Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 43 üründen,20 adet listelendi.

% 30 İndirim Geççi Saksıda
% 25 İndirim Erkenci Saksıda
% 25 İndirim Geççi Saksıda
% 19 İndirim Erkenci Saksıda
% 25 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 20 İndirim Geççi Saksıda
% 18 İndirim Geççi Saksıda
% 31 İndirim Erkenci Saksıda
% 25 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 25 İndirim Geççi Saksıda
% 25 İndirim Orta Mevsim Saksıda

Elma ağacı fidanı, ülkemizde uzun yıllardan beri yetiştiriciliği yapılan, üretim ve alan bakımından öteki ılıman iklim meyvelerinin başında gelen bir meyve türüdür. Türkiye'de elma üretimi yaklaşık 2,5 milyon ton civarında olup, dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Elma ağacı fidanı çeşitlerinden fuji kiku elma fidanı, Japonya orijinli ağaçları çok güçlü gelişen bir çeşit olup. bodur ve yarı bodur klon anaçlarda gelişimi mükemmeldir. Meyvesi orta irilikte olup kabuk sarı zemin üzerine mat kırmızı renktir. Meyve eti sulu, sert, lezzetli ve gevrektir. Soğuk hava tesislerinde 7-8 ay süre ile muhafaza edilebilen yeme kalitesi mükemmel, ticari değeri yüksek bir çeşittir. Hasat zamanı Ekim ayının 1. ve 2. haftasıdır. Granny smith elma fidanı, ağaçları kuvvetli ve dik büyüme gösterir. Meyveleri iri ve küresel şekillidir, yeşil yağlı bir kabuğa sahiptir. Sulu, gevrek, yeme kalitesi iyi hafif asitli, mayhoştur. Kendine has iyi bir aromaya sahiptir. Düzenli verim sağlar.

Elma ağacı fidanı ılıman, özellikle soğuk ılıman iklim bitkisidir. Akdeniz Bölgesinde 800 m.'den yukarı yerlerde yetişir. Yüksek ışık yoğunluğu elmada çok iyi renk oluşumunu sağlar. Elma fidanı düşük sıcaklıkların olduğu sert kışlara dayanıklı olmasına rağmen , yüksek yaz sıcağından da hoşlanmaz. Çünkü yüksek sıcaklıkta da bitki gelişimi yavaşlar veya durur. Golden delıcıous elma fidanı, orta irilikte, geniş ve bir miktar uzun bir forma sahip ve çekici görünümlüdür. Kabuğu sarı renkte, bazen kırmızı renkle de süslenmiş olup, ara sıra paslanma izleri gösterebilir. Kışlık çeşittir.Eti sıkı, az mayhoş, çok sulu ve hoş kokuludur. Hasat zamanı Eylül ayının 3. ve 4. Haftasıdır. Jersey mac elma fidanı ağaçları çok kuvvetli ve yüksek verimlidir. Meyveler geniş ve şişkindir. Yazlık çeşit olup, beyaz ve sulu meyve etlidir. Her bölgede yetiştirilir. Amerika’da bulunmuş, yüksek verimli bir çeşittir.

Elma Ağaçları Çeşitleri; Granny smith elma fidanı, Amasya elma fidanı, Mondial gala elma fidanı, Golden reinders elma fidanı, Amasya misket elma fidanı, Ekşi pembe elma fidanı, Golden delıcıous elma fidanı, Summer red elma fidanı, Starkrimson delıcıous elma fidanı, Scarlet spur elma fidanı, Jersey mac elma fidanı, Starking delıcıous elma fidanı, Arap kızı elma fidanı, Red chief elma fidanı, Rose glow elma fidanı, Buckeye gala elma fidanı, Galaxy gala elma fidanı, Spur golden elma fidanı, Chınega gala elma fidanı, Gümüşhane elma fidanı, Fuji kiku elma fidanı, Kırmızı elma fidanı

Elma ağacı fidanı çeşitlerine uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon