Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Avokado Fidanı PİNKERTON, 50-60 cm, Tüplü

Verimli, % 15-18, Yağlı, Aromalı
%21 İndirim 999,00 ₺ 790,00 ₺
 • Yarı bodur ve yayvan gelişme gösteren bir çeşittir.
 • A tipi çiçek yapısına sahip olmaktadır.
 • Meyve büyüklükleri, 230-425 g arasında değişmektedir.
 • Uzun bir raf ömrüne sahiptir.
 • Ortalama yağ içeriği % 15-18, kuru madde oranı % 25,2 tir.
 • Ocak - şubat ayları arasında hasat edilmektedir.
 • 1 °C soğuğa kadar dayanıklı olup, rüzgarlı ve soğuk havalarda meyveler zarar görür.
 • Tozlayıcı olarak Bacon cinsi kullanılabilir. 
 • Gönderilen avokado fidanlarımız 3 yaşlarındadır.
 • Gönderilen avokado fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 50-60 cm cm 'dir.
 • Avokado fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
 • Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
 • Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.
 • Etiketli ve aşılı fidanlardır.
 • Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
 • Gönderilen avokado fidanlarının tamamı sertifikalıdır. 
 • Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.
 • SKU: -12
 • Barkod: 8654452
 • Stok:FI5562 Adet
Avokado Fidanı
Lezzetli ve besleyici bu meyveye bahçenizde yetiştirmek için internet adresimizden alıcağınız avokado fidanıyla sahip olabilirsiniz.  
Taze olarak tüketilen avokado meyvesi kozmetik sanayisinde de aranan bir üründür. 
Avokado çesitleri çiçek tipi bakımından, meyve tutumu ve yüksek verim alabilmek için A ve B tipi olarak 2 gruba ayrılmaktadır.
A tipi çesitlerde çiçek ilk günün sabahı disi, ertesi gün öğleden sonra erkek safha, B tipi çesitlerinde çiçek birinci gün öğleden sonra disi, ertesi sabah erkek safha olarak gözlemlenmektedir.
Güney Kaliforniya'nın çoğu bölgesinde çok fazla yetiştirilen avokado meyvesinin ülkemizde yetiştiriciliğine yeni başlamıştır. En çok Antalya ve Mersin illerinde üretimi yapılmaktadır.                  
İnternet adresimiz aracılığıyla en uygun fiyattan avokado fidanı siparişinizi verebilirsiniz. 

Avokado Ne Zaman Dikilir?
Toprağın ılık olmasını seven avokado fidanı için dikimlerinizi ilkbahar mevsiminde gerçekleştirmelisiniz. Don riski taşımayan bir bölgedeyseniz sonbahar mevsiminde de dikim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Satışını Yaptığımız Avokado Fidanları Hakkında Bazı Bilgiler 
Avokado fidanı için geçerli yaş ve diğer önemli bilgiler satılan ürün içeriğinde yazmaktadır. 
Sertifikalı avokado fidanlarımızın hepsi tüp içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. 
Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. İklim ve toprağınız uygun durumdaysa dilediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz. 

  
Fidanların Muhafazası Nasıl Yapılmalı?
Diktiğiniz fidanınızı güneş yanıklarından korumak için etrafına gölge yapacak materyaller yapılmalıdır. Planladığınız takvim içerisin de dikim işlemini gerçekleştiremediyseniz saksıda fidanlarınızı sulamaya devam etmelisiniz. Eğer elinizde ki fidanlar açık köklü ise köklerinin hava almaması için tamamen toprağa gömülmesi gerekir. 

Dikim İşlemi Nasıl Yapılmalı?
 Avokado fidanlarınızın sıralar arası mesafesini işaretleyin ve aşı noktası toprağın üzerinde kalacak şekilde bir çukur açın. Açacağınız çukur 50-60 santimetre derinlik yeterli olabilir. Muhafazası olan poşet veya saksıdan toprağını dağıtmadan çıkarmaya gayret edin. Fidanlarınıza kök tuvaleti yaptırın. Çukurun dibine topraklı Leonardit kökenli organik gübreler koyun ve yabancı otları temizleyin. Avokado fidanın aşı noktası toprağın biraz üzerinde kalacak şekilde toprağı sıkıştırarak kapatmalısınız. Derin dikim yapmamaya özen gösterin. Fidan gövdesinin dikimden sonra dik ve düzgün büyümesi için hereğe bağlanması gerekir. Gövdesinin hemen yanına bir herek yerleştirin. Son olarak can suyunu vererek dikiminizi gerçekleştirin.

Can Suyu Nasıl Verilir?
10 - 15 litre arasında can suyuna ihtiyaç duyar. Avokado fidanı toprağının bir kısmını kapattıktan sonra 5 - 10 litre arasında can suyunu dökülür. Toprağı tamamen kapattıktan sonra kalan can suyunuzu dökülerek dikim işlemini tamamlanır.

Dikim İşlemi Sonrasında Ne Yapmalı?
Yukarıda bahsedildiği şekilde avokado fidanı dikim işlemi tamamlandıktan sonra, özellikle yaz aylarında sulama miktarına dikkat edilmeli ve güneş yanıklarından korunmalıdır.

Dikim Mesafesi Ne Kadar Olmalı?
Avokado fidanları dikim aralığını 7 x 7 metre, 6 x 6 metre olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Avokado Fidanı Ne Zaman Meyve Verir?
Avokado fidanları 5-6 yaşından itibaren meyve verirler. Satın aldığınız avokado fidanlarımız fidan dikimi kurallarına uygun şekilde yapıldığı takdir de yeterli besini de almışsa dikiminizden 2-3 yaz sonra tadımlık olarak meyvesini alabilirsiniz.

Evde Avokado Yetiştiriciliği Yapılabilir mi?
Avokado fidanı evinizde, balkonunuzda veya terasınızda yetiştirmek için uygundur. Evinizde fidanlarınızdan meyve elde etmeniz zordur. Dekor amaçlı kullanabilirsiniz.

Hangi İklimlerde Yetiştiriciliği Yapılır?
Sıcak ve ılıman havaları seven Avokado bitkileri tropik ve subtropik iklimin hakim olduğu alanları tercih ederler. Kış ve ilkbahar donlarından, ani sıcaklıklardan ve şiddetli esen rüzgarlardan çok etkilenirler. Düşük sıcaklıklardan etkilenme avokado çeşitlerine göre -1 ile -6 dereceler arasında farklılık göstermektedir. Yıllık yağış istekleri 750-1000 mm 'dir. Rüzgarlarda korunan, fazla soğuk olmayan bölgelerde yetiştiriciliği yapılmalıdır. 

Sonuç Olarak 
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik sayfalarında da, sağlığa faydaları hakkında bu ağaç son dönemlerde popüler kategoriler içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek vitamin içeriği insanların bu meyve hakkında detaylı bilgiler aradığı popüler sayfalar haline gelmiştir. 
Sipariş verilmesi durumunda tüplü fidanların gönderimi aynı gün yapılmaktadır. Bahçe ve arazileriniz için muhteşem tercihtir. 

Meyve Fidanlarında Hangi Kategoriler Popüler
Genellikle yetiştiricilik yapılacak iklime göre popüler fidan ürünü değişkenlik gösteriyor. Kurumsal olarak hizmet veren adresimizde her iklim için popüler kategoriler ve popüler fidanlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama bölümünü kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Satış İşlemi ve Sonrası
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo firmaları pandemi dönemi içerisinde aynı gün kargo yapılsa bile nadiren de olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Aşılı fidanlarımız yüksek bir hızla özel olarak hazırlanır. Hızlı kargo ile aynı gün size ulaştırılır. 

Müşteri soruları ve cevapları

20-06-2024

özel kutusunda geldi hiç zarar görmeden geldi, saksısınıda poşet ile sarmışlar topraklarında da bir hata yoktu güzel hemen yeni bir büyük saksıya diktim şimdi meyve vermesini bekleyeceğim heyecanla

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon