Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Kurtbağrı Bonsai Ligustrum Bonsai, Saksıda

Saksıda, Özel Koleksiyon, Çok Yıllık
%25 İndirim 440,00 ₺ 330,00 ₺
  • Güneş ışığı alan yerler tercih edilmelidir.
  • Scaklık -10 derecenin altına düştüğünde biraz koruma gerekebilir. Ağaç kış boyunca iç mekana alınabilir.
  • Stil budaması, ağaç büyümeye başlamadan önce, ilkbahar başlarında yapılmalıdır.
  • 2 yılda bir kez saksı değişimi yapılmalı, değişimde kullanılacak saksı 1 numara büyük olmalıdır.
  • Toprak hafif nemli olmalıdır. Kurutulmamalıdır.
  • Büyüme dönemi boyunca her 2-3 haftada bir Bonsailer İçin Sıvı Bitki Besini kullanılmalıdır.
  • SKU: 10
  • Barkod: 110520
  • Stok:F6040 Adet
Işık İsteği
Bonsai türleri bol ışık sever. Ancak direk gün ışığından uzak tutulmalıdır. Işık alan bölge ışık aldığı yöne doğru eğildiği için haftada bir kez bitkinin yönü ışık almayan tarafı, ışık yönüne çevrilmelidir. Bonsai çiçeği, az ışıkta kaldığı zaman yeteri kadar beslenemez dolayısıyla yaprakların ölmesine ve sararmasına neden verir.

Rüzgar Hassasiyeti
Rüzgara karşı hassas olduğu için rüzgar akımına maruz kalacak yerlere koyulmamalıdır, aksi takdirde yapraklarını döker. 

Sulama
Kış aylarında düzenli olarak haftada 1 kere, yaz aylarında ise hava sıcaklıklarının artmasından dolayı düzenli olarak haftada 3 kere sulanmalıdır. Sulamada kullanılan su kabı ve ölçek değiştirilmemelidir. Sulama yaparken en önemli nokta suyun ısısının oda sıcaklığında olmasına dikkat edilmelidir, aksi halde çiçeğin kökleri ve yaprakları zarar görür. Sulanmalar esnasında toprakta azalmalar olacağından, bitkinin saksısına azaldığı dönemlerde üst taraftan toprak ilave etmek bonsai çiçeğimizin daha sağlıklı yetişmesine katkı sağlayacaktır. Sulamadan sonra saksının altındaki kapta biriken su, böceklenme ve koku olmaması için dökülmelidir.

Budama
Bonsai çiçeği, uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Yaprakları solup gittikten sonra bitkinin tekrar yapraklarını tazelemesi ve yenilemesi için ana dal hariç çok uzun olan dallar kesilerek şekillendirilmelidir. Budanan dalın hava almaması için üzeri soğuk silikon, mum yada yakıcı olmayan yapıştırıcılar ile kapatılabilir.

Saksı Değişimi
Bonsai çiçeğinin toprak değişimi Nisan aylarından yapılmalıdır.Toprak değiştirirken dikkat edilmesi gereken husus, değiştirmek istediğiniz çiçeğin saksısının en fazla bir numara büyüğüne dikilmelidir.

Gübreleme
Çiçeğimizin çiçekleri solmuş ve budamasını yapmış isek bu dönemde bitkimizin hem çiçek açması hemde gelişmesi için Bonsailer İçin Sıvı Bitki Besinini kullanma koşullarına uyarak bitki toprağına uygulamanız gerekmektedir.

Müşteri soruları ve cevapları

16-07-2017

bitki sağlam ve kırılmadan ulaştı. kargo ücreti çok uygun

05-01-2022

Sevgili Fidan İstanbul, Yaptığınız jest için çok teşekkür ederim. Kargo elime 2 günde ulaştı ve bonsai resimdeki ile birebir aynı geldi. Sitenizden alacağım 3 adet daha bonsai var ve gelmelerini bekliyorum. 500 yıldız, kusursuz hizmet :)

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon