Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

İran Menekşesi Çiçeği Exacum Affine, 20 cm, Saksıda

Çok Yıllık, Herdem Yeşil, Çiçek Açan
88,00 ₺

Dikim yeri :   Güneşli ve aydınlık

Önerilen: Saksı ve çiçek tarhları

Toprak :  Orta nemli humuslu verimli toprak

Büyüme hızı :   Hızlı, uzun süre çiçekli sürekli çiçek açar.

Çiçeklenme dönemi :  Haziran'dan Eylül ayına dek çiçekli

Dona dayanıklılık : Donlara tam dayanıklı

İklim kuşağı :  3-10

Ömrü :  Çok yıllık

  • SKU: 10
  • Barkod: 040120
  • Stok:FI3387 Adet

Humusça zengin, orta nemde toprak isterler. Bu nedenle kurak ve sıcak dönemlerde düzenli sulama önemlidir. Verimli bahçe toprağına karıştırılacak funda torfu hem nem tutumunu artıracak hem de sağlıklı kök gelişimi için yeterli kalitede toprağı sağlayacaktır.

Bilinen fazlaca bir zararlısı olmadığından ilaçlama gerektirmez. Genel olarak aşırı sulama ve yetersiz geçergenlikte toprak nedeni ile kök çürümesi olabilir. Bunun için diğer tüm bitkilerde olduğu gibi aşırı sulamadan kaçınmanızı ve gerekirse, toprağına geçirgenliği artıracak az miktarda dalaman çakılı ya da derekumu karıştırmanızı öneririz.

Çiçeklenme bahar sonunda yaz ayları boyunca devam eden bir süreyi kapsar. Geçen çiçeklerini bitkiden uzaklaştırmak çiçeklenme süresini uzatacak bitkinin enerjisini tohum üretmeye harcamasına engel olacaktır. Gübreleme yanmış ve dinlenmiş çiftlik gübreleri ile bahar başında yapılabileceği gibi, çiçek renk, adet ve genel bitki performansını artırmak için saksıya eklenecek akıllı gübreler yıl boyu bitkinin tüm besin ihtiyacını karşılayacaktır.

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon