Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 24 üründen,20 adet listelendi.

Filtrele
Göster: 20

PARTHENOCISSUS quinquefolia 'Engelmanii' BRP 30/45

12,00 ₺
Haber Ver

LONICERA japonica 'Chinensis' BA5 77 ALV

12,00 ₺
Haber Ver

LONICERA heckrottii 'American Beauty' BP8 28 ALV

12,00 ₺
Haber Ver

HYDRANGEA petiolaris BG9 TUTEURE

24,00 ₺
Haber Ver

HYDRANGEA petiolaris BG9 .

24,00 ₺
Haber Ver
Saksıda Seçkin Çeşit

Orman Sarmaşığı Jumbo Yapraklı Alacalı Hedera canariensis Gloire de Marengo, Saksıda

299,00 ₺
Haber Ver
% 15 İndirim Saksıda Kokulu

Hollanda Kırmızısı Hanımeli Fidanı Lonicera periclymenum Serotina, 20-30 cm, Saksıda

587,00 ₺ 499,00 ₺
Haber Ver
Dış mekân bitkileri kentlerde iklim yönünden etkili olurken, yeşilin ruhsal yönden olumlu etkisi nedeniyle insanları hem ruhen hem de bedenen sağlıklı kılmaktadır. Ayrıca dış mekân bitkilerinin gürültüyü, tozu ve rüzgârı önleme yönünden de büyük katkıları vardır. Herhangi bir alanda peyzaj çalışması yapılırken, öncelikle tabi bitki ortamının tanınması ve kullanılacak bitkilerin ekolojik isteklerinin bilinmesi büyük önem taşır. Böylece o bölgeye iyi adapte olabilecek kültür bitkilerinin seçilmesi ve çalışılması olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bir bahçenin yeşil örtüsünü oluşturmaya yarayan bütün bitkiler, dış mekân bitkileri sayılır. Bahçenin canlı dekorunu oluşturanların başında sarmaşık ve tırmanıcı bitkiler gelmektedir.

Sarmaşık ve tırmanıcı bitki çeşitlerinden biri olan alacalı büyük yapraklı duvar sarmaşığı, herdem yeşil, tırmanıcı ve yerde sürünücü bir bitkidir. Yaprakları büyük, sarı-yeşil, sarmal dizilmiş ve tek lopludur. Meyveleri siyah renkli  salkım şeklinde ve içerisinde 3–5 tohum bulunur. Güneşli ve gölge alanların tamamında gelişme gösterebilen dayanıklı bir türdür. Havadaki zehirli gazları çekmede en usta bitkidir. Hava kirliliğinden etkilenmez. Soğuğa çok dayanıklı, hızlı uzayan bir türdür. Amerikan sarmaşığı fidanı, tırmanıcı ve sürünücü bir bitkidir.Beş oval brahteden oluşan uzun saplı yapraklan vardır. Bunların rengi donuk yeşildir. Ancak, sonbaharda yaprak dökümünden önce renk, parlak kızıla dönüşür.Çiçekler yeşilimsi, meyveler mavimsi-siyahtır.Çiçeklenme mevsimi yaz başlarıdır.Duvar, ağaç veya yapıların örtülmesinde kullanılır.Doğal ortamlarda yüksek ağaçların tepelerine kadar tırmanabilir.Güneş, gölge ve yarı gölge ortamlarda yetişir.Bol gübreli bahçe toprağı ister İlk dikim periyodunda sulanmalıdır.Çelikle üretilir.
Sarı yasemin fidanı, anavatanı Çin olan yaprak döken sarılıcı-çalı bir bitkidir.2-3 metre boylanabilen ve çalımsı formda gelişen bir yasemin türüdür. Kışın yaprağını döker, kış sonunda önce çiçeklenip sonra yapraklanmaktadır.Çiçekleri sarı renkli ve kokusuzdur.Değişik toprak tiplerine uyum sağlar ve arsız bir gelişme gösterir.Sert kış soğuklarına son derece dayanıklıdır ve -30°C’ye kadar olan soğuklara dayanıklıdır.

Sarmaşık ve Tırmanıcı Bitkiler Çeşitleri; Amerikan sarmaşığı fidanı, Hollanda kırmızısı hanımeli fidanı, Sarı yasemin fidanı, Büyük yeşil yapraklı orman sarmaşığı fidanı, Sarı kenarlı küçük yapraklı orman sarmaşığı fidanı, Açık pembe yaban asması fidanı, Turuncu acem borusu fidanı, Acem borusu fidanı, Beyaz kenarlı küçük yapraklı orman sarmaşığı fidanı, Alacalı büyük yapraklı duvar sarmaşığı fidanı, Süs meyveli çarkıfelek çiçeği fidanı, Passiflora caerulea fidanı, Lonicera japonica chinensis fidanı, Lonicera heckrottii american beauty fidanı, Hydrangea petiolaris fidanı, Jumbo yapraklı alacalı orman sarmaşığı fidanı, Amerikan sarmaşığı fidanı, Parthenocissus tricuspidata fidanı, Parthenocissus quinquefolia engelmanii fidanı

Sarmaşık ve tırmanıcı bitki çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon