Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Pembe Kelebek Çalısı Buddleja davidii Pink Delight, 40-60 cm , Saksıda

Çalı Formlu, Dekoratif,Herdem yeşil
%50 İndirim 449,00 ₺ 224,00 ₺

KELEBEK ÇALISI ÖZELLİKLERİ
Her dem yeşil veya yazın yeşil, odunsu veya yarı odunsu bitkilerdir ve 3 m kadar boylanabilir. Yaprakları uzun, altı gri-yeşil renklidir. Çiçekleri 20-25 cm uzunluğunda, saklım şeklinde ve pembe renklidir.
Haziran ayından eylül ayına kadar çiçekli kalır. İri ve güzel çiçek elde etmek için 30– 40 cm’ den bitki budanmalıdır. Bu şekilde yapıldığında 1–1,5 m sürgünler meydana gelir ve daha iri çiçekler oluşur. Budama yapılmadığı taktirde bitkide çalılaşma ve çiçeklerde küçülme görülür.

Üretimi
Üretimleri kolaydır, çelik ve tohumla üretilir. Değişik çelik tipleri ile üretilebilir. En pratik çelikle üretim yöntemleri şöyledir: Haziran ayında alınan 10 cm uzunluğundaki çelikler herhangi bir hormonla muameleye gerek olmadan açık tünellerde kolayca köklendirilir. Çelikler köklendikten sonra şaşırtılır. Sonbaharda yaklaşık 1 m boya ulaşır. Büyümeleri hızlı olduğundan sık dikimden
kaçınılmalıdır. Diğer bir yöntem ise kasım ayında 20-25 cm uzunluğunda hazırlanan odun çelikleri direkt olarak açık araziye ¾’ ü toprağa gelecek şekilde dikilir. 1 yıl sonra 1 m uzunluğunda fidanlar elde edilir.

Ekolojik İstekleri
Güneşli sıcak yerlerde, yamaçlarda ve ılıman kuşaklarda iyi gelişir. Soğuk iklim şartlarında kışın korunmaya ihtiyaç duyar. Kuraklığa ise oldukça dayanıklıdır. Ancak ekstrem donlara karşı duyarlıdır. -15 0C sıcaklıklara kadar dayanır. Dondan kısmen zarar görse de ilkbaharda tekrar yeşerir. Normal bahçe toprağı ile hafif kumlu, yarı nemli topraklarda vejatasyon döneminde sık sık sulandığında iyi gelişir. Tuzlu topraklarda da yetişebilir, sahil araziler için özellikle önerilir.

Peyzajda Kullanımı
Değerli bir çalı bitkisi olup hoş bir kokusu vardır. Park ve bahçelerde soliter, grup veya diğer türlerle birlikte kullanılabilir.

  • SKU: -41
  • Barkod: 044918
  • Stok:044918 Adet
  • Anavatanı Çin olan bu bitki ismini kelebekleri üzerine çekmesinden almıştır.
  • 3-4 metre boylanabilen çalı formlu bir bitkidir.
  • Yarı odunsu bir gövdeye sahiptir.
  • Organik maddelerce zengin, humuslu ve iyi dreneli topraklarda iyi bir gelişim gösterir.
  • Haziran-eylül ayları arasında çiçeklenme gözlemlenir.
  • Çiçekleri koyu pembe renkte, uzun salkım şeklinde ve kokuludur.

Müşteri soruları ve cevapları

23-10-2023

Bahçemizi canlandıran bir güzellik kaynağıdır. Bu çalıların bakımı kolay ve dayanıklıdır. Bahçede bu bitkileri görmek, huzur dolu bir atmosfer yaratıyor. Fidanistanbula minnettarız

08-12-2023

Fidanistanbulun bitki seçenekleri arasında dolaşırken, istediğim renk tonlarında ve boyutta bir çalı bulmak benim için çok kolay oldu. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir ürün aldım. Bahçem şimdi çok daha göz alıcı

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon