu yeşil yaprakları yan yana dizilmiş gibidir. Bu dizinin ortasından uzayan çiçek sapının ucunda temmuz, ağustos aylarında koyu mavi-mor renkli çiçekleri gösterişli salkımlar halinde açar. Bitki 90 cm'e kadar boylanabilir ve balkonlarda don olayına karşı korunmayla çok iyi gelişir.

Ağaç ve Çalı Tohumları Çeşitleri; Turuncu sesbanya tohumu, Pavlonya tohumu, Erguvan tohumu, Melisa parfüm çiçeği tohumu, Kokulu akasya tohumu, Kırmızı yapraklı akçaağaç tohumu, Mavi sevgi çiçeği tohumu, Beyaz sevgi çiçeği tohumu 

Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir. Siz de ağaç ve çalı tohumları çeşitlerinden internet adresimizden satın alabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon