Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Kuşburnu Fidanı Dikenli, Saksıda

Aromalı, Verimli, Küçük meyve
%29 İndirim 349,00 ₺ 249,00 ₺
 • Köklenme kabiliyeti yüksektir.
 • Hemen her tür toprağa uyum sağlarlar.
 • Meyveleri sürgün uçlarında ve salkım şeklinde olduğu için hasadı kolaydır.
 • C vitamini, şeker oranı  ve meyve ekstratı iyidir.
 • Çiçekleri iri, çingene pembesi renktedir.
 • Peyzaj düzenlemelerde ve arıcılıkta kullanılmaya müsait ocak yapısındadır.
 • Gönderilen kuşburnu fidanlarımız 40-60 cm boylarındadır.
 • Gönderilen kuşburnu fidanları saksılı olarak gönderilecektir.
 • Budamaları yapılmış olarak gönderilecektir.
 • Etiketli ve aşılı fidanlardır.
 • Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
 • Gönderilen kuşburnu fidanlarının tamamı sertifikalıdır.
 • Fidanlığımız Virüs e Nematod Arı Üretim Sertifikalıdır.
 • SKU: 10
 • Barkod: 010605547
 • Stok:FI2793 Adet

KUŞBURNU YETİŞTİRİCİLİĞİ

Yurdumuzun çeşitli yörelerinde doğal popülasyon halinde yaygın olarak bulunan kuşburnu, içerdiği mineral madde ve vitaminler yönünden gıda ve ilaç sanayinde aranan bir bitki durumundadır.
Kuşburnu meyveleri marmelat, reçel, meyve suyu, bitkisel çay ve bebek mamalarının yapımında; ayrıca C vitamini bakımından fakir olan diğer meyve ve sebze sularının da vitamince zenginleştirilmesinde kullanılmaktadır. Çiçek ve yaprakları da bitkisel çay olarak değerlendirilmektedir. 
Kökleri oldukça derine ulaştığından ve kuraklılığa dayanıklılığı nedeni ile verimsiz alanların değerlendirilmesinde, erozyon kontrolünde, özellikle dikenli tipler ise çit bitkisi olarak kullanılmaya çok uygundur.

KUŞBURNU’NUN EKOLOJİK İSTEKLERİ
İklim İstekleri
Kuşburnu bitkisi deniz seviyesinden itibaren, 2 500 metre yükseklikteki yerlere kadar çok uzun bir sahada yetişmektedir.
Yayılış alanından da anlaşılacağı üzere çok değişik extrem iklim şartlarına karşı çok dayanıklı bir bitkidir.
Soğuğa karşı çok dayanıklıdır.
Mayıs – Haziran – Temmuz aylarında çiçek açtığı için donlardan zarar görmezler. Yükseklere çıkıldıkça çiçeklenme zamanı gecikmekte ve meyve kalitesi artmaktadır.
Kök sistemleri çok derine indiğinden kuraklığa karşı mukavimdirler.
En iyi gelişmeleri nehir kenarlarında olur.
Kış soğuklanma ihtiyacı yüksek olduğundan Akdeniz sahil kesiminde pek bulunmazlar.
Özellikle vegetasyon döneminde ki yeterli yağış meyve iriliğini arttırmaktadır.
Açık arazide, güneşlenmenin yüksek ve bol olduğu yerlerde, güney marazlarda meyve rengi ve iriliği ile birlikte meyvede ki C vitamini içeriği de artmaktadır.

Toprak İsteği
Toprak konusunda seçici değildirler. Çok farklı yapılarda ki topraklarda yetişebilmektedirler.
Kumlu topraklarda çok iyi gelişir.
Besin maddelerince zengin, gevşek topraklarda en iyi gelişimi gösterirler.

Kuşburnu Fidanı
C vitamini bakımından oldukça zengin olan kuşburnu gıda ve ilaç sanayisinde aranan bir bitkidir.
Park ve bahçelerde dekor amaçlı kullanılan kuşburnu ağaçları özellikle bahçelerde koruma amaçlı kullanılır. Erozyon kontrolü ve kuraklık önleme de büyük payı vardır.
Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetiştiriciliği yapılan kuşburnu fidanı Karadeniz, Marmara ve Doğu Anadolu Bölgelerinde, Ege ve İç Anadolu Bölgelerinde yaygın olarak yetiştirilir.
İnternet adresimiz aracılığıyla en uygun fiyattan kuşburnu fidanı siparişinizi verebilirsiniz.
 
Kuşburnu Ne Zaman Dikilir?
Kuşburnu fidanlarınızı dikmeniz için en uygun mevsim sonbahar mevsimidir. Kışı sert geçen bölgelerde dikiminizi ilkbahar mevsiminde yapmanız daha uygundur.
 
Satışını Yaptığımız Kuşburnu Fidanları Hakkında Bazı Bilgiler
Kuşburnu fidanı için geçerli yaş ve diğer önemli bilgileri satılan ürün içeriğinde yazmaktadır.
Kuşburnu fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. Dilediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.
 
Fidanların Muhafazası Nasıl Yapılmalı?
Planladığınız takvim içerisinde dikim işlemini gerçekleştiremediyseniz saksılı fidanlarınızı sulamaya devam etmelisiniz. Eğer elinizde ki fidanlar açık köklü ise köklerinin hava almaması için tamamen toprağa gömülmesi gerekir.
 
Dikim İşlemi Nasıl Yapılmalı?
Öncelikle kuşburnu fidanlarınızın sıralar arası mesafesini işaretleyin ve aşı noktası toprağın üzerinde kalacak şekilde bir çukur açın. Açacağınız çukur için ortalama rakam vermek gerekirse 60 x 60 santimetre derinlik yeterli olabilir. Muhafazası olan poşet veya saksıdan toprağını dağıtmadan çıkarmaya gayret edin. Çukurun tabanına yanmış çiftlik gübresi ile karıştırdığınız toprağınızı koyun. Kuşburnu fidanı aşı noktası toprağın biraz üzerinde kalacak şekilde toprağı sıkıştırarak kapatmalısınız. Kalan toprağınızla fidan çevresine çanak oluşturun. Son olarak can suyunu vererek dikiminizi gerçekleştirin.
 
Can Suyu Nasıl Verilir?
5 - 10 litre arasında can suyu ihtiyacı olur. Kuşburnu fidanı toprağının bir kısmını kapattıktan sonra 4 - 6 litre arasında can suyunu dökebilirsiniz. Toprağı tamamen kapattıktan sonra kalan can suyunuzu dökerek dikim işlemini tamamlayın. Dikiminizi yaz aylarında gerçekleştiriyorsanız fidanlarınızı 2 günde bir sulamanız gerekmektedir.
 
Dikim İşlemi Sonrasında Ne Yapmalı?
Yukarıda bahsedildiği şekilde kuşburnu fidanı dikim işlemi tamamlandıktan sonra can suyu vermeniz yeterli olucaktır. Zor hava koşullarına karşı dayanıklı olduğundan destek çubuğu çakmanıza gerek yoktur.
 
Dikim Mesafesi Ne Kadar Olmalı?
Kuşburnu fidanlarınız için sıralar arası mesafe 2 metre, dikimler arası mesafe ise 3-4 metre olacak şekilde dikimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Dut Fidanı Ne Zaman Meyve Verir?
Kuşburnu fidanlarımız 2,5-3 yaşından itibaren meyve verirler. Fidan dikimi kurallarına uygun şekilde yapıldığı taktirde yeterli besini de almışsa dikiminizden bir yaz sonra tadımlık olarak meyvesini alabilirsiniz.
 
Evde Kuşburnu Yetiştiriciliği Yapılabilir mi?
Kuşburnu her türlü hava koşuluna ayak uyduran bir meyve olduğundan evinizde, balkonunuzda veya terasınızda saksı içerisinde yetiştirebilmeniz mümkündür.
 
Hangi İklimlerde Yetiştiriciliği Yapılır?
Her türlü iklim koşullarına karşı kolay adapte olabilen kuşburnu fidanları soğuklara karşı çok dayanıklıdır. Kurak bölgelerde gerçekleştirilen dikimlerde sulama yetersiz kalmamalıdır. 18-38 derece fidanlarınız için ideal sıcaklıktır.
 
Sonuç Olarak
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik sayfalarında da, sağlığa faydaları hakkında bu ağaç son dönemlerde popüler kategoriler içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek vitamin içeriği insanların bu meyve hakkında detaylı bilgiler aradığı popüler sayfalar haline gelmiştir.
Sert iklimden kolay etkilenmeyen ve belli noktaya kadar sert iklimi tolere eden bir ağaçtır. Sipariş verilmesi durumunda tüplü fidanların gönderimi aynı gün yapılmaktadır. Bahçe ve arazileriniz için muhteşem tercihtir.
 
Meyve Fidanlarında Hangi Kategoriler Popüler
Genellikle yetiştiricilik yapılacak iklime göre popüler fidan ürünü değişkenlik gösteriyor. Kurumsal olarak hizmet veren adresimizde her iklim için popüler kategoriler ve popüler fidanlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama bölümünü kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Satış İşlemi ve Sonrası
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo firmaları pandemi dönemi içerisinde aynı gün kargo yapılsa bile nadiren de olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Aşılı fidanlarımız yüksek bir hızla özel olarak hazırlanır. Hızlı kargo ile aynı gün size ulaştırılır.
Dilerseniz dikim ve diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için popüler fidanlarımıza göz atabilirsiniz. Aynı gün kargo kategoriler içerisinde yer almaz. Sizler sepete eklediğiniz her ürün hızlı bir şekilde satış işlemi sonrası gönderilir.

Müşteri soruları ve cevapları

04-10-2014

Çok sağlıklı bir bitki.Buradan aldım ve üzerinde çok fazla meyve vardı. saksıda yetiştiriyorum şuan için ve meyve verimi hala çok iyi çok teşekkür ederim.

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon