Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Muscari Armeniacum Üzüm Sümbülü Soğanı, 5 Adetli, Paketli

Sertifikalı, Kokulu, Paketli
%46 İndirim 137,00 ₺ 74,00 ₺
 • 1 paket içerisinde 5 adet soğan bulunmaktadır.
 • Ürünlerimiz Sağlık Sertifikalı, ISO-9001 Kalite Standartlarına uygundur.
 • Ürünlerimiz TSE 2547 Nolu Çiçek Soğanları Standartlarına uygundur.
 • SKU: -48
 • Barkod: 030512
 • Stok:FI2707 Adet
Çok güzel kokan sümbül çoğu mevsimde ayakta kalan çiçekleri ve kokusuyla ünlüdür.Ayrıca soğanlı bir bitkidir.

Sümbül bitkisinin yetiştirilmesi, bakımı ve sulanması:

Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki dolaylı ışıklardan da yararlanabilir.
Çok fazla soğuk ve sıcak havada bırakma çiçeğin yapraklarına veçiçeklerine fayda sağlamaz.
Hava akımlarından kolay etkilenen sümbül bitkisi bu etkiden korunmalıdır.
Kış aylarında sümbülün bulunduğu ortam 14-15 derecenin altına düşmemelidir.
Sık sık saksı değiştirmek, büyük olan saksılar sümbülün gelişmesine çok büyük engellerdir.
Sulamada en önemli unsurlar;
 
 •  Kış aylarında bitki aşırı soğuktan korunarak susuz bırakılmamasına dikkat edilmelidir.
 •  Yaz aylarında ise bitkinin suya olan ihtiyacını tamamen gidermek için haftada en az iki kere sulanmalıdır.
 •  Su bitkinin her bölümüne ulaştırılmalıdır.
 •  Sulanmadan sonra bitkinin tabağında su kalmamasına çok dikkat edilmelidir.
 •  Bitkiyi sularken kullanılan kap her sulamada aynı ölçüde olmalıdır.
 •  Sulamalar aynı günde ve aynı miktarlarda su ile yapılmalıdır.
 •  Sümbülde çok büyük bir değişiklik görülmediği sürece sulamada kullanılan kap, ölçü ve su miktarı değiştirilmemelidir.
 •  Bitkiye kış aylarında musluktan aldığımız soğuk çeşme suyunu verilmemelidir. Verilen su oda sıcaklığında olmalıdır.
Asma Üzüm Fidanı
Taze veya kurutularak da tüketilen asma üzüm ; reçel, jöle, meyvesuyu, sirke gibi ürün yapımında kullanılır. Evinizde, balkonunuzda veya bahçenizde bu meyve fidanını yetiştirmek isterseniz internet adresimizden asma üzüm fidanıyla sahip olabilirsiniz.  
Dünya üzerine bağcılık sektöründe en elverişli olarak adlandırılan ve gen merkezi olarak kabul edilen ülkemiz, Ege, Marmara, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri üzüm üreticiliği yapmaktadır.
İnternet adresimiz aracılığıyla en uygun fiyattan asma üzüm fidanı siparişinizi verebilirsiniz. 

Asma Üzüm Ne Zaman Dikilir?
Asma üzüm fidanları asma çeşidine, hava şartlarına ve bağcıların tercihlerine göre dikim zamanında değişkenlik gösterir. Bölgedeki iklim koşullarına göre sonbahar, kış ve erken ilkbaharda dikilebilmektedir. Kışları sert geçen yörelerde erken ilkbahar dikimi, ılıman yörelerde ise sonbahar ve kış döneminde dikimi tercih edilir. 

Satışını Yaptığımız Asma Üzüm Fidanları Hakkında Bazı Bilgiler 
Asma üzüm fidanı için geçerli yaş ve diğer önemli bilgiler satılan ürün içeriğinde yazmaktadır. 
Saksılı fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. Dilediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz. 
Açık kök fidanlarımız sizlere ulaştığında aynı gün dikim yapmanızı öneririz.

Fidanların Muhafazası Nasıl Yapılmalı?
Organik gübrenin üzüm fidanlarının gelişiminde önemli bir rolu vardır. Her ay fidanlarınıza organik gübre takviyesi yapmalısınız. Fidan köklerinizi nemli muhafaza edin. Planladığınız takvim içerisinde dikim işlemini gerçekleştiremediyseniz saksıda fidanlarınızı sulamaya devam etmelisiniz. Eğer elinizde ki fidanlar açık köklü ise köklerinin hava almaması için tamamen toprağa gömülmesi gerekir. 

Dikim İşlemi Nasıl Yapılmalı?
Asma üzüm fidanlarınızın sıralar arası mesafesini işaretleyin ve aşı noktası toprağın üzerinde kalacak şekilde bir çukur açın. Düzgün bir dikim  işlemi için dikim tahtası kullanmayı unutmayın. Açacağınız çukur için ortalama rakam vermek gerekirse 40-50 santimetre derinlik yeterli olabilir. Muhafazası olan poşet veya saksıdan toprağını dağıtmadan çıkarmaya gayret edin. Çukurun dibine topraklı yanmış çiftlik gübresini koyun. Ve yabancı otları temizleyin. Asma üzüm fidanının aşı noktası toprağın 4-5cm üzerinde kalacak şekilde toprağı sıkıştırarak kapatmalısınız.  Fidanınıza herek yerleştirmeyi unutmayın. Son olarak can suyunu vererek dikiminizi gerçekleştirin.
Bağcılıkta ise standart dikim şekilleri mevcuttur. Bunlar;
Kare DikimDikimler arası mesafe 1-2mdir. Zayıf toprağa dikilmiş ve kısa budama yapılması istenen fidanlar için uygulanır. 
Dikdörtgen Dikim: Yüksek terbiye sistemileri ile kurulan bağlara dikdörtgen dikim uygulanır. Bu dikim hayvan veya makine gücü ile gerçekleştirilir. Sıralar arası geniş 2-3 m mesafe, sıralar üzeri 1-2 m mesafe dar tutulur. 
Üçgen Dikim: Küçük işletmelerde üçgen dikim uygulanır ve zor bir dikim şeklidir. Dikimde her üç kenar birbiriyle eşittir. Altı omca birleştirilir ve heksagonal şekil oluşturulur.
Can Suyu Nasıl Verilir?
Asma üzüm fidanı toprağının bir kısmını kapattıktan sonra 5 - 10 litre arasında can suyunu dökün. Toprağı tamamen kapattıktan sonra kalan can suyunuzu dökerek dikim işlemini tamamlayın. 

Dikim İşlemi Sonrasında Ne Yapmalı?
Yukarıda bahsedildiği şekilde Asma üzüm fidanı dikim işlemi tamamlandıktan sonra, fidanınıza herek bağlamayı ihmal etmeyin. 

Dikim Mesafesi Ne Kadar Olmalı?
Asma üzüm fidanları dikim aralığını 2 metre, sıralar arası mesafenin ise 3 metre olacak şekilde dikimini gerçekleştirmelisiniz. 

Asma Üzüm Fidanı Ne Zaman Meyve Verir?
Asma üzüm fidanlarımız 4-5 yaşından itibaren meyve verirler. Fidan dikimi kurallarına uygun şekilde yapıldığı taktirde yeterli besini de almışsa dikiminizden bir yaz sonra tadımlık olarak meyvesini alabilirsiniz.

Evde Asma Üzüm Yetiştiriciliği Yapılabilir mi?
Asma üzüm fidanı evinizde, balkonunuzda veya terasınızda yetiştirmek için uygundur.
Soğuklama isteğini ve ışık alma isteğini karşılayabildiğiniz taktirde yetiştirebilirsiniz. Bunun için kışı soğuk geçen bölgedeyseniz eğer 1 ay dışarıda bakımına devam etmeniz yeterli. Yaşadığınız bölge kışın ılıman bir iklime sahipse fidanınızı 2 ay dışarıda muhafaza etmeniz isteğini karşılayacaktır.

Hangi İklimlerde Yetiştiriciliği Yapılır?
Sıcak, ılıman ve bol güneşli bölgelerde yetiştirilir. Asma üzümlerin kökleri derinlere iner. Bu durum kuraklığa dayanıklı bir bitki olmasını sağlar. Diğer bitkilere göre daha az yağış alan yerlerde yetiştirilir. Kış dinlenmeleri 3 ay sürmektedir. Yıllık 500-600 mm yağışı olan bölgelerde yetiştirilir. Sürgünlerin gelişmesi için sıcaklık ortalamasının en az yıllık 10 °C olması gerekir. Üzümlerin olgunlaşması için sıcaklık isteği erkenci çeşitlerde en az 1600-2000 gün °C, geççi çeşitlerde ise en az 3000 gün °C olmalıdır. 

Sonuç Olarak 
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik sayfalarında da, sağlığa faydaları hakkında bu ağaç son dönemlerde popüler kategoriler içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek vitamin içeriği insanların bu meyve hakkında detaylı bilgiler aradığı popüler sayfalar haline gelmiştir. 
Sipariş verilmesi durumunda tüplü fidanların gönderimi aynı gün yapılmaktadır. Bahçe ve arazileriniz için muhteşem tercihtir. 

Meyve Fidanlarında Hangi Kategoriler Popüler
Genellikle yetiştiricilik yapılacak iklime göre popüler fidan ürünü değişkenlik gösteriyor. Kurumsal olarak hizmet veren adresimizde her iklim için popüler kategoriler ve popüler fidanlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama bölümünü kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Satış İşlemi ve Sonrası
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo firmaları pandemi dönemi içerisinde aynı gün kargo yapılsa bile nadiren de olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Aşılı fidanlarımız yüksek bir hızla özel olarak hazırlanır. Hızlı kargo ile aynı gün size ulaştırılır. 
Dilerseniz dikim ve diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için popüler fidanlarımıza göz atabilirsiniz. Aynı gün kargo kategoriler içerisinde yer almaz. Sizler sepete eklediğiniz her ürün hızlı bir şekilde satış işlemi sonrası gönderilir.

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon