Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Fındık Fidanı Çakıldak, 80-100 cm, Saksıda

Yağ % 58-63, İri, Verimli
%23 İndirim 599,00 ₺ 462,00 ₺
 • Meyve kabuğu açık kahve renkli, 1.2 mm kalınlıkta ve kolay kırılmaktadır.
 • İç meyve kabuk içerisini tamamen doldurmaktadır.
 • Meyve etine yapışık, damarlı ve kalınca zarları bulunmaktadır.
 • Meyve eti fildişi renkte, gevrek ve göbek boşluğu orta derecede büyüktür.
 • Meyve kabuğu açık kahverenkli, 1.2 mm. kalınlıkta ve kolay kırılmaktadır.
 • Kabuklu meyve ortalama 18.41 mm uzunluk ve 17,76 mm genişliktedir.
 • 580-610 adet kabuklu fındık 1 kg gelmektedir.
 • Randımanı % 52-54 ve yağ oranı % 58-63'dür. 
 • Geç uyandığından ilkbaharın geç donlarından etkilenmemektedir.
 • Gönderilen fındık fidanları 2,5-3 yaşlarındadır.
 • Gönderilen fındık fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 80-100 cm 'dir.
 • Fındık fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
 • Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
 • Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.
 • Etiketlidir.
 • Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
 • Gönderilen fındık fidanlarının tamamı sertifikalıdır. 
 • Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.
 • SKU: -33
 • Barkod: 0116042
 • Stok:FI3118 Adet
•Gönderilen ürünler kaç yaşındadır?
-Gönderilen Fındık Fidanı Çakıldak  2,5-3 yaşlarındadır.

•Gönderilen ürünler saksı içinde mi geliyor yoksa açık olarak mı?
-Sertifikalı Fındık Fidanı Çakıldak içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.

•Gönderilen saksılı Fındık Fidanı Çakıldak saksı üzerinde kalan boyu nedir?
-Gönderilen Fındık Fidanı Çakıldak saksı üzerinde kalan boyu 80-100 cm 'dir.

•Gelen fidanları hemen dikmeli miyim? İstediğim zaman dikebilir miyim yoksa dikim mevsimini mi beklemem gerekli?
-Sertifikalı Fındık Fidanı Çakıldak saksılı gönderildiği için istediğiniz zaman dikim yapabilirsiniz. Dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur.12 ay boyunca dikilmeye hazır bitkilerdir.

• Fındık Fidanı Çakıldak, kışları soğuk geçen bölgelere dikilebilir mi?
-Kışın çok sert geçtiği yörelerde önerilmez. Fındık Fidanı Çakıldak, genellikle ortancı hasat yapılan yörelerde önerilir.

• Fındık Fidanı Çakıldak, fidanını dikerken ve dikimden sonra kullanmam gereken gübreler var mıdır?
-Evet, tüm fidanları dikerken ve dikim yaptıktan sonra kullanmanızı önerdiğimiz gübreler vardır. Dikim sırasında işlenmiş keçi gübresini toprakla karıştırıp açtığınız çukura koymanız ve bu şekilde dikim yapmanız tavsiye edilir. Dikimden sonra ise bitkinin ihtiyacı olan azot,fosfor ve potasyumu karşılayabilmek için 15 - 30 günlük aralarla sadece 1 çay kaşığı kadar NPK 15-15-15 gübresini kullanmanız ve sonrasında bol sulama yapmanız önerilir.

•Aldığım fidanları diktikten kaç sene sonra meyve almaya başlayabilirim?
-Satın aldığınız Fındık Fidanı Çakıldak 2-2,5  yaşındadırlar. Fındık Fidanı Çakıldak geneli 4- 5 yaş itibariyle meyve vermeye başlarlar. Dikiminizden bir yaz sonra tadımlık da olsa meyvelerinizi alabileceksiniz.

•Satın aldığım saksılı fidanları dikerken dikkat etmem gereken noktalar var mıdır?
-Dikim yapacağınız çukuru yaklaşık olarak saksı boyu kadar açmanız önemlidir. Daha derin çukurlara dikim yapmanızı tavsiye etmiyoruz bunun sebebi fidanın aşı noktasının toprağa değmemesinin gerektiğidir. Ayrıca gelen fidanı dikerken saksısından dikkatlice çıkarmanız gereklidir. Saksı içindeki toprağın dağılmaması ve kökün hava almaması önemlidir.

•Gönderimlerinizi kargo ile yapıyorsunuz, herhangi bir zarar görmezler mi? Saksılı fidanların ambalajı nasıl yapılıyor?
-Tüm siparişlerinizi anlaşmalı kargomuz olan Aras Kargo ile %65'e varan indirimle tüm Türkiye'ye gönderiyoruz. Almış olduğunuz fidanları fidan taşımacılığı için özel tasarlanmış kalın karton kutular içinde özenle yerleştirilerek gönderim yapıyoruz ve bu şekilde hiç bir zarar görmeden evinize kadar teslim ediliyorlar.

İklim İstekleri

Fındığın iyi bir gelişme göstermesi ve bol ürün vermesi nemli, mutedil iklim bölgelerinde olmaktadır. Karadeniz kıyı bölgesi fındık yetiştiriciliği bakımından en uygun iklim özelliğine sahip bulunmaktadır. Yarı nemli, kurak iklim bölgelerinde fındık yetiştirilebilse de yağışın yetersiz olması mutlak surette sulamayı gerektirmektedir.

Fındık Karadeniz Bölgesinde sahilden 60 km içeriye ve 750 m yüksekliğe kadar ekonomik olarak yetiştirilebilmektedir. Yıllık ortalama sıcaklığın 13-16°C olduğu yörelerde fındık en uygun olarak yetişmektedir. Ayrıca bu yörelerde en düşük sıcaklığın -8, -10°C'yi ve en yüksek sıcaklığın 36-37°C'yi geçmemesi, yıllık yağış toplamının 700 mm'nin üstünde olması ve yağışın aylara dağılımının dengeli olması gerekmektedir. Bunun yanında Haziran ve Temmuz aylarındaki oransal nem de %60'ın altına düşmemelidir.

Toprak İstekleri

Fındık saçak köke sahip bir kültür bitkisi olduğundan kökleri fazla derine gitmeyip meyilli arazilerde 80 cm toprak derinliğine kadar ulaşabilmektedir. Toprak istekleri olarak fazla seçici olmamakla birlikte besin maddelerince zengin, tınlı-humuslu ve derin topraklarda iyi bir gelişme gösterir.

Budama Zamanı

Genel olarak fındıkta budama zamanı Sonbahar aylarıdır. Fındıkta budamaya vejetasyonun durduğu ve büyük oranda yaprakların döküldüğü dönem dikkate alınarak başlanmalıdır.
 
Fındık Fidanı
Besleyici özelliği yüksek olan bu meyve, ülkemizi fındık üretiminde birinci sıraya getirmiştir.
Fındık yetiştiriciliği için ülkemizde en uygun iklime sahip olan bölge Karadeniz Bölgesi’dir.
Hobi amaçlı olarak, sulanabilen her bölgede internet adresimizden satın aldığınız fidanları yetiştirebilirsiniz.
İnternet adresimiz aracılığıyla en uygun fiyattan fındık fidanı siparişinizi verebilirsiniz.
 
Fındık Ne Zaman Dikilir?
İlkbahar ve Sonbahar aylarında dikim yapılması önerilir. İnternet adresimizden aldığınız saksılı fidanların dikimini 12 ay içerisinde dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.
 
Satışını Yaptığımız Fındık Fidanları Hakkında Bazı Bilgiler
Fındık fıdanı için geçerli yaş ve diğer önemli bilgileri satılan türün içeriğinde yazmaktadır.
Sertfikalı fındık fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
Fidanların Muhafazası Nasıl Yapılmalı?
Fındık fidanlarınızı düzenli çapa ve budama yaparak muhafaza etmelisiniz. Planladığınız takvim içerisinde dikim işlemini gerçekleştiremediyseniz saksılı fidanlarınızı sulamaya devam etmelisiniz. Eğer elinizde ki fidanlar açık köklü iseler köklerinin hava almaması için tamamen toprağa gömülmesi gerekir.
 
Dikim İşlemi Nasıl Yapılmalı?
Fındık fidanlarının dikimi için 50 cm'lik çukurlar açılır. Çukur açılırken yanmış ahır gübresi toprak ile karıştırılıp çukurun dibine doğru koyulmalıdır. Kökler arasında boşluk kalmaması için ayakla hafif bastırılarak toprak yerleştirilir.
 
Can Suyu Nasıl Verilir?
5 - 10 litre arasında can suyu ihtiyacı olmaktadır. Fındık fidanı toprağının bir kısmını kapattıktan sonra 4 - 6 litre arasında can suyunu dökülür. Toprağı tamamen kapattıktan sonra kalan can suyunuzu dökerek dikim işlemini tamamlayın.
 
Dikim İşlemi Sonrasında Ne Yapmalı?
Yukarıda bahsedildiği şekilde fındık fidanı dikim işlemi tamamlandıktan sonra, destek çubuğu çakarak fidanınıza bağlamayı ihmal etmeyin.
 
Dikim Mesafesi Ne Kadar Olmalı?
Fidan dikimlerinizi fidanlar arası 5-8 metre, sıralar arası 3-5 metre mesafelerle gerçekleştirebilirsiniz.

Fındık Fidanı Ne Zaman Meyve Verir?
Satın aldığınız fındık fidanlarımız 2.5- 4 yaşları arasındadır. Uygun koşullarda yetiştirildiğinde 4-5 yaşlarında meyve verimi gerçekleştirilebilir.
 
Evde Fındık Yetiştiriciliği Yapılabilir mi?
Fındık fidanını evinize veya terasınızda saksı içerisinde yetiştirebilirsiniz. Kış aylarında soğuklama isteğini karşılamak için 1 ay dışarıda bırakın. Ardından iç mekana aldığınızda 5 ila 10 gün arasında çiçeklenmeye başladığını göreceksiniz.
 
Hangi İklimlerde Yetiştiriciliği Yapılır?
Fındığın iyi bir gelişim göstermesi ve verimliliğin artması için bölgede nemin uygun olması gerekir. Yüksek nemden hoşlanan ve kuraklığa karşı çok hassas olan fındık, haziran - temmuz aylarında nem oranınn %60' dan az olmasını ister. Yetiştiriciliğin olduğu bu bölgelere en düşük sıcaklığın –8, -10 C’yi ve en yüksek sıcaklığın 36-37 C’yi geçmemesi gerekmektedir.
 
Sonuç Olarak
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik sayfalarında da, sağlığa faydaları hakkında bu ağaç son dönemlerde popüler kategoriler içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek vitamin içeriği insanların bu meyve hakkında detaylı bilgiler aradığı popüler sayfalar haline gelmiştir.
Sert iklimden kolay etkilenmeyen ve belli noktaya kadar sert iklimi tolere eden bir ağaçtır. Sipariş verilmesi durumunda tüplü fidanların gönderimi aynı gün yapılmaktadır. Bahçe ve arazileriniz için muhteşem tercihtir.
 
Meyve Fidanlarında Hangi Kategoriler Popüler
Genellikle yetiştiricilik yapılacak iklime göre popüler fidan ürünü değişkenlik gösteriyor. Kurumsal olarak hizmet veren adresimizde her iklim için popüler kategoriler ve popüler fidanlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama bölümünü kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Satış İşlemi ve Sonrası
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo firmaları pandemi dönemi içerisinde aynı gün kargo yapılsa bile nadiren de olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Aşılı fidanlarımız yüksek bir hızla özel olarak hazırlanır. Hızlı kargo ile aynı gün size ulaştırılır.
Dilerseniz dikim ve diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için popüler fidanlarımıza göz atabilirsiniz. Aynı gün kargo kategoriler içerisinde yer almaz. Sizler sepete eklediğiniz her ürün hızlı bir şekilde satış işlemi sonrası gönderilir. 

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon