Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 14 üründen,14 adet listelendi.

% 34 İndirim Kokulu Çok Yıllık
% 34 İndirim Kokulu Çok Yıllık
% 34 İndirim Kokulu Seçkin Çeşit
% 31 İndirim Kokulu Seçkin Çeşit
% 31 İndirim Kokulu Seçkin Çeşit
% 31 İndirim Kokulu Çok Yıllık
% 7 İndirim Seçkin Çeşit Çok Yıllık
% 23 İndirim Kokulu Seçkin Çeşit

Fesleğen Tohumu (Yeşil Reyhan) Paket 5 gr.

162,00 ₺ 124,00 ₺
Haber Ver

Baharat bitkileri besin olarak tüketimi haricinde yemeklere ve içeceklere ilave edilmektedir. Baharatlı bitki tohumu çeşitlerinden; kekik ceylan 2002 tohumu Akdeniz bölgesine ait bir bitki olmasına rağmen soğuklara dayanabilen bir bitkidir. Toprak yönünden fazla seçici değildir. Killi taban arazilerde daha iyi gelişir. Tohum ekin zamanı ekim- aralık ayları arasındandır. Kekik kurak koşullara dayanıklıdır. Sulama yapılmadan kurak aylarda da yaşamını devam ettirebilir. Ancak yüksek verim elde etmek için yaz aylarında sulanmalıdır. Böylece vejetasyon dönemi boyunca birden fazla biçim yapılabilir. Top fesleğen tohumu, ballıbabagiller familyasından ocimum cinsini oluşturan genelde ılıman bölgelerde yetişmeye elverişli bir bitkidir. Boyu 15 ile 60 cm arasında değişir. Anayurdu Güney Asya’dır fakat Akdeniz havzası ülkeleri ile Türkiye’de Ege ve Akdeniz kıyı şeridinde sıkça yetiştirilmektedir. Tropik ve ılıman bölgelerde sık rastlanmaktadır.

Marul yapraklı fesleğen tohumu, dayanıklı olan tür özellikle salatalara bahar ve hoş koku katar. Et yemeklerinde, salatalarda, mantı ve çorbalarda kurutulmuş yada taze olarak kullanılır. Güneşli-yarı gölge yerlerde, humuslu topraklarda yetiştirilir. Dış mekanlarda bahar ve yaz aylarında, iç mekanda ise dört mevsim ekebilirsiniz. Çimlendirme ortam sıcaklığı 20-22 derecedir. Çimlenme süresi tahmini  10-20 gündür.

Baharatlı Bitki Tohumu Çeşitleri; Kekik ceylan 2002 tohumu, Fesleğen tohumu, Yeşil reyhan tohumu, Mor reyhan tohumu, Top fesleğen tohumu, Nane geniş yaprak tohumu, Limon kokulu fesleğen tohumu, Tarçın kokulu fesleğen tohumu, Biberiye tohumu, Spearmint kıvırcık nane tohumu, Geniş yapraklı tatlı fesleğen tohumu, Marul yapraklı fesleğen tohumu

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek baharatlı bitki tohumu çeşitlerinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Tohum siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon