Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 15 üründen,15 adet listelendi.

% 24 İndirim Saksıda İndirimli

Tüm Fidanlar İçin Hediye Paketi

14,00 ₺
Haber Ver
% 12 İndirim Saksıda İthal

Papaz Takkesi Kaktüsü Astrophytum myriostigma, Saksıda

91,00 ₺ 80,00 ₺
Haber Ver
% 12 İndirim Saksıda İthal

Altınfıçı Kaktüsü Echinocactus grusonii, Saksıda

91,00 ₺ 80,00 ₺
Haber Ver
Saksıda Bodur

Sukulent Mix, 8,5 cm Saksıda

85,00 ₺
Haber Ver
% 40 İndirim Saksıda İthal

Echeveria Black Prince Bordo Saksı Güzeli, Büyük Boy, Saksıda

200,00 ₺ 121,00 ₺
Haber Ver
Saksıda İthal

Dikenli Güzel Kaktüsü Pachypodium Lealii, Saksıda

133,00 ₺
Haber Ver
% 17 İndirim Saksıda İthal

Yeşil Süt Ağacı Euphorbia trigona Green, Saksıda

399,00 ₺ 333,00 ₺
Haber Ver
% 17 İndirim Saksıda İthal

Bordo Süt Ağacı Euphorbia trigona Rubra, Saksıda

399,00 ₺ 333,00 ₺
Haber Ver

Kaktüsler ve etli bitkiler daha çok dekoratif bitkiler olarak kullanılmaktadır. Su depolayan dokuları sayesinde genellikle daha etli oldukları için kuraklığa dayanıklı bitkilerdir. Kaktüs ve etli bitki çeşitlerinden papaz takkesi kaktüsü fidanı, nadir bulunan kaktüs çeşitlerindendir. Kökteki yumruların ayrılması ile üretimi yapılmaktadır. Dikenli güzel kaktüsü fidanı genel gelişimleri çalı formunda olsa da 6 metreye ulaşabilen ağaç formunu alabilmektedir. Aydınlık, güneş görebilen bir cam içinde de yetiştirilebileceği gibi don olayına dikkat etmek şartı ile dış mekânda da yetiştirilebiliyor. Yazdan sonbahara kadar düzenli sulanmalı, havaların soğumasıyla su miktarı azaltılmalıdır.

Mavi eşeverya fidanı, damkoruğugillerdendir. Ana vatanı Orta Amerika ile Güney Amerika'nın kuzey bölgeleridir. Tüm dünyaya yayılmış 150 civarında türü bulunmaktadır. Etli ve sulu bitki türlerindendir. Eçeverya türleri çok iyi salon ve balkon bitkileri olup eskiden beri Türk bahçelerinin özellikle havuz kenarlarını süsleyen çiçekler arasında yer almışlardır. Çoğu eçeverya türü gövdesiz ya da çok kısa gövdelidir. Etli yaprakları donuk yeşilden parlak pembeye ve hatta mora kadar renklerde rozetler oluştururlar. Bu rozetin üzerinde uzayan saplarda açan uzun ömürlü çiçeklerinin rengi, eçeveryanın türüne göre kırmızı, pembe yada turuncu olur.

Kaktüsler, Etli Bitkiler; Mini eşeverya fidanları, Yeşil süt ağacı fidanı, Bordo süt ağacı fidanı, Bereket çiçeği fidanı, Mini kaktüs fidanı, Mavi eşeverya fidanı, Dikenler tacı fidanı, Echeveria black prince fidanı, Sukulent fidanı, Papaz takkesi kaktüsü fidanı, Altınfıçı kaktüsü fidanı, Dikenli güzel kaktüsü fidanı, Aşkın gözyaşları çiçeği fidanı

Kaktüs ve etli bitki çeşitlerinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği sayesinde listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon