Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Fidanlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Fidanları ocak ayında aldım, köklerini gömdüm. Martta filizlendikten sonra asıl yerlerine diksem olur mu?
  Fidanlarınızı filizlenmeden önce, hatta biran önce son yerlerine dikmeniz daha doğrudur. Şuanki yerlerinde bir süre daha durduğunda, uygun toprak sıcaklığını yakalayınca, kılcal köklenme başlayacaktır. Ardından mart ayına kadar bir kısım kılcal köklere sahip olacaklardır fakat siz onları yerlerinden oynattığınızda daha yeni olan bu beyaz kök sürgünleri toprağını taşıyamayacağı için kopacak ve toprakta kalacaktır. veyahut kök bölgesindeki toprak dağılacak ve yine bu yeni kökler kopacak/hava alacaktır. Böyle bir durumda bitki, mart ayında, yeni yapraklara su taşıyamayacağı için önce yapraklardan vazgeçecektir. ve dökecektir. bu da bitkiyi strese sokacak ve 1 yıl kaybetmenize neden olacaktır.
  Tüm bunların yerine iyi toprağınızı dikim çukurlarına paylaştırın ve gübre ilave edin. Dikiminizi nihai yerlerine önümüzdeki yağışlardan önce yapın. haziranda meyve bile görme ihtimaliniz olacaktır.
  Diğer türlü kar yerine zarar oluyor.
  Ayrıca mümkünse bir miktar ahır gübresini sulandırarak şerbet haline getirin, çıplak köklü bitkilerin kök kısımlarını bu şerbete batırıp dikim yapın. faydasını göreceksiniz.
 • Bazı bitkilerin boylarını göremiyorum?
  fidanistanbul.com adresinde bazı meyve fidanı boyları belirtilmemektedir. Bunun sebebi farklı sezonlarda tedarik sisteminde farklı meyve fidanı boyu olabilmesidir.Genel olarak meyve fidanları 200cm\'dir. Ancak kargo aşamasında 120cm\'de uygun göz üzerinden budanmaktadır. Bu budama düzenli taç oluşturma esasına göre yapılmaktadır.
  Listenizdeki bitkileri mail yoluyla boylarını isteyebilirsiniz.

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon