Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 9 üründen,9 adet listelendi.

% 20 İndirim Erkenci Saksıda

Fındık Fidanı Giresun Yağlısı, 80-100 cm, Aşılı, Saksıda

1462,00 ₺ 1 174,00 ₺
Haber Ver
Besleyici özelliği yüksek olan fındık ülkemizi fındık üretiminde birinci sıraya getirmiştir. Fındık yetiştiriciliği için ülkemizde en uygun iklime sahip olan bölge Karadeniz Bölgesi’dir. Hobi amaçlı olarak, sulanabilen her bölgede internet adresimizden satın aldığınız fidanları yetiştirebilirsiniz. Fındık fidanı çeşitlerinden giresun yağlısı fındık fidanı, ülkemizde en çok yetiştirilen, ticari getirisi yüksek fındık türüdür. Tablası geniş, yayvan, ortası kabarık, meyve bu kısım üzerinde bir tarafa meyilli olarak durabilmektedir. Kabuk açık, parlak, kahverengi, uçtan itibaren yarısına kadar kirli beyaz havlıdır. İyi ve bakımlı bahçe koşullarında her yıl düzenli ve oldukça yüksek verim vermektedir.

Açık kök tombul uzun fındık fidanı, 3 metreye kadar boylanabilen bir çeşittir. Meyve kalitesinin çok iyi olması uluslararası pazarlarda kolayca tutunmasını sağlamıştır. Depolama ve taşımada önemli olan iç meyve zarları kolay soyulmakta ve beyazlatılmaya elverişlidir. Mincane fındık fidanı, kabuğunun üzerinde koyu kırmızı çizgiler bulunmaktadır.730-760 adet kabuklu meyve 1 kg. gelmektedir. Çakıldak fındık fidanı, meyve kabuğu açık kahve renkli, 1.2 mm kalınlıkta ve kolay kırılmaktadır. Geç uyandığından ilkbaharın geç donlarından etkilenmemektedir.

Fındık çeşitleri; Giresun yağlısı fındık fidanı, Açık kök tombul uzun fındık fidanı, Mincane fındık fidanı, Çakıldak fındık fidanı

Sertifikalı fındık fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. Fındık fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.


fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon