Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 13 üründen,13 adet listelendi.

Filtrele
Göster: 20
% 19 İndirim Sofralık Saksıda
% 33 İndirim Sofralık Meyveli

Zeytin Fidanı KALAMATA EŞEK ZEYTİNİ, 80-100 cm, Saksıda

599,00 ₺ 399,00 ₺
Haber Ver
% 24 İndirim Yağlık Sofralık
% 32 İndirim Saksıda İndirimli
% 33 İndirim Sofralık Saksıda

Zeytin Fidanı YAMALAK SARISI (KABA), 80-100 cm, Saksıda

599,00 ₺ 399,00 ₺
Haber Ver

Akdeniz iklimine sahip olan her bölgede yetiştirilebilen zeytin, ülkemizde başta Ege bölgesi olmak üzere Akdeniz, Marmara, Güneydoğu ve Karadeniz bölgelerinde yetiştirilir. Zeytin fidanı çeşitlerinden Gemlik zeytin fidanı, ağaçları orta kuvvette gelişme gösteren verimli bir çeşittir. Meyve ve çekirdekleri orta irilikte olup % 29.9 oranında yağ içerir. Siyah sofralık zeytin olarak değerlendirilir. Meyveleri yağ bakımından zengin olduğundan sofralık kalite dışındaki taneler yağlık olarak değerlendirilir. Trilye, Kıvırcık, Kaplık, Kara gibi isimlerde almaktadır. Soğuğa karşı kısmen dayanıklıdır.

Arbequina zeytin fidanı, düşük sürme gücüne, açık ve orta-yüksek taç yapısına sahiptir. Erken yaşta meyveye yatar, sürekli ve yüksek verim sağlar. Yaprakları eliptik-mızrak şekilli, küçük, kısa ve orta genişliktedir. Yüksek yağ oranına ve harika yağ kalitesine sahiptir. Yağ oranı %25'tir. Meyveleri olgunlaştığında siyahtır. Ayvalık zeytin fidanı, orijini Balıkesir ili Edremit ilçesidir. Verimi iyi bir çeşittir. Ege Bölgesi'ndeki zeytin ağacı varlığının % 25'ini oluşturmaktadır. Meyveleri orta irilikte, hoş kokulu ve % 24,7 oranında yağ içerir. Genellikle yağlık olarak değerlendirilir. Siyah olum döneminde hasat edilerek siyah sofralık olarak değerlendirilebilir. Soğuğa karşı kısmen dayanıklıdır. Edremit Yaglık, Midilli ve Sakran gibi isimlerle de bilinmektedir.

Zeytin Fidanı Çeşitleri; Gemlik zeytin fidanı, Arbequina zeytin fidanı, Ayvalık zeytin fidanı, Çekişte zeytin fidanı, Memecik zeytin fidanı, Sarıulak zeytin fidanı, Manzanilla zeytin fidanı, Yamalak sarısı zeytin fidanı, Kalamata zeytin fidanı, Domat zeytin fidanı 

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek zeytin fidanı çeşitleri özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon