Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Bereket Çiçeği Crassula ovata, 40-50 cm Saksıda

Herdem Yeşil, Dekoratif, Sukulent
%26 İndirim 824,00 ₺ 613,00 ₺
  • Para Çiçeği, Yeşim Çiçeği, Şans Çiçeği diye anılan isimleri de vardır.
  • Aydınlık ve yarı gölge ortamlardan hoşlanır.
  • Havadar ortamlarda iyi gelişme gösterir.
  • Hafif ve torflu topraklar yetiştirilmesi için ideal topraklardır.
  • Toprağı kurudukça saksıdaki toprak tamamen ıslanacak şekilde sulama sağlanır.
  • Kahverengi yada siyah plstik üretim saksısında gönderilmektedir.
  • SKU: -14
  • Barkod: 1856125
  • Stok:FI4938 Adet

Crassula Ovata dallı, etli bir çalıdır ve özellikle kalın, biraz odunumsu gövdelerinden çıkan parlak yeşil yaprakları için yetiştirilen popüler bir iç mekan bitkisidir.
Crassula Ovata az bakım gerektirir, yaşlandıkça minyatür bir ağaç görünümünü alarak uzun süre yaşayabilir.. Ayrıca çok soğuk ve çok sıcaklıklara maruz bırakılmadığı ve fazla sulanmadığı sürece büyümesi çok kolaydır.


IŞIK 

Aydınlık yarı gölge ortam
Sukkulentlerin önemli bir kısmı doğrudan ve gün boyu güneş alan ortamlar yerine aydınlık ve yarı gölge ortamlardan hoşlanırlar. Nispeten zararsız olan sabah ve akşam güneşleri de sevdikleri ışık koşullarındandır.
Yaz aylarında doğrudan ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalan sukkulentlerin içi su dolu yapraklarında "yaprak yanıkları" meydana gelir.
Buna karşın, gerektiğinden az ışık koşullarında ise, ışığa ulaşaşabilmek için boylarını uzatarak ince uzun gelişme eğilimindedirler. Bu da formlarında bozulmaya neden olur.

SULAMA
Toprağı kurudukça saksıdaki toprak tamamen ıslanacak şekilde.
Sukkulentler, diğer bitkilere göre kuraklığa daha dayanıklı oldukları gibi sulama fazlalığı nedeniyle ortaya çıkan kök ve gövde çürümesi gibi sorunlara da pekçok kaktüs türünden daha dirençlidirler.
Havadar ortamlardan hoşlanırlar. 
Bu nedenle küçük havasız seralar ya da  havalanmalarını engelleyen sık diziliş koşulları aşırı sulamayla birleştiğinde bitkilerde toprak ve yaprak bitleri, pamuklu ve kabuklu bitler ve mantar oluşumları ortaya çıkabilir. Bitkimizi kaybetmemize neden olan aşırı sulama değil, aşırı sulamayla birleşen havalandırma eksikliklerinin oluşturduğu bu zararlılardır.
Toprakları tamamen ıslanacak şekilde yapacağımız sulamanın ardından tekrar sulamadan önce topraklarının tamamen kurumasına hatta bu kuru toprakla 2-3 gün yaşamalarına izin vermemiz gerekir. 
Tam kuru toprak koşullarında bile sukkulentlerimiz gereksinim duydukları suyu yaprak ve gövdelerindeki rezervlerinden kullanacaklardır.


Müşteri soruları ve cevapları

03-09-2023

Crassula ovata fidanları gerçekten göz alıcı. Bu bitkilerin sade ve zarif yapısı ve sık yaprakları gerçekten beni etkiledi iç mekanımda harika görünüyor.

01-12-2023

Bereket Çiçeği gerçekten büyüleyici. Sitede verilen bilgiler sayesinde doğru bakımı yapabiliyoruz. Çiçekler canlı ve renkleri çok canlı.

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon