Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Aşkın Gözyaşı Çiçeği Kalanchoe daigremontiana, 20-40 cm, Saksıda

İthal, Seçkin Çeşit, Saksıda
%30 İndirim 199,00 ₺ 140,00 ₺
  • Aydınlık ve yarı gölge ortamlardan hoşlanır.
  • Havadar ortamlarda iyi gelişme gösterir.
  • Hafif ve torflu topraklar yetiştirilmesi için ideal topraklardır.
  • Toprağı kurudukça saksıdaki toprak tamamen ıslanacak şekilde sulama sağlanır.
  • Kahverengi yada siyah plastik üretim saksısında gönderilmektedir.
  • SKU: -12
  • Barkod: 0453201
  • Stok:FI4945 Adet
IŞIK 
Aydınlık yarı gölge ortam
Sukkulentlerin önemli bir kısmı doğrudan ve gün boyu güneş alan ortamlar yerine aydınlık ve yarı gölge ortamlardan hoşlanırlar. Nispeten zararsız olan sabah ve akşam güneşleri de sevdikleri ışık koşullarındandır.
Yaz aylarında doğrudan ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalan sukkulentlerin içi su dolu yapraklarında "yaprak yanıkları" meydana gelir.
Buna karşın, gerektiğinden az ışık koşullarında ise, ışığa ulaşaşabilmek için boylarını uzatarak ince uzun gelişme eğilimindedirler. Bu da formlarında bozulmaya neden olur.

SULAMA
Toprağı kurudukça saksıdaki toprak tamamen ıslanacak şekilde.
Sukkulentler, diğer bitkilere göre kuraklığa daha dayanıklı oldukları gibi sulama fazlalığı nedeniyle ortaya çıkan kök ve gövde çürümesi gibi sorunlara da pekçok kaktüs türünden daha dirençlidirler.
Havadar ortamlardan hoşlanırlar. 
Bu nedenle küçük havasız seralar ya da  havalanmalarını engelleyen sık diziliş koşulları aşırı sulamayla birleştiğinde bitkilerde toprak ve yaprak bitleri, pamuklu ve kabuklu bitler ve mantar oluşumları ortaya çıkabilir. Bitkimizi kaybetmemize neden olan aşırı sulama değil, aşırı sulamayla birleşen havalandırma eksikliklerinin oluşturduğu bu zararlılardır.
Toprakları tamamen ıslanacak şekilde yapacağımız sulamanın ardından tekrar sulamadan önce topraklarının tamamen kurumasına hatta bu kuru toprakla 2-3 gün yaşamalarına izin vermemiz gerekir. 
Tam kuru toprak koşullarında bile sukkulentlerimiz gereksinim duydukları suyu yaprak ve gövdelerindeki rezervlerinden kullanacaklardır.

Müşteri soruları ve cevapları

07-09-2023

Uzun süredir çeşitli bitkiler yetiştiriyorum, ancak Aşkın Gözyaşları, beni gerçekten büyüleyen ve etkileyen bir bitki oldu. Fidanistanbuldan aldığım bu bitki, yeni yıldızım oldu. Kaliteli bitkiler için en iyi firma ..

02-10-2023

Fidanistanbulun Aşkın Gözyaşları Çiçeği, duygusal bir anı ölümsüzleştirmek için harika bir yol sunuyor. Bu çiçekleri sipariş etmek çok kolaydı ve teslimatları sorunsuzca gerçekleştirildi. Sevdiklerime bu çiçeklerle ne kadar değerli olduklarını hatırlatmak istiyorum.

22-12-2023

Güzel görünmekle kalmıyor, aynı zamanda dayanıklı ve az bakım gerektiriyor. Fidanistanbul hızlı teslimatı ve sağlıklı fidanlarıyla benim de gönlümü kazandı. Teşekkür ederim

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon