Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 82 üründen,20 adet listelendi.

% 16 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit
% 42 İndirim Saksıda İndirimli
% 24 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Yaprak dökmeyen ağaçlar her dem yeşil ağaçlar olarak bilinmektedir. 4 mevsim yeşil kalan ağaçlar arasında çam, göknar, ladin, servi ve mazı en bilinen yaprak dökmeyen ağaçlardandır. 

Yaprak dökmeyen ağaç çeşitlerinden servi fidanı, 10-15 metreye kadar boylanabilen, herdem yeşil mavi bir ağaçtır. Dalları gövdeye yatay denebilecek şekilde açı yapar. Genel görünüşü piramidaldir. Yaprak rengi mavimsi olduğu için süs ağacı olarak kullanılır. Deniz seviyesinden yüksek rakımlara kadar geniş yayılış alanında yetiştirilebilir. Kanaatkar bir ağaçtır. Vatanı Kuzey Amerika'nın Arizona bölgesidir. Minimum sıcaklık isteği -15° 'dir. Ladin fidanı, 20-40 metre arasında boylanabilen yaprak dökmeyen ağaçlardır.-40 dereceye soğuğa dayanabilen ve İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde de rahatlıkla yetişen bir türdür. Yaprakları mavi-yeşil renkte, 2-3 cm uzunluğunda, 4 köşeli, sert ve batıcıdır.Mavi renk soğuk iklimde daha belirgindir. Kuru, asidik ve hafif rutubetli  topraklarda iyi yetişir. İyi drenajlı kumlu balçık topraklarda optimal gelişim gösterir. Hava nemi az olan yerler ile güneşli yerlerde iyi gelişir. 

Mazı fidanı, genellikle piramitsi bir görünüm sergileyen mazı ağaçlarının ince, pulsu bir dış kabuğu ve lifli bir iç kabuğu vardır. 15-20 m. boyunda herdem yeşil ağaçlardır. Gençlikte piramidal dar ve sık dallı bir ağaçtır. İleri yaşlarda tepe bozulur, dallar aşağıya doğru sarkar, ancak dal uçları yukarıya doğru dönüktür. Gövde kabuğu ince, boyuna çatlaklı, kırmızımtırak-kahverengi ve liflidir.Pul yaprakların sırtında küresel yağ bezeleri vardır. Sürgünlerin üst yüzleri mat yeşil, alt yüzleri ise açık yeşildir. Erkek çiçekler 8-12 etamin pulundan oluşur. Deri gibi sert olan pulların ucu yuvarlak olup bazılarında sivri bir çıkıntı vardır. Olgunlaşan kozalak açılır fakat dağılmaz. Doğal yayılış alanı Kuzey Amerika ve Kanada'dır. Kuraklığa, düşük sıcaklıklara ve hava kirliliğine dayanıklıdır. Gövdeleri ince ve gri yeşil renklidir.

Göknar fidanı, 40-50 metre boylanabilen, yaprak dökmeyen ağaçlarıdır. İğne yaprakların üst yüzü parlak koyu yeşil, alt yüzlerinde belirgin iki adet stoma çizgisi olup gri beyaz renklidir. Gri, kahverengi kabuk genç fidanlarda düzgün, yaşlı bireylerde hafif çatlaklıdır. Güneşli ve yarı gölge alanları tercih etmektedir. Genel olarak bir çok toprak türünde rahatlıkla yetiştirilebilmektedir. Fıstık çam fidanı, 20-25 m kadar boy yapabilir. Hızlı büyür. Uzun, koyu yeşil ibrelidir. Küresel kozalakları büyük ve ağırdır. Üç yılda olgunlaşır ve yenebilir çam fıstığı verir. Deniz rüzgarlarına dayanıklıdır. Çözülmüş kumlu toprağı sever. 

Yaprak Dökmeyen Ağaç Çeşitleri; Mavi servi fidanı, Yaprak dökmeyen manolya fidanı, Kamelya fidanı, Kırmızı kamelya fidanı, Smargat mazı fidanı, Çiçekli porsuk fidanı, Saksıda ladin fidanı, Mavi dik ardıç fidanı, Lübnan toros sediri fidanı, Mavi yeşil ladin fidanı, Akdeniz mezarlık servisi fidanı, Beyaz çiçekli yaprak dökmeyen manolya fidanı, Beyaz çiçekli pembe çizgili yaprak dökmeyen manolya fidanı, İbreli yapraklı fıstık çamı fidanı, Mimoza ağacı fidanı, Dağ çamı fidanı, Yayılıcı ardıç fidanı, Limoni servi fidanı, Kalem servi fidanı, Kara servi fidanı, Sarı leylandi fidanı, Toz pembe çiçekli kamelya fidanı, Tüy yapraklı limoni servi fidanı, Dik ardıç fidanı, Mavi okaliptus fidanı, Pembe kış kamelyası fidanı, Atlas sediri fidanı, Leylandi fidanı, Amerikan mazı fidanı, Himalaya sediri fidanı, Mavi atlas sediri fidanı, Piramit mazı fidanı, İthal bodur mazı fidanı, Altuni top mazı fidanı, Melez servi fidanı, Göknar ağacı fidanı, Himalaya sediri fidanı, Totem servi fidanı, Aşılı mavi sedir fidanı, Spiral limoni servi fidanı, Beyaz çiçekli kamelya fidanı, Tijli limoni servi fidanı, Kırmızı çiçekli kamelya fidanı, Pembe çiçekli kamelya fidanı, Lübnan toros sediri fidanı, Açık pembe kamelya fidanı, İki toplu limoni servi fidanı, Alacalı leylandi fidanı, Lawson yalancı servisi fidanı, Doğu karadeniz göknarı fidanı, İnce yapraklı ardıç fidanı, Beyaz çiçekli ılgın ağacı fidanı

Web sitemizdeki fotoğraflar sayesinde kök ve gövde kısımlarını inceleyebilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir. Siz de yaprak dökmeyen ağaç fidanlarını internet adresimizden satın alabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon