Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 6 üründen,6 adet listelendi.

% 27 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 27 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 31 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 25 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 33 İndirim Seçkin Çeşit Paketli

Bamya sıcak iklim sebzesidir. Yüksek sıcaklık içeren bölgelerde düzenli bir gelişme göstererek yüksek verim yapar. Sıcak iklim sebzesi olmasına rağmen alıştırılarak düşük sıcaklıklara maruz bırakılırsa 5-6 °C düşük sıcaklıklara dayanabilir. Ancak verim çok düşer. Gece sıcaklıkların düştüğü bölgelerde bitki bodur kalır ve düzenli ürün vermez. Ortalama hava sıcaklığı 15-20 °C, toprak sıcaklığı en az 15 °C olunca tohum ekimi yapılmalıdır. Bamya tohumu çeşitlerinden bamya toros sultani tohumu konserve sanayinde işlemeye çok uygundur.Meyveler haşlandığında salamura suyuna salya bırakmaz.Salamura suyu rengini bozmaz.

Kınalı bamya tohumu ilk oluştuğunda bamyaları yeşil renk olur ve zamanla güneş gören kısımları kırmızı bordo renk almaktadır.Bitkisi çok güçlü gelişme göstermektedir.Meyveler 6-7 cm kadar uzayabilmektedir.İlkbahar ve yaz aylarında yetiştirilebilen orta erkenci bir çeşittir.Taze tüketim için uygun olup kurutulabilen bir bamyadır.Susuzluğa dayanıklıdır.

Bamya Tohumu Çeşitleri; Bamya toros sultani tohumu, Bamya Yalova Akköy 41 tohumu, Bamya japon tohumu, Kınalı bamya tohumu 

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek bamya tohumu çeşitleri özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Tohum siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon