Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Erguvan Tohumu Cercis siliquastrum +-15 Adet, Paketli

Tohum, Paketli
124,00 ₺
  • Tohum Ekim Zamanı: İlkbahar,Sonbahar, iç mekanda her zaman.
  • Tohum Ekim Derinliği: Tohum çapının 2-3 katı
  • Tahmini Çimlenme Zamanı: 2-3 ay 
  • Her Tohum Ocağına: 2-3 Tohum.
  • Tohum Çimlendirmesi: Tohumları önce 2-3 saat ılık su veya nemli bez içerisinde bekletiniz.Bu şekilde suyu içine alan tohum daha kolay çimlenecektir.
  • SKU: 10
  • Barkod: 0136485
  • Stok:FI5341 Adet

Erguvan Bitkisi
Yaprak döken, orta büyüklükte, güzel çiçekler açan bir ağaçtır. Kökleri yardımıyla havanın serbest azotunu bağlayabilen bir bitkidir. Kendisi ve yakınındaki bitkiler bu azotu kullanır. Güney Avrupa, Batı Asya ve ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde makiliklerde, Kuzey Anadolu'da Karadeniz kıyılarında, Marmara ve Ege Bölgeleri'nde yetiştirilmektedir. Hava kirliliğine karşı dayanıklı olan erguvan fidanları soliter veya küçük gruplar halinde peyzaj düzenlemelerinde kullanılır.

İklim isteği 
Ilıman iklim bitkisidir, -10°C ye dayanır. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bölgelerde iyi yetişir. Kuzey bölgelerimizde ise sıcak ve korunaklı yerlerde yetişir. Soğuk iklim şartlarında korunmaya ihtiyaç duyar. Vejetasyon mevsimi dışında -15 ° C sıcaklıklara kadar dayanır.

Işık isteği
Tam güneş istediği vardır. Ancak yarı gölge alanlarda da yetiştirilebilir. 

Toprak isteği
Hafif ve ,süzek, kumlu tınlı toprakları sever. Ancak ağır topraklar hariç her çeşit toprakta yetişir. Kurak, kuru ve kumlu topraklarda da yetiştirmeye uygundur. pH=6.5-7.5 optimaldir.

Su isteği 
Su ihtiyacı azdır, kurağa tahammüllüdür.

Üretilmesi
Tohumdan yetiştirilir, 24 saat sıcak suda şişirilip sonrasında 3 ay buzdolabında katlanarak üretilir. Köklü dip sürgünlerinde ayırma ile de üretilir. Çelikler sadece köklendirme hormonu yardımıyla köklenir. Ancak yüzdesi düşüktür. Ayrıca Temmuz/Ağustos aylarında alınan yarı odunsu çeliklerle de üretilmektedir.

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon