Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 63 üründen,20 adet listelendi.

% 65 İndirim Saksıda Kokulu
% 29 İndirim Saksıda Bodur
% 49 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit
% 32 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit
% 22 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Tek yıllık çiçekler; vegetatif ve generatif gelişmelerini bir yıl içinde tamamlayan, tohum oluşturduktan sonra yaşamı sona eren, sonraki yıllarda tohum ile üretilebilen bitkilerdir. Bahçe çiçeklerinin büyük kısmı tek yıllık olup, tohumla üretilir. Tek yıllık çiçek çeşitlerinden petunya çiçeği fidanı, yarı dayanıklı, yumuşak, otsu karakterdedir. Güneşli – yarı gölge ve havadar yerlerde iyi gelişir. Kumlu, besin maddece zengin ve gübrelenmiş bahçe topraklarında iyi gelişir. Geniş huni biçimli ve çeşitli büyüklükte olan, yalın çiçekleri vardır. Ilıman iklim şartlarında mayıs sonundan eylül hatta ekim ayına kadar çiçekli halde kalır. Cam güzeli çiçeği fidanı, aydınlık ortamlardan hoşlanan bodur yapılı bir bitki türüdür. İlkbahar ve sonbahar arasında çiçek açar ve iyi bakıldığı takdirde bütün sene çiçeklerini koruyabilir. Yaprakları hafif yeşil ya da kırmızı yeşil renkte olmaktadır. Toprağı gevşek dokuda, gübreli ve besleyici olmalıdır. Fazla sudan hoşlanmaz. Toprağı kurudukça sulaması belli bir ölçüde yapılmalıdır. Kökten ayırma, tohumdan veya çelikle çoğaltılır. Kırmızı ateş çiçeği fidanı, yazlık mevsimlik bir çiçektir. Tek yıllık bitkidir.15-20 cm boyunda olup  boylu türler 70-80 cm e kadar boylanabilir. Kökler suya çok fazla ihtiyaç duymazlar. Gövdesi dik forumludur. Gövdeden yan dallar verir. Çiçek salkımları 15-20cm boyundadır. Haziran- Aralık sonuna kadar çiçekli kalır.

Çok yıllık çiçekler; uzun ömürlü olan, vegetasyon dönemi sonunda toprak üstü aksamı kurusa bile bir sonraki vegetasyon dönemi başında kök ya da toprak altı organları ile yeni sürgünler oluşturabilirler. Odunsu bitkilerin otsular gibi toprak üstü aksamı kurumaz; ancak bazıları yaprak döker, bazıları dökmez. Çuha çiçeği fidanı, bakımı kolay bir bitkidir. Aşırı soğuk ve sıcak yerlerden yaprakları zarar görür. Hava akımlarından kolay etkilenen bir bitkidir. Kış aylarında bitki aşırı soğuklardan korunmalıdır. Besin bakımından zengin toprakları çok severler ve gelişimler çok iyi olur. Saksıda ve balkonlarda rahatlıkla yetiştirilebilen bir bitkidir. Ezan çiçeği fidanı, kümeler halinde çiçekler açan tek yıllık bir bitkidir. Geniş saksılarda da rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Toprak isteği bakımından geçirgen, havalanabilen, havalandırılmış bahçe topraklarında iyi gelişim gösterir. Toprağının geçirgen olması ve drenajının iyi yapılmış olması da bir diğer şartlardandır.

Tek Yıllık, Çok Yıllık Çiçekler; Petunya çiçeği fidanı, Bodrum papatyası fidanı, Yaprak güzeli fidanı, Kufeye çiçeği fidanı, Yıldız çiçeği fidanı, Sarımsak çiçeği fidanı, Renkli yaz papatyası fidanı, Alacalı ağustos zambağı fidanı, Yeşil ağustos zambağı fidanı, Altın küre çiçeği fidanı, Bahçe galası çiçeği fidanı, Bordo mercan çanı çiçeği fidanı, Fener çiçeği fidanı, Haseki küpesi fidanı, Turuncu yaban orkidesi fidanı, Bodur mavi afrika zambağı fidanı, Bahriyeli çiçeği fidanı, Alacalı sarımsak çiçeği fidanı, Karanfil fidanı, Lale fidesi, Çiğdem bitkisi fidesi, Nergis çiçeği fidanı, Mine çiçeği fidanı, Sarkık küpeli çiçeği fidanı, Küpeli çiçeği fidanı, Lobelya çiçeği fidanı, Sardunya çiçeği fidanı, Ceylan gözü fidanı, Kırmızı ateş çiçeği fidanı, Çan çiçeği fidanı, Obrizya çiçeği fidanı, Düğün çiçeği fidanı, Şakayık çiçeği fidanı, Şebboy çiçeği fidanı, Begonya çiçeği fidanı, Sarı yapraklı sardunya çiçeği fidanı, Alev çiçeği fidanı, Sakız sardunya çiçeği fidanı, Ezan çiçeği fidanı, Bodur begonya çiçeği fidanı, Karamel mercan çanı çiçeği fidanı, Pervane çiçeği fidanı, Peru zambağı çiçeği fidanı, Süs yoncası çiçeği fidanı, Uyku çiçeği fidanı, Cam güzeli çiçeği fidanı, Yeni gine çiçeği fidanı, Sıklamen çiçeği fidanı, Süs biberi fidanı, Kasımpatı çiçeği fidanı, Çuha çiçeği fidanı 

Web sitemizden fidanların kök ve gövde kısımlarını inceleyebilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir. Siz de tek yıllık, çok yıllık çiçek çeşitlerini internet adresimizden satın alabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon