Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 34 üründen,20 adet listelendi.

% 23 İndirim Saksıda Aşılı
% 15 İndirim Erkenci Saksıda
% 15 İndirim Geççi Saksıda
% 15 İndirim Orta Mevsim Saksıda

Sert kabuklu meyve çeşitleri; antepfıstığı, badem ve ceviz ’den oluşmaktadır. Bu meyve türleri üretimin %77’si Çin,İran,ABD ve Türkiye tarafından üretilmektedir. Bademin anavatanı Çin ve Orta Asya'dır. Asya ile Avrupa arasındaki İpek yolunda bademin seyyahlar tarafından yendiği bilinmektedir. Seyyahlar bademi bu yol vasıtasıyla Yunanistan, Türkiye ve Orta Doğuya getirilmişlerdir. Uzun yıllardır Akdeniz kıyılarında özellikle İspanya ve İtalya'da badem yetiştiriciliği yapılmaktadır. Badem fidanı çeşitlerinden Ferragnes badem fidanı, anavatanı Fransa'dır. Meyveleri iri ve gösterişlidir. İkiz meyve oranı sıfırdır. İç randıman asgari  %40'dır. Badem bahçelerinde ana çeşit olarak mutlaka seçilmelidir. Ağaç gelişimi mükemmeldir. Çok hızlı bir şekilde büyür ve erken meyveye yatar. Ceviz meyve verimi bakımından en uzun ömürlü ağaçlardandır ve çok dayanıklıdır. Avrupa'dan Amerika'ya kadar uzanan ceviz yetiştiriciliği ülkemizi ceviz üretiminde 3. sırada eşlik eder.

Ceviz fidanı çeşitlerinden ise Şebin ceviz fidanı, sık dallı, yayvan bir taç gelişmesi gösterir. Kıyı bölgeleri hariç, ceviz yetişen tüm yörelerde yetişir. Özellikle geç donların görüldüğü yerlere tavsiye edilir. Meyve yapısı ovaldir. İnce kabuklu olup, kabuktan kolay ayrılır. Verimi yüksektir ve eylül ayı sonlarında hasat edilir. Pistacia antep fıstığı fidanı sakız ağacıgillerden, kabuklu bir meyvedir. Meyvelerini salkımlar şeklinde, pembe renklidir. Fıstık ağacı budama bakım durumuna göre 6 ila 9 metre boylanır. 

Sert kabuklu meyve çeşitleri; Ferragnes badem fidanı, Teksas badem fidanı, Nonparelle badem fidanı, Tuona tuono badem fidanı, Yalova 1 ceviz fidanı, Yalova 3 ceviz fidanı, Yalova 4 ceviz fidanı, Kaman 1 ceviz fidanı, Şebin ceviz fidanı, Bilecik ceviz fidanı, Pistacia antep fıstığı fidanı, Chandler amerikan cevizi fidanı, Fernette ceviz fidanı, Pedro ceviz fidanı, Franquette ceviz fidanı, Ferraduel badem fidanı, Drake badem fidanı, Cristomorto badem fidanı, Ferrastar badem fidanı, Garrigues badem fidanı, Picantili badem fidanı, Yaltınski badem fidanı, Primorski badem fidanı, Genco badem fidanı, Niltinski badem fidanı, Ne plus ultra badem fidanı, Yavuz 1 ceviz fidanı, Siirt antep fıstığı fidanı, Pikan cevizi fidanı, Aşısız ceviz fidanı, Howard ceviz fidanı, Aşılı antep fıstığı fidanı 

Sert kabuklu meyve fidanlarımızın özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği sayesinde listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.


fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon