Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Goji berry Fidanı Turuncu Kurt Üzümü Orange, 40-60 cm , +5 Yaş, Saksıda

İri, Etli, Tatlı
%20 İndirim 1850,00 ₺ 1 475,00 ₺
 • Hızlı gelişme gösteren verimli bir türdür.
 • Meyvesi tatlı, iri ve etlidir.
 • Aroması iyi olup kuruduğu zaman hacmi hazla azalmaz.
 • Hasat zamanı ağustos sonu eylül başıdır.
 • Meyveleri kurutulduğunda koyu turuncu renk almaktadır.
 • Gönderilen goji berry fidanlarımız 5 yaşlarındadır.
 • Gönderilen goji berry fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 40-60 cm 'dir.
 • Goji berry fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
 • Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
 • Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.
 • Etiketli ve aşılı fidanlardır.
 • Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
 • Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.
 • SKU: -11
 • Barkod: 011627
 • Stok:FI2133 Adet

•Gönderilen fidanlar kaç yaşındadır?
-Gönderilen goji berry fidanlarımız 5 yaşlarındadır.

•Fidanlar saksı içerisinde mi gönderilmektedir?
-Goji berry fidanlarımızın hepsi saksı içinde kök sistemi oturmuş bir şekilde gönderilmektedir.

•Gönderilen saksılı goji berry fidanının saksı üzerinde kalan boyu nedir?
-Gönderilen goji berry fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 40-60 cm 'dir.

• Gönderilen Turuncu 5 Yaş Goji Berry Fidanı'nın tozlayıcıya ihtiyacı var mıdır?
-Turuncu 5 Yaş Goji Berry Fidanı kendine verimlidir. Tozlayıcıya ihtiyaç duymaz. 


• Gelen Turuncu 5 Yaş Goji Berry Fidanını hemen dikmeli miyim? İstediğim zaman dikebilir miyim? Dikim yapmak için dikim mevsimini mi beklemem gerekli?
Turuncu 5 Yaş Goji Berry Fidanı saksılı gönderildiği için istediğiniz zaman dikim yapabilirsiniz. Dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır bitkilerdir. 

• Turuncu 5 Yaş Goji Berry Fidanını kışları soğuk geçen bölgelere dikilebilir mi?
- Kışın sert geçtiği yörelerde Turuncu 5 Yaş Goji Berry Fidanı önerilir. Ancak aşırı don olaylarının görüldüğü dönemlerde (-15-20 derece altında soğuklarda) bitki koruma örtüsü ile koruma altına alınmalıdır.

• Turuncu 5 Yaş Goji Berry Fidanını dikerken ve dikimden sonra kullanmam gereken gübreler var mıdır?
- Evet, tüm fidanları dikerken ve dikim yaptıktan sonra kullanmanızı önerdiğimiz gübreler vardır. Dikim sırasında işlenmiş keçi gübresini toprakla karıştırıp açtığınız çukura koymanız ve bu şekilde dikim yapmanız tavsiye edilir. Dikimden sonra ise bitkinin ihtiyacı olan azot, fosfor ve potasyumu karşılayabilmek için 15 - 30 günlük aralarla sadece 1 çay kaşığı kadar NPK 15-15-15 gübresini kullanmanız ve sonrasında bol sulama yapmanız önerilir.

•Aldığım fidanları diktikten kaç sene sonra meyve almaya başlayabilirim?
-Satın aldığınız saksılı meyve fidanlarının hepsi 3 yaşındadırlar. Meyve fidanlarının geneli 3 yaş itibariyle meyve vermeye başlarlar. Dikimini sağladığınız yıl meyve verimi sağlayacaktır.
•Satın aldığım saksılı fidanları dikerken dikkat etmem gereken noktalar var mıdır?
-Dikim yapacağınız çukuru yaklaşık 80 cm olarak açmanızı tavsiye ederiz. Fidanı toprağa gömmeden önce açılan çukurun bir kısmı daha iyi bir toprakla doldurulur. Çukurun saksı boyuna kadar doldurulması yeterlidir. Toprak doldurulduktan sonra fidan çukura yerleştirilir ve etrafı toprak ile iyice kapatılır. Fidanın saksı boyu kadar bir derinliğe dikilmesi önemlidir. Daha derin çukurlara dikim yapmanızı tavsiye etmiyoruz bunun sebebi fidanın aşı noktasının toprağa değmemesinin gerektiğidir. Ayrıca gelen fidanı dikerken saksısından dikkatlice çıkarmanız gereklidir. Saksı içindeki toprağın dağılmaması ve kökün hava almaması önemlidir.

•Fidanlar kargo ile gönderilirken herhangi bir zarar görüyor mu? Saksılı fidanların ambalajı nasıl yapılıyor?
-Tüm siparişlerinizi anlaşmalı kargomuz olan Aras Kargo ile %65'e varan indirimle tüm Türkiye'ye gönderiyoruz. Almış olduğunuz fidanları fidan taşımacılığı için özel tasarlanmış kalın karton kutular içinde özenle yerleştirilerek gönderim yapıyoruz ve bu şekilde hiç bir zarar görmeden evinize kadar teslim ediliyorlar.


Goji Berry Yetiştiriciliği
Goji berry çok hızlı büyüyen, çabuk meyve veren ve çalı şeklinde olan bir meyve ağacıdır. Goji berry meyvesi dünyanın birçok ülkesinde besin değeri en yüksek meyve olarak bilinir ve tüketilir.
Goji Fidanını yetiştirmek de son derece kolaydır. 200-2000 m rakım arasında yetişen bir bitkidir. Goji berry fidanı bahçelerde balkonda bir saksı içinde yetiştirilmeye elverişlidir. -27 C ve +39C de yetişebilen bir bitki olması nedeniyle her bölgede ufak bir sera yardımıyla bile yetiştirilebilir. 

Toprak İsteği
Fazla  toprak seçiciliği fazla  yoktur. Köklerin gidebileceği toprak derinliği en az 70 cm olmalıdır. Fidan dikilecek sıralar üzerinde mümkün olduğunca  derin bir toprak işlemesi önerilir. Balçık topraklar idealdir. Killi balçık ve  kumlu balçık topraklar da uygundur. Toprak tahlilne göre organik madde ve gübre takviyesi yapılmalıdır.

Su İsteği
Bölgelere göre oranı değişiklik göstermektedir. Özellikle ilk yıllarda yaz kuraklığını atlatabilmesi ve beklenen verimi sağlayabilmesi için mutlaka sulama yapılmalıdır. İdeal sistem damla sulamadır. Yağışın yeterli olduğu bölgelerde kademe kademe sulama azaltılabilir.

Işık İsteği
Doğrudan güneş ışığı ister. Gölgeye  uygun değildir.

Goji Berry Budanması :
Goji Berry ağacını ideal boyutta tutun, isteğinize göre, yaklaşık (1.5 - 2m), bu yüksekliğin üstündeki tüm dalları budayınız. Aşağıya sarkan dallar ile zemin arasında yaklaşık 35 cm mesafe bırakınız. Başarısız dalları belirleyiniz (büyüme sezonunda çok hızlı büyürler, ayrıca çok düz ve pürüzsüzdürler) eğer ideal canopy yapısını oluşturmuyorsa onları budayınız.Canopy şekillerini inceleyin ve 2 modelden hangisini istediğinize karar verin. Dalları modele göre budayın, önemli kuralı güneş ışına sağlamaktır, rüzgarın canopy içinden geçmesi verimi maksimuma çıkarır.
 
1700 yıldan beri Tibet'te üretilen ve hala üretilmeye devam edilen yumuşak meyveleri olan ve çalılık şeklinde büyüyen bir bitki çeşitlerden birisidir. Goji Berry'nin tarihi 4000 yıla dayanır fakat Goji Berry bitkisinin  tarımsal olarak üretimi 1700 yıldır.
Tibetli üreticiler Goji Berry  tarlaları, bağları yapmışlar ve kurutarak yiyecek ya da suyunu sıkarak içecek olarak kullanırlar. Bitkisel tedavinin en eski ırkın bulunduğu Yüksek rakımlı bir bölge Tibette Goji Berry adeta mucize bir meyve olarak kullanılmaktadır. Tıpta devrim yaratmış bir meyvedir.
Goji Berry  ’nin içerdiği glisemik endeksi çok az olduğundan şeker hastalığına da büyük fayda sağlar ve kolestrolü kontrol altına alır. Ayrıca içerdiği lifler sayesinde uzun süre tokluk hissi verir. İçerdiği doğal enzimler sayesinde kas ve vücut yapısını korur, metabolizmayı hızlandırır. Bunun yanı sıra gözün görme işlevini arttırır ve göz hastalıkları riskini en aza indirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve karaciğer fonksiyonlarını düzenler. Tibet’te doğurganlık arttırmak, cinsel istek ve performansı arttırmak ayrıca yaşam süresini uzatmak amacı ile Goji Berry  kurusu ve suyu bolca tüketilmektedir.
Nerelerde Yetiştirilir ve Nasıl üretilir
Goji Berry yetiştirmek de son derece kolaydır.. Çalı formatında olan Goji Berry ülkemizde hemen hemen her bölgede yetiştirilebilmektedir. -27 C ve +39C de yetişebilen bir bitki olması nedeniyle her bölgede ufak bir sera yardımıyla bile yetiştirilebilir. Fidanlar 1 yaşına geldiğinde normal bir arazi iklimine dahi alışabilmektedir. Çelik ile üretim mümkündür ancak en iyi üretim  metodu tohumladır.
En iyi çoğaltma şekli tohumladır , tohumla ebeveyinlerinin birebir aynısı bitki elde etmek mümkündür. Sera gibi kapalı alanda , çimlenme, genellikle iyi ve çabuktur, normal olarak, tohumlar serada ocak şubat gibi ekilip erkenden gelişmeleri sağlanır .Olgun meyvelerden alınarak hiçbir işleme tabi tutmadan ekilen tohumlar ,kurutularak depolanan tohumlardan daha erken ve kolay çimlenirler Tohumlar, eyer depolanacaksa serin bir yerde güneş ışığından uzak tutulmalıdır.
Goji Berry Fidanları yeteri kadar büyüdüğü zaman, bireysel kaplara alınarak dış ortama alışmaları periyodik olarak sağlanmalıdır . Eğer büyüme, yeterliyse, sonbaharda sürekli konumlarına eklebilir. genellikle genç bitkilerin dış ortama dikimleri 1 kış geçtikten sonraki yıl olması daha doğrudur . Çalı gibi büyümeyi cesaretlendirmek için genç bitkilerin uç sürgünleri dışarı bükülmelidir
Çelikle çoğaltma ; Temmuz-Ağustos gibi alınan , yarı odunsu çelikler kapalı bir ortamda kolayca köklendirilir. Yarı odunsu çelikler 5 göz ve 10 cm hazırlanır ve torf perlit veya torf kum karışımı harç doldurulmuş 1- 1,5 litrelik üretim kaplarına dikilerek köklenmeye alınır.
Küçük yumuşak meyveleri biçmek, meyvenin, olgun olduğu zaman erken sonbahara geç yazda toplanır. Göreneksel olarak bambu hasırlarında ince yayılır, ve %50 gölgeli güneş ışığında kurutulur. Çiftçiler, kurutma süreci esnasında elleriyle meyveye dokunmamak için çok dikkatli olmalıdır çünkü bu, neredeyse siyah,arzu edilmeyen bir görünüme sebep olacaktır.
Goji Berry Üretim Çoğaltma ekimi ve yetiştirilmesi
Goji Berry ’nin sürekli olarak tüketiminin neşeli ve mutlu bir ruh hali sağlar. Bu nedenle Asya’da "mutluluk meyvesi” olarak da tanınır. Goji Berry küçük yumuşak meyveleri olan 1,700 yıl boyunca Tibet’te üretilen çalı formunda bir bitkidir. Tibetliler yüzlerce yıl goji den yaptığı ilacı, böbrek ve karaciğer tedavisinde kullandılar. Goji Berry Tibet’te kollestrolü ve kan basıncını düşürmek için kullanılır, ve kanı temizler. Goji Berry meyvelerinin, göz problemlerinin tedavisinde faydalı var, kırmızı noktalar, sedef hastalığı, alerjiler, uykusuzluk, kronik karaciğer hastalığı, şeker hastalığı ve tüberkülozun gelişimini engeller. Goji Berry  meyveleri, Tibet’in insanları tarafından ömür uzunluğunu artırmak için ve kuvvet verici olarak kullanılır. Goji Berry , inanılmaz şekilde sulu ve tatlıdır, tadı bir yabanmersini ve bir kirazın arasında goji bitkisinin sağlığımıza çok, faydası olduğu için. hiç bir parçası atılmaz ve, kullanılabilir, Parlak kırmızı meyve, lezzetli tazedir. Yapraklarından, mükemmel çay yapılır. ayrıca yapraklar ve saplarından yağ yapılır. Kurutulan Goji , bir kuru üzüm olarak aynı önemli bir besindir. goji, hasırlara serilir, ve kurutulur. Meyve suyu yapılır. Yapraklarından çay yapılır. Posasından güzellik kremi elde edilir.
Üretim ve Çoğaltma
Lycium barbarum botanik ismi ile bilinen harika goji bitkisi, Himalaya bölgesine özgü olduğu ve doğal ortamda yetişen Goji birçok diğer Asya topraklarındada bulunur, kırk değişik çeşit batı Çin, Moğolistan ve Tibete yayılmıştır. Goji Berry bitkisini büyütmek kolaydır: Bitkiler, toprağın neredeyse herhangi bir tipinde büyütülebilir. Hafif-kumlu, orta-kuvvetli toprak, ve ağır-kil, v.b toprak tiplerinde,çiçek açmaya yönelir, Goji Berry  küçük yumuşak meyve bitkisi, kısmi gölge veya bol güneşi tercih eder; Bol güneşte daha çok Goji Berry meyve üretimiyle sonuçlanacak. Goji Berry bitkisi, seçim yapmaz, yine de sırılsıklam, ıslak koşullarda iyi büyür, bir defa büyümeye başladı mı, göreli olarak kurak yaz günlerini de tölere edebilir. Uç noktadaki sıcaklıkta bazı gölgeleme, soldurmayı engellemek için arzu edilirdir. Goji Berry  bitkileri, güneş ışığını sever, -27 ; + 39 C soğuk ve sıcaklığı hoş görebilir. Goji Berry bitkisinin tohumları, çok küçüktür, domates tohumlarının boyutu kadar. Goji Berry 3 metre uzunluğunda kalın bir çalı görünümü vardır. Goji Berry  bitkisi, çok dayanıklı bitkidir, ve genellikle, büyümek için gerekli besinleri çok iyi emzinleyen yetenekli geniş bir kök sistemi vardır. Bu geniş kök sistemi,kuraklığa çok hoşgörülüdür.2 yaşında olduğu zaman meyveye başlar. Tam verim 4-5 yaşında olan Goji Berry  bitkilerinden beklenebilir, 6 aylık genç bitkilerde çiçek ve meyve görülebilir. Goji Berry bitkisi, kapalı yerde büyütülebilir, eğer yeteri kadar ışık sağlanırsa, her gün en azından 8 saat boyunca direkt güneş ışığını alabilen bir pencere önüne yerleştirilebilir. En iyi sonucu bahçe dış mekanlarda verir yinede başarılı bir şekilde kapalı yerde büyüyebilir. En iyi çoğaltma şekli tohumladır , tohumla ebeveyinlerinin birebir aynısı bitki elde etmek mümkündür. Sera gibi kapalı alanda , çimlenme, genellikle iyi ve çabuktur, normal olarak, tohumlar serada ocak şubat gibi ekilip erkenden gelişmeleri sağlanır .Olgun meyvelerden alınarak hiçbir işleme tabi tutmadan ekilen tohumlar ,kurutularak depolanan tohumlardan daha erken ve kolay çimlenirler. Tohumlar, eyer depolanacaksa serin bir yerde güneş ışığından uzak tutulmalıdır.
Fideler yeteri kadar büyüdüğü zaman, bireysel kaplara alınarak dış ortama alışmaları periyodik olarak sağlanmalıdır . Eğer büyüme, yeterliyse, sonbaharda sürekli konumlarına eklebilir. genellikle genç bitkilerin dış ortama dikimleri 1 kış geçtikten sonraki yıl olması daha doğrudur . Çalı gibi büyümeyi cesaretlendirmek için genç bitkilerin uç sürgünleri dışarı bükülmelidir
Çelikle çoğaltma ; Temmuz-Ağustos gibi alınan , yarı odunsu çelikler kapalı bir ortamda kolayca köklendirilir. Yarı odunsu çelikler 5 göz ve 10 cm hazırlanır ve torf perlit veya torf kum karışımı harç doldurulmuş 1- 1,5 litrelik üretim kaplarına dikilerek köklenmeye alınır. Temmuz Ağustos. Köklenme yüzdesi.
Küçük yumuşak meyveleri biçmek, meyvenin, olgun olduğu zaman erken sonbahara geç yazda toplanır. Göreneksel olarak bambu hasırlarında ince yayılır, ve %50 gölgeli güneş ışığında kurutulur. Çiftçiler, kurutma süreci esnasında elleriyle meyveye dokunmamak için çok dikkatli olmalıdır çünkü bu, neredeyse siyah, arzu edilmeyen bir görünüme sebep olacak.
İklim İsteği
Goji Berry Tohum ekiminde toprak sıcaklığı 12°C’nin üzerinde olmalıdır. Uzun yetişme süresi boyunca güneşli, sıcak ve nemli bir hava ile yeterli toprak nemi ister. Çeşitler iklim ve toprak isteği bakımından farklılıklar arz etmesine rağmen genellikle çok soğuk olmayan birçok bölgede yetiştiriciliği yapılabilir. Genellikle toprak seçiciliğinin bulunmadığı, hatta kireçli ve çorak arazileri bile değerlendirebildiği söylenen yer kirazı için de derin, geçirgen su tutma kapasitesi yüksek kumlu-tın veya tınlı kumlu kısmen kireçli topraklar uygundur. Ağır killi topraklar ve hafif topraklarda çok iyi bakımla yetiştiriciliği yapılabilir ancak ilk gelişme devresinde fazla su gereksinimi olduğu için bu talep sorunlu arazilerde bitkinin istediği oranda sağlanamayabilir.
YETİŞTİRİLMESİ
Lycium barbarum botanik ismi ile bilinen harika goji bitkisi, Himalaya bölgesine özgü olduğu ve doğal ortamda yetişen Goji berry bir çok diğer Asya topraklarında da bulunur, kırk değişik çeşit batı Çin, Moğolistan ve Tibete yayılmıştır. Goji bitkisini yetiştirmek kolaydır: Bitkiler, toprağın neredeyse herhangi bir tipinde büyütülebilir. Hafif-kumlu, orta-kuvvetli toprak, ve ağır-kil, v.b toprak tiplerinde, çiçek açmaya yönelir, Goji bitkisi, kısmi gölge veya bol güneşi tercih eder; Bol güneşte daha çok Goji meyve üretimiyle sonuçlanmaktadır. Goji bitkisi, seçim yapmaz, yine de sırılsıklam, ıslak koşullarda iyi büyür, bir defa büyümeye başladı mı, göreli olarak kurak yaz günlerini de tölere edebilir. Goji bitkileri, güneş ışığını sever, -27 ; + 42 C soğuk ve sıcaklığı hoş görebilir.
Goji bitkisinin tohumları, çok küçüktür, domates tohumlarının boyutu kadar. Goji 3 metre uzunluğunda kalın bir çalı görünümü vardır.. Goji bitkisi, çok dayanıklı bitkidir, ve genellikle, büyümek için gerekli besinleri çok iyi emzinleyen yetenekli geniş bir kök sistemi vardır. Bu geniş kök sistemi, kuraklığa çok hoşgörülüdür.2 yaşında olduğu zaman meyveye başlar. Tam verim 4-5 yaşında olan Goji bitkilerinden beklenebilir, 6 aylık genç bitkilerde çiçek ve meyve görülebilir. Goji bitkisi, kapalı yerde büyütülebilir, eğer yeteri kadar ışık sağlanırsa, her gün en azından 8 saat boyunca direkt güneş ışığını alabilen bir pencere önüne yerleştirilebilir. En iyi sonucu bahçe dış mekanlarda verir yinede başarılı bir şekilde kapalı yerde büyüyebilir. Goji bitkisini kapalı alanda büyütmeyi seçersen, çiçekleri el ile tozlaştırman gerekecek, Tozlaştırma için basitçe, tek tek çiçeklere dokunarak, polenlerin bir çiçekten ,diğer çiçeğe geçmesini sağlamak gerekmektedir. Küçük yumuşak meyveleri biçmek, meyvenin, olgun olduğu zaman erken sonbahara geç yazda toplanır. Göreneksel olarak bambu hasırlarında ince yayılır, ve %50 gölgeli güneş ışığında kurutulur. Çiftçiler, kurutma süreci esnasında elleriyle meyveye dokunmamak için çok dikkatli olmalıdır çünkü bu, neredeyse siyah, arzu edilmeyen bir görünüme sebep olacak. Çalı gibi büyümeyi cesaretlendirmek için genç bitkilerin uç sürgünleri dışarı bükülmelidir. Goji Berry  "-27″ derece sogukluğa ve "+42″ derece ve dahada sıcakları tolere edebilir. Açık ve Kapalı mekanlarda meyve verir.
Toprak Hazırlığı
Goji Berry  yetiştiriciliğinde toprak hazırlığına sonbaharda ilk yağışlardan sonra başlanmalıdır. İlk yağışlardan sonra toprak tavda iken derin sürüm yapılmalıdır. Eğer yağışlar gecikirse yağışları beklemeden derin sürüm yapılabilir. İkinci toprak işleme dönemi ise Şubat-Mart ayları olup uygun toprak tavında kültürvatör ile toprak işlenerek arazi ekim ve dikime hazır hale getirilir. Ekimden önce tarlada otlanma görülürse tekrar kültürvatör ile toprak işlemesi yapılabilir. Goji Berry yetiştirilecek arazide ekimden önce sıra arası 3 m olacak şekilde karık pulluğu ile karıklar çekilmelidir. Bu karıkların kenarına tek taraflı olarak ve sıra üzeri 50-75 cm olacak şekilde dikim yapılır. Fideler tek tek dikilmelidir. Dikim sonrası mutlaka can suyu verilmeli ve ilk meyveler görülünceye kadar sık sık sulanmalıdır. Sulama sıklığı toprak yapısına göre değişeceği için toprağın kurumamasını sağlayacak sıklık yeterlidir. Dikkat edilmesi gereken sulama sırasında çok fazla su verip göllenmeye sebep olunmamalıdır özellikle süzek olmayan topraklar da bu tür sulamalar solgunluk hastalığını davet edebilir. Ilıman bölgelerde araziye dikim şubat-mart aylarında yapılabilse de soğuk yörelerde ilkbahar geç donlarından sonra Nisan-Mayıs aylarında yapılmalıdır.
Gübreleme
İyi bir Goji Berry yetiştiriciliği için gübrelemeye ihtiyaç vardır. Sonbaharda derin sürümden sonra 3-4 ton/da ahır gübresi atılarak kültürvatörle karıştırılmalıdır. Kimyasal gübre olarak 15-18 kg/da N ve 10 kg/da P2O5 verilmelidir. Fosforlu gübrenin tamamı ve azotlu gübrenin 1/3’ü ekim veya dikimden önce atılarak kültürvatörle karıştırılmalıdır. Azotlu gübrenin 1/3’ü çiçeklenme devresinde 1/3’ü ise meyveler 5-15 mm çapında olduğunda verilmelidir.
Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı 
Ülkemizde kurt üzümü olarak bilinen Goji Berry fidanına balkonunuzda veya bahçenizde yetiştirmek için internet adresimizden alacağınız Goji Berry kurt üzümü fidanıyla sahip olabilirsiniz.    
Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yetiştirilen Goji Berry kurt üzümü verimli olarak Akdeniz ve Ege bölgelerinde bol miktarda yetişmektedir.
Kimyasal içeriği ile kozmetik sanayiinde önemli yeri bulunan kurt üzümleri, toplanıldığında meyve suyu ve çorba, yaprakları çay yapımında kullanılır.
İnternet adresimiz aracılığıyla en uygun fiyattan Goji Berry kurt üzümü fidanı siparişinizi verebilirsiniz. 

Goji Berry Kurt Üzümü Ne Zaman Dikilir?
Açık köklü Goji Berry kurt üzümü fidanı dikimlerinizi Kasım-Aralık aylarında gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ilkbahar-yaz aylarında da dikiminizi gerçekleştirirseniz verimli meyveler edinebilirsiniz. İnternet adresimizden aldığınız tüplü/saksılı fidanların dikimini 12 ay içerisinde dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. 

Satışını Yaptığımız Goji Berry Kurt Üzümü Fidanları Hakkında Bazı Bilgiler
Goji Berry kurt üzümü fidanı için geçerli yaş ve diğer önemli bilgiler satılan türün içeriğinde yazmaktadır.
Goji Berry kurt üzümü fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. 
Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.


Fidanların Muhafazası Nasıl Yapılmalı?
Kış aylarında aşırı donlardan korunması gerekir. Planladığınız takvim içerisinde dikim işlemini gerçekleştiremediyseniz saksılı fidanlarınızı sulamaya devam etmelisiniz. Eğer elinizde ki fidanlar açık köklü ise köklerinin hava almaması için tamamen toprağa gömülmesi gerekir.

Dikim İşlemi Nasıl Yapılmalı?
Goji Berry kurt üzümü fidanlarınızın sıralar arası mesafesini işaretleyip bir çukur açın. Düzgün bir dikim işlemi için dikim tahtası kullanmayı unutmayın. Açacağınız çukurun 60 santimetre derinlikte olması yeterli olacaktır. Muhafazası olan poşet veya saksıdan toprağını dağıtmadan çıkarmaya gayret edin. Çukurun dibine toprak ile karıştırılmış yanmış ahır gübresi koymak bitki için faydalı olacaktır. gübreli toprağa bir fidan kökünün oturacağı bir kümpet yapın. Goji Berry kurt üzümü fidanı yerleştirip toprağı sıkıştırarak kapatmalısınız. Son olarak can suyunu vererek dikiminizi gerçekleştirin.

Can Suyu Nasıl Verilir?
Goji Berry kurt üzümü fidanı toprağının bir kısmını kapattıktan sonra 5-10 litre arasında can suyu dökülür. Toprağı tamamen kapattıktan sonra kalan can suyunuzu dökülerek dikim işlemini tamamlanır.

Dikim İşlemi Sonrasında Ne Yapmalı?
Yukarıda bahsedildiği şekilde Goji Berry kurt üzümü fidanı dikim işlemi tamamlandıktan sonra, destek çubuğu çakarak fidanınıza bağlamayı ihmal etmeyin.
 
Dikim Mesafesi Ne Kadar Olmalı?
Fidan dikimlerinizi fidanlar arası 2 metre, sıralar arası 2-3 metre mesafelerle gerçekleştirebilirsiniz. 

Goji Berry Kurt Üzümü Fidanı Ne Zaman Meyve Verir?
Goji Berry kurt üzümü fidanlarımız 3 yaşından itibaren meyve verirler. Fidan dikimi kurallarına uygun şekilde yapıldığı taktirde yeterli besini de almışsa dikiminizden bir yaz sonra tadımlık olarak meyvesini alabilirsiniz.

Evde Goji Berry Kurt Üzümü Yetiştiriciliği Yapılabilir mi?
Goji Berry kurt üzümü fidanınızı saksılı olarak bahçenizde veya balkonunuzda güneş alan bir alanda yetiştirebilirsiniz. Ancak iç mekanda yetiştirilmesini önermiyoruz. Çünkü kışın uykuya yatıp 3 ay uyuması gerekmektedir. Bu şekilde uyku dönemini yaşayamaması bitkinin ölümüne sebep olabilir.

Hangi İklimlerde Yetiştiriciliği Yapılır?
Çok düşük sıcaklara bile dayanıklı olan Goji Berry  senenin hemen hemen her zamanında sıcak ortam sağlandığında yetiştiriciliği yapılır. Kurt üzümü -27 C ve +39 C ' ye kadar üretimi yapılabilen bitkilerdir. Ülkemizin hemen hemen yer yerinde yetiştiriciliği yapılan bu meyve rakımı 800-2000 metre olan bölgelerde kalite daha da yüksektir.  40 – 50 derece soğuğa aynı zamanda artı 40 – 50 derece sıcaklığa dayanıklıdır. Kurak ve verimsiz topraklara kolay adapte olabilen goji berry fidanının yetiştiriciliği bu topraklarda da yapılır. 

Sonuç Olarak 
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik sayfalarında da, sağlığa faydaları hakkında bu ağaç son dönemlerde popüler kategoriler içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek vitamin içeriği insanların bu meyve hakkında detaylı bilgiler aradığı popüler sayfalar haline gelmiştir. 
Sert iklimden kolay etkilenmeyen ve belli noktaya kadar sert iklimi tolere eden bir ağaçtır. Sipariş verilmesi durumunda tüplü fidanların gönderimi aynı gün yapılmaktadır. Bahçe ve arazileriniz için muhteşem tercihtir. 

Meyve Fidanlarında Hangi Kategoriler Popüler
Genellikle yetiştiricilik yapılacak iklime göre popüler fidan ürünü değişkenlik gösteriyor. Kurumsal olarak hizmet veren adresimizde her iklim için popüler kategoriler ve popüler fidanlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama bölümünü kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Satış İşlemi ve Sonrası
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo firmaları pandemi dönemi içerisinde aynı gün kargo yapılsa bile nadiren de olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Aşılı fidanlarımız yüksek bir hızla özel olarak hazırlanır. Hızlı kargo ile aynı gün size ulaştırılır. 
Dilerseniz dikim ve diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için popüler fidanlarımıza göz atabilirsiniz. Aynı gün kargo kategoriler içerisinde yer almaz. Sizler sepete eklediğiniz her ürün hızlı bir şekilde satış işlemi sonrası gönderilir. 

Müşteri soruları ve cevapları

30-10-2010

Ürünün meyvesı değilde fidan boyu hakkında bilgi verilmeli.

24-04-2011

bitkinin bakımı hakkında da bilgi verilirse daha iyi olur düşüncesindeyim.

06-05-2011

ürün cazibedar görünüyor lakin evde yetiştirilebilir mi? ondan da bahsetseniz?

27-06-2013

KIŞIN ALDIM BURADAN EKTİM. ŞİMDİ MEYVELERİ VAR ÜZÜERİNDE. TEŞEKKÜRLER.

19-07-2013

fidanlarınızı içimiz rahat bir şekilde alıyoruz. şuanda meyveliler ve çok güzeller.

29-05-2014

Almadimda alcam konyada yetisirmi

20-02-2015

Fidan belirtilen boyda iyi ambalajlanmış bir şekilde gönderildi. Teşekkürler.

27-08-2015

Fidan boyu ne kadar meyve veriyomu

27-08-2015

Merhaba, fidan 40-60 cm boylarındadır. Bu yıl meyve vermesi beklenmektedir.

16-01-2016

ayrıca meyve satışını yapıyor musunuz ?

20-01-2016

Meyve satışı yapmıyoruz. Ancak fidanlarımız önümüzdeki sezon meyve verimi sağlayacak fidanlardır.

25-01-2016

su anda alsam ekebılırmıyım

26-01-2016

Merhaba, Fidanlarımız saksılı oldukları için her dönem dikimi yapılabilmektedir.

12-02-2016

kırklarelınde yetısırmı 400 rakımın ustunde yetısır dıyorlar

13-02-2016

Merhaba, 400 rakımda gelişim gösterir.

16-02-2016

sivas gibi yüksek kesimlerde (1280 rakım) yetişir mi acaba

16-02-2016

Merhaba, Yüksek rakımlarda ve soğuk hava koşullarının yoğun olarak yaşandığı iklimlerde sera içerisinde bakımının yapılması daha sağlıklıdır.

04-03-2016

Çankırı Şabanözü bölgesinde yetişir mi rakımı 1400

06-02-2018

bu yıl üzerinden o kadar çok meyve yedik ki gerçekten hakkını vererek çalışan bir firma. aldığım tüm bitkilerden memnunum

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 4,84 Ortalama
5 Yıldız
84,21 %
4 Yıldız
15,79 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon