Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 8 üründen,8 adet listelendi.

% 23 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 21 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 21 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 21 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 13 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 13 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 16 İndirim Seçkin Çeşit Yazlık

Arpacık Soğan Tohumu Paketli 500 gr.

237,00 ₺ 199,00 ₺
Haber Ver

Soğan tohumu çeşitlerinden mor soğan tohumu standart, uzun gün, orta geçci soğan çeşididir.Şekil üstten basık, kök kısmına doğru hafif sivridir.Kabuk rengi ve meyve rengi koyu kırmızıdır.Tohumdan doğrudan baş bağlama özelliği vardır.Hobi yetiştiricilerinin aradığı bir çeşittir.Beşirli taze yeşil soğan tohumu yeterli düzeyde bitki besin maddesi içeren hafif topraklarda yetişir. Kumlu-tınlı topraklar yanında humusça zengin killi- kumlu topraklarda iyi ürün alınır. En uygun toprak pH’sı 6- 6,5’tur.

Beyaz soğan tohumunun erken gelişme devresinde serin havaya gerek vardır. Baş bağlama ve başın büyümesi için sıcaklığın fazla olması şarttır. Erken gelişme devresinde ortalama sıcaklık 12,8 ºC olmalıdır. Baş bağlamaya başladığı zaman 21 ºC, başın olgunlaşması için 24-27 ºC optimum sıcaklıklar istenir.

Soğan Tohumu Çeşitleri; Pırasa inegöl tohumu, Beşirli 77 taze soğan tohumu, Valenciana karacabey uzun gün kuru soğan tohumu, Beyaz bilek beşirli taze soğan tohumu, Arpacık soğan tohumu, Mor soğan tohumu, Beyaz soğan tohumu

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek soğan tohumu çeşitleri özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Tohum siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon