Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Goji berry Fidanı Kurt Üzümü Turuncu Orange, Saksıda

İri, Etli, Tatlı
%13 İndirim 387,00 ₺ 338,00 ₺
 • Hızlı gelişme gösteren verimli bir türdür.
 • Meyvesi tatlı, iri ve etlidir.
 • Aroması iyi olup kuruduğu zaman hacmi hazla azalmaz.
 • Hasat zamanı ağustos sonu eylül başıdır.
 • Meyveleri kurutulduğunda koyu turuncu renk almaktadır.
 • Gönderilen goji berry fidanlarımız 2 yaşlarındadır.
 • Gönderilen goji berry fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 20-40 cm 'dir.
 • Goji berry fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
 • Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
 • Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.
 • Etiketlidir.
 • Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
 • Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.
 • SKU: -30
 • Barkod: 878454
 • Stok:FI4388 Adet

•Gönderilen fidanlar kaç yaşındadır?
-Gönderilen goji berry fidanlarımız 2 yaşlarındadır.

•Fidanlar saksı içerisinde mi gönderilmektedir?
-Goji berry fidanlarımızın hepsi saksı içinde kök sistemi oturmuş bir şekilde gönderilmektedir.

•Gönderilen saksılı goji berry fidanının saksı üzerinde kalan boyu nedir?
-Gönderilen goji berry fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 20-40 cm 'dir.

• Gönderilen Turuncu Goji Berry Fidanı'nın tozlayıcıya ihtiyacı var mıdır?
-Turuncu Goji Berry Fidanı kendine verimlidir. Tozlayıcıya ihtiyaç duymaz. 


• Gelen Turuncu Goji Berry Fidanını hemen dikmeli miyim? İstediğim zaman dikebilir miyim? Dikim yapmak için dikim mevsimini mi beklemem gerekli?
Turuncu Goji Berry Fidanı saksılı gönderildiği için istediğiniz zaman dikim yapabilirsiniz. Dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır bitkilerdir. 

• Turuncu Goji Berry Fidanı kışları soğuk geçen bölgelere dikilebilir mi?
- Kışın sert geçtiği yörelerde Turuncu Goji Berry Fidanı önerilir. Ancak aşırı don olaylarının görüldüğü dönemlerde (-15-20 derece altında soğuklarda) bitki koruma örtüsü ile koruma altına alınmalıdır.

• Turuncu Goji Berry Fidanı dikerken ve dikimden sonra kullanmam gereken gübreler var mıdır?
- Evet, tüm fidanları dikerken ve dikim yaptıktan sonra kullanmanızı önerdiğimiz gübreler vardır. Dikim sırasında işlenmiş keçi gübresini toprakla karıştırıp açtığınız çukura koymanız ve bu şekilde dikim yapmanız tavsiye edilir. Dikimden sonra ise bitkinin ihtiyacı olan azot, fosfor ve potasyumu karşılayabilmek için 15 - 30 günlük aralarla sadece 1 çay kaşığı kadar NPK 15-15-15 gübresini kullanmanız ve sonrasında bol sulama yapmanız önerilir.

•Aldığım fidanları diktikten kaç sene sonra meyve almaya başlayabilirim?
-Satın aldığınız saksılı meyve fidanlarının hepsi 3 yaşındadırlar. Meyve fidanlarının geneli 3 yaş itibariyle meyve vermeye başlarlar. Dikiminizden bir yaz sonra tadımlık da olsa meyvelerinizi alabileceksiniz.

•Satın aldığım saksılı fidanları dikerken dikkat etmem gereken noktalar var mıdır?
-Dikim yapacağınız çukuru yaklaşık 80 cm olarak açmanızı tavsiye ederiz. Fidanı toprağa gömmeden önce açılan çukurun bir kısmı daha iyi bir toprakla doldurulur. Çukurun saksı boyuna kadar doldurulması yeterlidir. Toprak doldurulduktan sonra fidan çukura yerleştirilir ve etrafı toprak ile iyice kapatılır. Fidanın saksı boyu kadar bir derinliğe dikilmesi önemlidir. Daha derin çukurlara dikim yapmanızı tavsiye etmiyoruz bunun sebebi fidanın aşı noktasının toprağa değmemesinin gerektiğidir. Ayrıca gelen fidanı dikerken saksısından dikkatlice çıkarmanız gereklidir. Saksı içindeki toprağın dağılmaması ve kökün hava almaması önemlidir.

•Fidanlar kargo ile gönderilirken herhangi bir zarar görüyor mu? Saksılı fidanların ambalajı nasıl yapılıyor?
-Tüm siparişlerinizi anlaşmalı kargomuz olan Aras Kargo ile %65'e varan indirimle tüm Türkiye'ye gönderiyoruz. Almış olduğunuz fidanları fidan taşımacılığı için özel tasarlanmış kalın karton kutular içinde özenle yerleştirilerek gönderim yapıyoruz ve bu şekilde hiç bir zarar görmeden evinize kadar teslim ediliyorlar.


Goji Berry Yetiştiriciliği
Goji berry çok hızlı büyüyen, çabuk meyve veren ve çalı şeklinde olan bir meyve ağacıdır. Goji berry meyvesi dünyanın birçok ülkesinde besin değeri en yüksek meyve olarak bilinir ve tüketilir.
Goji Fidanını yetiştirmek de son derece kolaydır. 200-2000 m rakım arasında yetişen bir bitkidir. Goji berry fidanı bahçelerde balkonda bir saksı içinde yetiştirilmeye elverişlidir. -27 C ve +39C de yetişebilen bir bitki olması nedeniyle her bölgede ufak bir sera yardımıyla bile yetiştirilebilir. 

Toprak İsteği
Fazla  toprak seçiciliği fazla  yoktur. Köklerin gidebileceği toprak derinliği en az 70 cm olmalıdır. Fidan dikilecek sıralar üzerinde mümkün olduğunca  derin bir toprak işlemesi önerilir. Balçık topraklar idealdir. Killi balçık ve  kumlu balçık topraklar da uygundur. Toprak tahlilne göre organik madde ve gübre takviyesi yapılmalıdır.

Su İsteği
Bölgelere göre oranı değişiklik göstermektedir. Özellikle ilk yıllarda yaz kuraklığını atlatabilmesi ve beklenen verimi sağlayabilmesi için mutlaka sulama yapılmalıdır. İdeal sistem damla sulamadır. Yağışın yeterli olduğu bölgelerde kademe kademe sulama azaltılabilir.

Işık İsteği
Doğrudan güneş ışığı ister. Gölgeye  uygun değildir. 

Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı 
Ülkemizde kurt üzümü olarak bilinen Goji Berry fidanına balkonunuzda veya bahçenizde yetiştirmek için internet adresimizden alacağınız Goji Berry kurt üzümü fidanıyla sahip olabilirsiniz.    
Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yetiştirilen Goji Berry kurt üzümü verimli olarak Akdeniz ve Ege bölgelerinde bol miktarda yetişmektedir.
Kimyasal içeriği ile kozmetik sanayiinde önemli yeri bulunan kurt üzümleri, toplanıldığında meyve suyu ve çorba, yaprakları çay yapımında kullanılır.
İnternet adresimiz aracılığıyla en uygun fiyattan Goji Berry kurt üzümü fidanı siparişinizi verebilirsiniz. 

Goji Berry Kurt Üzümü Ne Zaman Dikilir?
Açık köklü Goji Berry kurt üzümü fidanı dikimlerinizi Kasım-Aralık aylarında gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ilkbahar-yaz aylarında da dikiminizi gerçekleştirirseniz verimli meyveler edinebilirsiniz. İnternet adresimizden aldığınız tüplü/saksılı fidanların dikimini 12 ay içerisinde dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. 

Satışını Yaptığımız Goji Berry Kurt Üzümü Fidanları Hakkında Bazı Bilgiler
Goji Berry kurt üzümü fidanı için geçerli yaş ve diğer önemli bilgiler satılan türün içeriğinde yazmaktadır.
Goji Berry kurt üzümü fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. 
Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.


Fidanların Muhafazası Nasıl Yapılmalı?
Kış aylarında aşırı donlardan korunması gerekir. Planladığınız takvim içerisinde dikim işlemini gerçekleştiremediyseniz saksılı fidanlarınızı sulamaya devam etmelisiniz. Eğer elinizde ki fidanlar açık köklü ise köklerinin hava almaması için tamamen toprağa gömülmesi gerekir.

Dikim İşlemi Nasıl Yapılmalı?
Goji Berry kurt üzümü fidanlarınızın sıralar arası mesafesini işaretleyip bir çukur açın. Düzgün bir dikim işlemi için dikim tahtası kullanmayı unutmayın. Açacağınız çukurun 60 santimetre derinlikte olması yeterli olacaktır. Muhafazası olan poşet veya saksıdan toprağını dağıtmadan çıkarmaya gayret edin. Çukurun dibine toprak ile karıştırılmış yanmış ahır gübresi koymak bitki için faydalı olacaktır. gübreli toprağa bir fidan kökünün oturacağı bir kümpet yapın. Goji Berry kurt üzümü fidanı yerleştirip toprağı sıkıştırarak kapatmalısınız. Son olarak can suyunu vererek dikiminizi gerçekleştirin.

Can Suyu Nasıl Verilir?
Goji Berry kurt üzümü fidanı toprağının bir kısmını kapattıktan sonra 5-10 litre arasında can suyu dökülür. Toprağı tamamen kapattıktan sonra kalan can suyunuzu dökülerek dikim işlemini tamamlanır.

Dikim İşlemi Sonrasında Ne Yapmalı?
Yukarıda bahsedildiği şekilde Goji Berry kurt üzümü fidanı dikim işlemi tamamlandıktan sonra, destek çubuğu çakarak fidanınıza bağlamayı ihmal etmeyin.
 
Dikim Mesafesi Ne Kadar Olmalı?
Fidan dikimlerinizi fidanlar arası 2 metre, sıralar arası 2-3 metre mesafelerle gerçekleştirebilirsiniz. 

Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı Ne Zaman Meyve Verir?
Goji Berry kurt üzümü fidanlarımız 3 yaşından itibaren meyve verirler. Fidan dikimi kurallarına uygun şekilde yapıldığı taktirde yeterli besini de almışsa dikiminizden bir yaz sonra tadımlık olarak meyvesini alabilirsiniz.

Evde Goji Berry Kurt Üzümü Yetiştiriciliği Yapılabilir mi?
Goji Berry kurt üzümü fidanınızı saksılı olarak bahçenizde veya balkonunuzda güneş alan bir alanda yetiştirebilirsiniz. Ancak iç mekanda yetiştirilmesini önermiyoruz. Çünkü kışın uykuya yatıp 3 ay uyuması gerekmektedir. Bu şekilde uyku dönemini yaşayamaması bitkinin ölümüne sebep olabilir.

Hangi İklimlerde Yetiştiriciliği Yapılır?
Çok düşük sıcaklara bile dayanıklı olan Goji Berry  senenin hemen hemen her zamanında sıcak ortam sağlandığında yetiştiriciliği yapılır. Kurt üzümü -27 C ve +39 C ' ye kadar üretimi yapılabilen bitkilerdir. Ülkemizin hemen hemen yer yerinde yetiştiriciliği yapılan bu meyve rakımı 800-2000 metre olan bölgelerde kalite daha da yüksektir.  40 – 50 derece soğuğa aynı zamanda artı 40 – 50 derece sıcaklığa dayanıklıdır. Kurak ve verimsiz topraklara kolay adapte olabilen goji berry fidanının yetiştiriciliği bu topraklarda da yapılır. 

Sonuç Olarak 
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik sayfalarında da, sağlığa faydaları hakkında bu ağaç son dönemlerde popüler kategoriler içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek vitamin içeriği insanların bu meyve hakkında detaylı bilgiler aradığı popüler sayfalar haline gelmiştir. 
Sert iklimden kolay etkilenmeyen ve belli noktaya kadar sert iklimi tolere eden bir ağaçtır. Sipariş verilmesi durumunda tüplü fidanların gönderimi aynı gün yapılmaktadır. Bahçe ve arazileriniz için muhteşem tercihtir. 

Meyve Fidanlarında Hangi Kategoriler Popüler
Genellikle yetiştiricilik yapılacak iklime göre popüler fidan ürünü değişkenlik gösteriyor. Kurumsal olarak hizmet veren adresimizde her iklim için popüler kategoriler ve popüler fidanlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama bölümünü kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Satış İşlemi ve Sonrası
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo firmaları pandemi dönemi içerisinde aynı gün kargo yapılsa bile nadiren de olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Aşılı fidanlarımız yüksek bir hızla özel olarak hazırlanır. Hızlı kargo ile aynı gün size ulaştırılır. 
Dilerseniz dikim ve diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için popüler fidanlarımıza göz atabilirsiniz. Aynı gün kargo kategoriler içerisinde yer almaz. Sizler sepete eklediğiniz her ürün hızlı bir şekilde satış işlemi sonrası gönderilir. 

Müşteri soruları ve cevapları

26-04-2024

Çok kısa sürede sağlam şekilde elime ulaştı ürünüm çiçeklenmeleri vardı anlaşılan yakında meyve de göreceğiz

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon